Main menu

пригожин хоче перекласти відповідальність за свої невдачі в Бахмуті на Міноборони росії

Screenshot 313 9618cФінансист групи "Вагнера" євген пригожин спробував виправдати відсутність прогресу групи "Вагнера" в Бахмуті, частково підтримавши оцінку ISW про те, що російські сили в Бахмуті досягли кульмінації. Російське пропагандистське ЗМІ "РИА Новости" 3 січня поширило інтерв'ю пригожина від 31 грудня, в якому той заявив, що сили групи "Вагнера" в Бахмуті не можуть прорвати українську оборону в Бахмуті.

Такі дані наводить Інститут дослідження війни

пригожин заявив, що наступальні операції групи Вагнера в Бахмуті є дуже виснажливими, тому що кожен будинок в Бахмуті є "фортецею". Він додав, що українці мають оборонні лінії через кожні 10 метрів, і що російські війська повинні зачищати будівлю за будівлею. 

Як пише ISW — це значний поворот для пригожина і перший раз, коли він представив сили Вагнера в Бахмуті як такі, що фактично не досягли успіху. 

Раніше пригожин заявляв у жовтні 2022 року, що сили Вагнера, які діють в районі Бахмута, просуваються на 100-200 метрів в день. Група Вагнера проводила інформаційні операції, щоб стверджувати, що сили групи Вагнера в грудні досягли успіхів в Бахмуті виключно без допомоги інших російських підрозділів.

пригожин, ймовірно, створює інформаційні умови для того, щоб покласти відповідальність за невдачу групи Вагнера у взятті Бахмута на Міністерство оборони Росії або російську промислову базу. 

Солдати "групи Вагнера" заявили пригожину, що вони не змогли прорвати українські позиції в Бахмуті через недостатню кількість бронетехніки, боєприпасів та 100-мм снарядів. Ця заява має на меті зняти особисту відповідальність з групи Вагнера та пригожина. Водночас пояснюючи їхню неспроможність захопити Бахмут більш масштабними російськими проблемами з розподілом ресурсів, про які російські та українські джерела все частіше говорять з кінця грудня.

Фото: Радіо Свобода

Читайте також: Масштаби руйнувань в Бахмуті: що довелось пережити місту за 2022 рік?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!