Підрозділи російських десантників діють на флангах Бахмута — ISW

Семаковська Тетяна 12:03, 30 Травня 2023

Бахмут1 b9835

Станом на 29 травня темпи російських наступальних операцій у Бахмуті та його околицях залишаються помітно низькими. Окупанти продовжують ротацію сил. Водночас пропагандисти заявили про успіхи ЗСУ у напрямку Кліщіївки.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Західні експерти, посилаючись на Генштаб України, оцінюють, що російські війська вели безуспішні наступальні дії на північний схід від Оріхово-Василівки (11 км на північний схід від Бахмута) та в напрямку Іванівського (6 км на захід).

Аналітики зауважили, що напередодні російські війська не вели наступальних дій на Бахмутському напрямку.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що російські війська знижують темпи бойових дій у районі Бахмута на тлі проведення російської операції з заміни військ «вагнерівців» на регулярні підрозділи російської армії. Вона заявила, що російські регулярні формування продовжують контролювати позиції «вагнера» в самому Бахмуті, а також на флангах навколо міста.

«Маляр заявила, що українські сили зберігають позиції на південно-західній околиці міста Бахмут і що українські сили не намагалися просуватися в районі Бахмута 28 і 29 травня для вирішення інших невизначених завдань», — додали експерти ISW.

Міністерство оборони росії 29 травня підтвердило, що підрозділи 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії діють на північних флангах Бахмута, ймовірно, у зв’язку з поточною ротацією російських сил.

Відомий блогер стверджував, що ЗСУ досягли невизначених успіхів у напрямку Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута), а російські війська атакували біля Хромового (безпосередньо на захід).

Bakhmut Battle Map Draft May 292023 d9d9fАктуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Читайте також: Успішні контратаки ЗСУ ускладнюють виведення «вагнерівців» із Бахмута — ISW

Нагадаємо, війська ПВК «вагнер» продовжують відходити з Бахмута, щоб відновитися та перегрупуватися у тилу. Водночас російська федерація перекидає в цей район сили «днр» і посилює фланги регулярними підрозділами ПДВ росії.

Що передувало?

25 травня фінансист групи «вагнера» євген пригожин повідомив про відхід бойовиків із Бахмута до 1 червня.

Раніше Інститут вивчення війни оцінював, що двомісячний період відновлення, який оголосив пригожин, може дозволити військам «вагнера» «відсидіти» ключові частини українського контрнаступу залежно від того, коли і як він почнеться.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко переконаний, що виведення сил ПВК «вагнер» може дуже погано закінчитися для росії як у самому Бахмуті, так і поблизу міста. Експерт вважає, що ватажку «вагнера» євгену пригожину не дадуть повністю вивести своїх найманців із Бахмута.

Генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж розповів, що заяви пригожина про виведення приватної військової компанії (ПВК) «вагнер» з Бахмута Донецької області — перебільшені. Здійснюється лише вимушена ротація для окремих підрозділів, а основний контингент найманців залишається на місці. Експерт вважає, що окремі підрозділи «вагнерівців» замінюють стройовими частинами, які не мають бойової підготовки. За його словами, Бахмут перетворюється на майданчик для биття російських окупантів.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: 93-тя ОМБр

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські сили просунулися біля Веселого на Сіверському напрямку

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:35, 9 Травня 2024
Важкі бої / фото Генштабу

Російські війська прорвались в районі села Веселе на Донеччині, намагаючись розширити плацдарм для подальшого просування в напрямку стратегічно важливого міста.

Про це повідомляють аналітики ресурсу Deep State

Прорив біля Веселого

Ситуація на Сіверському напрямку в районі від Роздолівки до Білогорівки залишається напруженою. Російські сили зосередили підрозділи повітряно-десантних військ і наступають вздовж залізниці східніше від Веселого.

Карта боїв на Донеччині / фото Deepstate

Одному з російських підрозділів вдалося досягти локального прориву в районі Веселого після тривалих боїв. Український підрозділ, що тримав оборону на цій ділянці, вичерпав свої сили через понаднормове розгортання понад рік без ротацій.

Окрім Веселого, ворог також намагається прорвати оборону в районах Білогорівки, Золотарівки та Верхньокам’янки, прагнучи захопити Сіверськ і відрізати так званий “Сіверський виступ”.

Для прориву окупанти закидають позиції українських військових. 

“Бої в цьому районі дуже динамічні, позиції переходять з рук в рук, а московити не втрачають можливості кожне тимчасове зайняття позиції подати медійно як “великий” прорив”, — пишуть у Deep State.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Чорнойван Аліна 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!