Main menu

Росія прагне захопити Бахмут, аби протиставити цю «перемогу» успіхам ЗСУ — ISW

Прапор 26f94

Повідомлення про перекидання підкріплень в район Бахмута свідчать про те, що російські сили продовжують зосереджувати там наступальні можливості, незважаючи на підготовку до потенційних українських контрнаступів.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Як зазначили експерти, російські війська нещодавно перекинули підрозділи 6-ї гвардійської мотострілецької дивізії у невизначений район на північ від Бахмута, ймовірно, з позицій уздовж лінії Сватове-Куп’янськ.

Переміщення російських військ з інших ділянок фронту в район Бахмута, ймовірно, є відповіддю на триваючу занепокоєність росіян щодо стабільності лінії фронту в цьому районі на тлі подальшої деградації групи «вагнера», яка намагається захопити місто.

«Ці занепокоєння були більш виразними в останні дні, коли українські здобутки були обмежені навколо Бахмута і, можливо, спонукали росію до подальшої концентрації тактичних наступальних зусиль у цьому районі. Підкріплення також, ймовірно, покликане посилити здатність «вагнера» швидко захопити решту Бахмута та продемонструвати тактичну перемогу росії перед можливими невдачами під час української контрнаступальної операції», — оцінили аналітики ISW.

На думку експертів, російське військове командування, ймовірно, вирішило змінити пріоритети операцій і зусиль підтримки в останні тижні, щоб підготуватися до потенційних українських контрнаступальних операцій. Водночас подальша концентрація рф на Бахмуті свідчить про те, що безпосередні тактичні проблеми можуть звести нанівець більші зусилля.

Мапа acb4a

Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: Окупанти посилюють наступальні дії в районі Бахмута

Раніше Інститут вивчення війни оцінював, що росіяни продовжують втрачати позиції в районі Бахмута.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!