Main menu

Захоплення росіянами Авдіївки чи Бахмута не дало б їм значної оперативної переваги, - західні експерти

снаряд гауб 89f6d

Продовження російських наступальних операцій навколо Бахмута та Авдіївки, а також вздовж луганської та західної донецької лінії фронту є показником того, що путін розраховує на перемогу в тривалій війні. Її результат значною мірою визначиться військовими процесами на місці.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

На думку західних аналітиків, навіть захоплення росіянами Авдіївки чи Бахмута не дало б їм значної оперативної переваги. Оскільки окупантам бракує спроможності використати такий прогрес. 

«Малоймовірно, що росіяни досягнуть будь-яких тактичних успіхів у західному Донецьку чи на більшій частині лінії Луганська, але атаки в усіх цих районах тривають. Тепер ці атаки стали не просто безглуздими, а й фактично шкідливими для підготовки росії до наступної фази цієї війни, яка зосередиться навколо майбутнього українського контрнаступу», - вважають експерти. 

За оцінкою Інституту вивчення війни, продовження путіним цих наступальних операцій у нинішньому оперативному та стратегічному контексті є стратегічним злочином. 

«Він витрачає обмежену російську бойову міць у гонитві за безглуздими з точки зору операцій здобутками, а не встановлює умови для отримання та поразки українського контрнаступу, якого всі, здається, очікують найближчим часом. Упертість путіна, який тримається за ці наступальні операції, може мати сенс у затяжному конфлікті, під час якого підтримка України Заходом зменшиться або припиниться», - припускають експерти.

В такому разі, на думку аналітиків, путін мав би можливість і умови для врегулювання конфлікту шляхом переговорів на умовах, які він уже сформулював. Мова йде про міжнародне визнання анексії росією всієї Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей; український «нейтралітет»; «демілітаризація» України; та «денацифікація» української влади.

Фото: Генштаб

Читайте також: Спроби росії взяти Бахмут зайшли у глухий кут, - британська розвідка

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!