Найманці ПВК Вагнер зізналися у вбивстві дітей та жінок в Бахмуті й Соледарі

Семаковська Тетяна 18:33, 17 Квітня 2023

Screenshot 626 89c94Найманці приватної військової компанії Вагнер публічно зізналися у злочинах, які вони вчинили проти українців. Зокрема йдеться про вбивства дітей та мирних мешканців у Бахмуті та Соледарі. Також в’язні зізналися у жорстокому поводженні із українськими полоненими.

Відео із зізнаннями вагнерівців опублікувала російська правозахисна організація «Gulagu net».

Найманці ПВК зізнаються у вбивстві дітей

Росіянин Олексій Савичев зізнається у вбивстві дітей в Україні. Фото: скріншот

Олексій Савичев — росіянин та колишній в’язень з ІК-1 УФСВП (ред. Управління Федеральної служби виконання покарань Росії) з Воронезької області був помилуваний указом путіна, чоловік доєднався до найманців ПВК Вагнер. Олексій Савичев в ефірі відео «Gulagu net» розповів про те, як він розстріляв українських дітей. Мова оригіналу збережена.

«Было у нас… Мы пленными как бы сказать обменивались. Это было блять 8 или может 9 февраля месяца 2023 года. Если мне память не изменяет. Мы в этот момент сидели в засаде, у нас был приказ такой в два часа ночи сесть в засаду, а в часов 8 днем должен был быть обмен пленными из Бахмута и мы отдавали пленных в Бахмут. Два автобуса было, я не помню 79 человек или 89 что-то такое. Так что это было 7-8 февраля, 2023 года.

Потом перешло массовое… хотели перейти на нашу сторону. Мирные жители выходили, сначала все было нормально, все выходили. Но был приказ 4 ЭШО всех кто, кому больше 15 и выше, всех сразу расстреливать. Без… ну просто без слов. Вот так. А когда уже начала артиллерия работать украинская, тогда уже все рассосалось. Вот и все…», — каже найманець

За словами Олексія Савичева в день вчинення злочину було розстріляно понад 10 дітей та понад 20 беззбройних українців. Савичев наголошує, що він «не вважає українців більше 15 років мирними людьми».

Зачистка в Соледарі та Бахмуті —  вагнерівець розповідає про жорстокі страти українських полонених

Росіянин Азамат Улдаров зізнається у вбивстві дітей. Фото: скріншот з відео

Росіянин Азамат Улдаров — колишній в’язень, учасник ПВК Вагнер з ІК-13 УФСВП росії з Саратовської області був помилуваний указом президента путіна. Після цього він вирушив в Україну, щоб підзаробити на війні. Перед відправкою в Україну Азамат каже, що їх вчили вбивати в лісі, показували як користуватися автоматом.

«….Вот видишь я держу сигарету в этой руке, я этой рукой выполнил приказ – убил детей по приказу. То, что ты видел на этом видео, это глупость, ерунда, это жестоко (ред. мова про відео зі стратою українського полоненого)…», — каже росіянин.

Азамат Ударов у відео згадує за ролик, у якому росіяни відтинають голову живому українському захиснику. На думку Азамата, вагнерівці переборщили, це «не треба було знімати на відео, бо це жорстоко», запевняє найманець ПВК.  Росіянин не висловлює жодних думок, про те, що злочин був аморальним, але його турбує те, що це зняли на відео. Вагнерівець згадав, що він був неподалік від місця злочину, але не міг нічого вдіяти.

Улдаров наголосив, що члени ПВК не беруть полонених, а якщо таке трапляється, то їх страчують. 

«В основному ножем. Перерізаємо горло. Знімаємо це на відео. Коли Пригожин казав кувалдою, ми брали кувалду і забивали кувалдою. Це його метод. Він – страшна людина», — каже Уладаров про свої злочини.

В березні в Бахмуті вагнерівці вбили більше 300 людей в домі, серед них 40 дітей

Росіянин Азамат Улдаров про масове вбивство людей в Бахмуті. Фото: скріншот з відео

Він додає, що в Соледарі та Бахмуті при зачистці військове командування наказало, знищити всіх людей, які їм зустрінуться. Вагнерівці виконували наказ.

«Мы шли и убивали всех. Были женщины, мужчины, деды, пенсионеры, пенсионерки и дети… Ты понимаешь, что на этих руках сейчас… Она кричит, она маленький ребенок, понимаешь? Ей 5, 6 там лет. А я выстрелил, ты понимаешь, контрольный. Я никого не должен был выпустить, никого», — розповідає Азамат Улдаров.

Чоловік каже, йому наказали нікого не випускати, він виконав наказ. В одному з підвалів Бахмута (ред. мова йде про 1 та 2 поверхи) вагнерівці вбили 40 дітей. Загалом в домі було близько 300-400 людей, запевняє вагнерівець. За словами в’язня — це був великий дім, дев’ятиповерхіка. Злочин відбувся 18 березня 2023 року.

«Діти постраждали. Так, шкода. Багато дітей загинуло. Було таке, так. Не приховую. Це на моїх руках залишиться кров», — каже найманець.

Примітка: Зауважимо, що редакція не впевнена в кількості жертв, названих окупантом. В Бахмуті люди не збираються такими великими натовпами, адже розуміють, що це може призвести до загибелі. Крім того, 300-400 осіб вкрай важко вмістити в підвал. Також в місцевих групах не було повідомлень за 18 березня про масові вбивства цивільних, не було повідомлень про розшук такої кількості осіб. Підтверджує те, що в місті люди не збираються масово в підвалах й волонтерка пані Олена.

«Я не знаю напевно,але це було би неможливо, на мій погляд, тому що люди жили невеличкими групками не більше 10-12 чоловік», – зауважує волонтерка.

Росіянин Азамат Улдаров заявив, що їм віддали наказ евакуювати цивільних, є ймовірність, що окупанти під приводом евакуації заманили людей у дім, щоб потім їх навмисно підірвати.

Як вагнерівці ставляться до своїх злочинів?

Олексій Савичев та Азамат Улдаров — це екскомандири підрозділів ПВК Вагнер. Протягом всього відео вони наголошували, що накази вбивати віддав пригожин, таким чином намагаючись зняти відповідальність за свої злочини із себе. Обоє злочинців зараз знаходяться на волі в росії.

В кінці епізоду Азамат Ударов ділиться своїми планами на майбутнє, вагнерівець каже, що він знову хоче повернутися на війну в Україну.

Що потрібно знати про проєкт «Gulagu net»?

Десантник Павло Філатєв. Фото: росзмі

Ініціативу «Gulagu net» заснував російський правозахисник Володимир Осєчкін. Саме завдяки цьому проєкту колишні військові рф, які вчинили злочини на території України, покидають територію росії, шукаючи прихистку в цивілізованих країнах. 

Серед таких й російський десантник Павло Філатєв, який відмовився свідчити і наразі живе у Франції. Росіянин брав участь у повномасштабній війні проти України, та видав книгу про свої переживання — «ZOV 56», її опублікували за сприяння ініціативи «Gulagu net».

Філатєва підозрюють у скоєнні військових злочинів в Україні. Володимир Осєчкін особисто запропонував Філатєву «не рисковать жизнью и не идти в прокуратуру, а эвакуироваться во Францию». 

«Як з’ясував шведський журналіст Ерік де ла Регера, на момент написання нам листів наприкінці липня 2022 року, його перших інтерв’ю нам у серпні та наступних зустрічей з журналістами у Франції, Павло Філатьєв знав про те, що низка затриманих ним і його товаришами по службі з ВДВ українців у подальшому були розстріляні і повішені, тобто вбиті», – написав Осєчкін.

Згодом Осеєчкін заявив, що «Gulagu net» призупиняє евакуація військових з рф.

Фото: скріншот з відео

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

  • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
  • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
  • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
  • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
  • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
  • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
  • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
  • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

  • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
  • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
  • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
  • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
    віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
  • вагітні жінки;
  • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
  • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
    наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
  • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
  • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
  • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

  • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
  • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
  • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
  • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!