Main menu

Окупанти посилюють наступальні дії в районі Бахмута

БМП 60c46

Російські війська, ймовірно, прагнуть посилити свої тактичні наступальні дії в районі Бахмута, незважаючи на зосередженість України на обмежених і локалізованих контратаках.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Глава самопроголошеної донецької народної республіки денис пушилін 16 травня заявив, що російські війська посилили свої сили в районі Бахмута, щоб стабілізувати ситуацію. Окрім того, відомий блогер стверджував, що чотири російські батальйони розгорнули на флангах навколо Бахмута, щоб запобігти українським проривам.

«Заяви росії про підкріплення узгоджуються із повідомленням заступниці міністра оборони України Ганни Маляр від 15 травня про те, що російські війська розгортають додаткові повітряно-десантні сили для захисту флангів Бахмута, ймовірно, з інших ділянок фронту», — зазначили в ISW.

Західні експерти додають, що станом на 16 травня російські сили продовжували досягати незначних успіхів у самому Бахмуті, а Міністерство оборони росії стверджувало, що російські сили зосереджувалися на відбитті українських контратак навколо Бахмута. Так, 16 травня Міноборони рф заявило, що підрозділи 4-ї ОМСБр (2-й армійський корпус «лнр») відбили 10 українських контратак біля Іванівського (6 км на захід від Бахмута).

Читайте також: Експерт розповів, що локальний успіх у Бахмуті дозволить перехопити ініціативу по всій лінії фронту

Українські офіційні особи продовжують зазначати, що ЗСУ проводять більш обмежені операції в районі Бахмута, ніж російські сили, які, на думку аналітиків, відновили основні зусилля в Бахмуті. 

Bakhmut Battle Map Draft May 162023 6f586

Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Напередодні Ганна Маляр заявила, що в той час як Сили оборони звільнили близько 20 квадратних кілометрів території за останні дні, російські війська продовжують досягати незначних успіхів у Бахмуті.

Командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що українські війська продовжують використовувати концепцію «активної оборони» під час контрударів у невизначених районах поблизу Бахмута.

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий вкотре наголосив, що головною метою української оборонної операції в районі Бахмута є виснаження російських сил у цьому районі.

Як зазначили експерти ISW, геолокаційні кадри, опубліковані 16 травня, свідчать про те, що українські сили нещодавно досягли обмежених успіхів у південно-західному Бахмуті. Також кадри, опубліковані 16 травня, показують, що українські сили досягли незначних успіхів на схід від Оріхово-Василівки (11 км на північний захід від Бахмута).

Раніше Інститут вивчення війни оцінював, що окупанти продовжують втрачати позиції в районі Бахмута. Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!