Main menu

росіянам треба або взяти Бахмут, або померти під ним, – Світан

97 big 1589d

російська армія хоче повторити в Авдіївці такий же сценарій, як у Бахмуті. Втім, таке рішення може стати для загарбників програшним.

Про це у розмові «24 Каналу» повідомив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.

За його словами, ситуація в Бахмуті та Авдіївці відрізняються, але росіяни цього не враховують. Окупанти поставили собі завдання щонайменше у двох-трьох точках проводити наступальні дії усіма силами та засобами. Як зазначив льотчик-інструктор, вони можуть забрати частину військових з фронту на Херсонському, Луганському та Запорізькому напрямках і перекинути їх на Бахмутський та Авдіївський напрямок. 

«Бахмут – це інформаційний капкан, в який вони самі потрапили. Його треба уже або взяти, або померти під ним. Тому вони звідти уже не відійдуть. А Авдіївка межує в з Донецьком та Ясинуватою, по об'їзній дорозі між Донецьком та Макіївкою. Це небезпечний клин для росіян. Саме тому російські військові намагатимуться відтіснити гарнізон для того, щоб убезпечити як Донецьк, так і Донецько - Макіївсько - Ясинуватську агломерацію», – підкреслив Роман Світан.

На думку полковника, на Бахмут та Авдіївку окупанти кидатимуть усі сили та не зменшать тиску. За словами військового експерта, і Бахмут, і Авдіївку намагаються взяти майже однаковими оперативно-тактичними діями. 

«Бахмут – широким обхватом, оскільки це великий населений пункт. Авдіївка – трохи менша, тому ворожі війська малими групами намагаються зайти в місто. Саме тому в росіян нічого в Авдіївці не виходить. Вузька ширина фронту та малі групи, якими вони намагаються захопити місто, розбиваються нашими фланговими ударами. Це дуже просто зробити», – наголосив експерт. 

авдіївка c58dc

Поточна ситуація на фронті в районі Авдіївки за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Полковник переконаний, що наступ на Авдіївському напрямку буде зупинений: а «щупальці», які росіяни випустили з півдня і півночі Авдіївки, наші військові обріжуть. У Бахмуті, як пояснив Роман Світан, це буде зробити складніше, адже північний напрям у росіян розширений. 

«Мова йде про рух від Бахмута до Соледару, де більше десятка кілометрів. Втім, попри складність, це все ж можливо. Щойно російські військові зайдуть далі в сторону Слов'янська, то флангові удари з Білогорівки та Бахмута можуть відрізати і повністю оточити ПВК «вагнер». Такого сценарію дуже бояться «вагнерівці», адже російська армія може не прийти їм на допомогу», – підсумував Роман Світан.

бахмут 9dd59

Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Зазначимо, що за останні дні російські війська досягли незначних успіхів у Бахмуті та його околицях на тлі повідомлень про збільшення темпів російських операцій навколо Авдіївки. На думку аналітиків Інституту вивчення війни, це не допоможе окупантам досягти навіть незначних успіхів, перш ніж вони втратять ініціативу в Україні.

Фото: з відкритих джерел

Читайте також: Окупантам потрібно подолати 10 кілометрів, щоб оточити Бахмут

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!