Main menu

росіяни провалили зимовий наступ на Донбасі, — західні експерти

Росіяни провалили зимовий наступ на Донбасі

Напередодні російські, українські та західні джерела повідомили, що російський зимовий наступ не досяг цілей кремля. Окупантам не вдалося вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей до 31 березня.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Наприкінці грудня начальник Генштабу ЗС рф Валерій Герасимов заявив, що російські війська зосереджують основні зусилля на захопленні Донецької області. На початку лютого російські війська розпочали зимову наступальну операцію на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна-Лиман і на заході Донецької області.

Міністерство оборони Великої Британії зауважило, що Валерій Герасимов не зміг розширити російський контроль над Донбасом під час свого призначення командиром. Він досяг лише незначних здобутків, збільшивши мобілізований персонал. Представник української розвідки Андрій Юсов заявив, що діючий начальник Генштабу ЗС рф пропустив встановлений кремлем термін захопити Донбас до 31 березня.

Наразі пропагандисти стурбовані тим, що росіяни повинні завершити свої наступальні операції в Бахмуті та Авдіївці, щоб підготуватися до українського контрнаступу. За інформацією західних аналітиків, окупанти очікують удару між православним Великоднем (16 квітня) та радянським Днем перемоги (9 травня).

Блогери розчаровані, що протягом зими не було вирішальних боїв. Пропагандисти зауважили, що росія не зможе продовжувати широкомасштабну наступальну операцію, якщо не убезпечить Бахмут і Авдіївку в найближчі тижні. Заступник начальника росгвардії в окупованій Донецькій області олександр ходаковський заявив, що росії потрібно переходити на оборонні позиції. За його словами, невдачі під час наступу призводять до втрат живої сили та викликають негативні настрої серед особового складу. 

Bakhmut Battle Map Draft April 22023 85b9f

Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

В Інституті вивчення війни раніше оцінили, що російський зимовий наступ навряд чи буде успішним через постійні невдачі командування рф зрозуміти часові та просторові співвідношення, пов’язані з такою кампанією. Експерти прогнозували, що росії бракуватиме бойової потужності, необхідної для підтримки більш ніж однієї великої наступальної операції в Донецькій і Луганській областях. 

Західні аналітики припускають, що через невдалий зимовий наступ в росії незабаром може змінитися вище військове командування.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Офіс Президента України

Читайте також: Погода допомагає Силам оборони уповільнити просування росіян у Бахмуті

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!