Main menu

Найманці ПВК Вагнер зізналися у вбивстві дітей та жінок в Бахмуті й Соледарі

Screenshot 626 89c94Найманці приватної військової компанії Вагнер публічно зізналися у злочинах, які вони вчинили проти українців. Зокрема йдеться про вбивства дітей та мирних мешканців у Бахмуті та Соледарі. Також в'язні зізналися у жорстокому поводженні із українськими полоненими.

Відео із зізнаннями вагнерівців опублікувала російська правозахисна організація «Gulagu net».

Найманці ПВК зізнаються у вбивстві дітей

Росіянин Олексій Савичев зізнається у вбивстві дітей в Україні. Фото: скріншот

Олексій Савичев — росіянин та колишній в'язень з ІК-1 УФСВП (ред. Управління Федеральної служби виконання покарань Росії) з Воронезької області був помилуваний указом путіна, чоловік доєднався до найманців ПВК Вагнер. Олексій Савичев в ефірі відео «Gulagu net» розповів про те, як він розстріляв українських дітей. Мова оригіналу збережена.

«Было у нас... Мы пленными как бы сказать обменивались. Это было блять 8 или может 9 февраля месяца 2023 года. Если мне память не изменяет. Мы в этот момент сидели в засаде, у нас был приказ такой в два часа ночи сесть в засаду, а в часов 8 днем должен был быть обмен пленными из Бахмута и мы отдавали пленных в Бахмут. Два автобуса было, я не помню 79 человек или 89 что-то такое. Так что это было 7-8 февраля, 2023 года.

Потом перешло массовое... хотели перейти на нашу сторону. Мирные жители выходили, сначала все было нормально, все выходили. Но был приказ 4 ЭШО всех кто, кому больше 15 и выше, всех сразу расстреливать. Без... ну просто без слов. Вот так. А когда уже начала артиллерия работать украинская, тогда уже все рассосалось. Вот и все...», — каже найманець

За словами Олексія Савичева в день вчинення злочину було розстріляно понад 10 дітей та понад 20 беззбройних українців. Савичев наголошує, що він «не вважає українців більше 15 років мирними людьми».

Зачистка в Соледарі та Бахмуті —  вагнерівець розповідає про жорстокі страти українських полонених

Росіянин Азамат Улдаров зізнається у вбивстві дітей. Фото: скріншот з відео

Росіянин Азамат Улдаров — колишній в'язень, учасник ПВК Вагнер з ІК-13 УФСВП росії з Саратовської області був помилуваний указом президента путіна. Після цього він вирушив в Україну, щоб підзаробити на війні. Перед відправкою в Україну Азамат каже, що їх вчили вбивати в лісі, показували як користуватися автоматом.

«….Вот видишь я держу сигарету в этой руке, я этой рукой выполнил приказ - убил детей по приказу. То, что ты видел на этом видео, это глупость, ерунда, это жестоко (ред. мова про відео зі стратою українського полоненого)...», — каже росіянин.

Азамат Ударов у відео згадує за ролик, у якому росіяни відтинають голову живому українському захиснику. На думку Азамата, вагнерівці переборщили, це «не треба було знімати на відео, бо це жорстоко», запевняє найманець ПВК.  Росіянин не висловлює жодних думок, про те, що злочин був аморальним, але його турбує те, що це зняли на відео. Вагнерівець згадав, що він був неподалік від місця злочину, але не міг нічого вдіяти.

Улдаров наголосив, що члени ПВК не беруть полонених, а якщо таке трапляється, то їх страчують. 

«В основному ножем. Перерізаємо горло. Знімаємо це на відео. Коли Пригожин казав кувалдою, ми брали кувалду і забивали кувалдою. Це його метод. Він – страшна людина», — каже Уладаров про свої злочини.

В березні в Бахмуті вагнерівці вбили більше 300 людей в домі, серед них 40 дітей

Росіянин Азамат Улдаров про масове вбивство людей в Бахмуті. Фото: скріншот з відео

Він додає, що в Соледарі та Бахмуті при зачистці військове командування наказало, знищити всіх людей, які їм зустрінуться. Вагнерівці виконували наказ.

«Мы шли и убивали всех. Были женщины, мужчины, деды, пенсионеры, пенсионерки и дети... Ты понимаешь, что на этих руках сейчас... Она кричит, она маленький ребенок, понимаешь? Ей 5, 6 там лет. А я выстрелил, ты понимаешь, контрольный. Я никого не должен был выпустить, никого», — розповідає Азамат Улдаров.

Чоловік каже, йому наказали нікого не випускати, він виконав наказ. В одному з підвалів Бахмута (ред. мова йде про 1 та 2 поверхи) вагнерівці вбили 40 дітей. Загалом в домі було близько 300-400 людей, запевняє вагнерівець. За словами в’язня — це був великий дім, дев’ятиповерхіка. Злочин відбувся 18 березня 2023 року.

«Діти постраждали. Так, шкода. Багато дітей загинуло. Було таке, так. Не приховую. Це на моїх руках залишиться кров», — каже найманець.

Примітка: Зауважимо, що редакція не впевнена в кількості жертв, названих окупантом. В Бахмуті люди не збираються такими великими натовпами, адже розуміють, що це може призвести до загибелі. Крім того, 300-400 осіб вкрай важко вмістити в підвал. Також в місцевих групах не було повідомлень за 18 березня про масові вбивства цивільних, не було повідомлень про розшук такої кількості осіб. Підтверджує те, що в місті люди не збираються масово в підвалах й волонтерка пані Олена.

«Я не знаю напевно,але це було би неможливо, на мій погляд, тому що люди жили невеличкими групками не більше 10-12 чоловік», - зауважує волонтерка.

Росіянин Азамат Улдаров заявив, що їм віддали наказ евакуювати цивільних, є ймовірність, що окупанти під приводом евакуації заманили людей у дім, щоб потім їх навмисно підірвати.

Як вагнерівці ставляться до своїх злочинів?

Олексій Савичев та Азамат Улдаров — це екскомандири підрозділів ПВК Вагнер. Протягом всього відео вони наголошували, що накази вбивати віддав пригожин, таким чином намагаючись зняти відповідальність за свої злочини із себе. Обоє злочинців зараз знаходяться на волі в росії.

В кінці епізоду Азамат Ударов ділиться своїми планами на майбутнє, вагнерівець каже, що він знову хоче повернутися на війну в Україну.

Що потрібно знати про проєкт «Gulagu net»?

Десантник Павло Філатєв. Фото: росзмі

Ініціативу «Gulagu net» заснував російський правозахисник Володимир Осєчкін. Саме завдяки цьому проєкту колишні військові рф, які вчинили злочини на території України, покидають територію росії, шукаючи прихистку в цивілізованих країнах. 

Серед таких й російський десантник Павло Філатєв, який відмовився свідчити і наразі живе у Франції. Росіянин брав участь у повномасштабній війні проти України, та видав книгу про свої переживання — «ZOV 56», її опублікували за сприяння ініціативи «Gulagu net».

Філатєва підозрюють у скоєнні військових злочинів в Україні. Володимир Осєчкін особисто запропонував Філатєву «не рисковать жизнью и не идти в прокуратуру, а эвакуироваться во Францию». 

«Як з’ясував шведський журналіст Ерік де ла Регера, на момент написання нам листів наприкінці липня 2022 року, його перших інтерв’ю нам у серпні та наступних зустрічей з журналістами у Франції, Павло Філатьєв знав про те, що низка затриманих ним і його товаришами по службі з ВДВ українців у подальшому були розстріляні і повішені, тобто вбиті», – написав Осєчкін.

Згодом Осеєчкін заявив, що «Gulagu net» призупиняє евакуація військових з рф.

Фото: скріншот з відео

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!