Main menu

росіяни просуваються в західних районах Бахмута

Сухопутні війська ЗС України 2 966ca

Станом на 26 квітня російські війська продовжували наступати на Бахмут та околиці міста. Окупанти мали певні успіхи в західному Бахмуті і заявили, що контролюють близько 85% міста.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Геолокаційні кадри, опубліковані 26 квітня, показують, що російські війська просунулися до вулиці Перша Лісова в західному Бахмуті (в межах кількох кварталів від Ювілейної дороги 00506, яка впадає в Хромове).

російські джерела стверджували, що бойовики «вагнера» дійшли до перехрестя вулиць Чайковського та Ювілейної. Західні експерти вважають, що гіпотетично це дозволить найманцям просунутися по Ювілейній, у бік Хромового, та перерізати тилові лінії постачання до Бахмута.

Однак, фінансист групи «вагнера» євген пригожин спростував ці заяви та применшив значення захоплення бойовиками цього перехрестя. Очільник найманців заявив, що українські війська все одно продовжують використовувати дороги під вогневим контролем «вагнера».

Пропагандисти заявили, що «вагнер» продовжує вести бої на півночі, заході та півдні Бахмута. Відомий російський блогер стверджував, що найманці контролюють до 85% міста. За даними Інституту вивчення війни, ця інформація відповідає дійсності.

Bakhmut Battle Map Draft April 26th 2023 0948d

Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Речник Східного угруповання військ Збройних Сил України Сергій Череватий заявив, що за минулу добу на Бахмутському напрямку між російськими та українськими силами відбулося 17 бойових зіткнень.

Читайте також: Сили оборони провели контратаку поблизу «дороги життя» в Бахмуті

Генштаб України повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії на північний захід від Бахмута, в районі Оріхово-Василівки (10 км на північний захід) і Богданівки (6 км на північний захід); на захід, поблизу Іванівського (5 км на захід) та Хромового (3 км на захід); і на південний захід, біля Кліщіївки (7 км на південний захід).

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!