Росіяни перекидають під Бахмут війська з інших напрямків, намагаючись утримати місто

Семаковська Тетяна 10:04, 2 Липня 2023

Танк 56614

Військові операції поблизу Бахмута можуть обернутися для російського командування або ризиком на Херсонщині і Луганщині, або ж відводом сил окупантів із півдня України. Загарбники продовжують посилювати цей напрямок своїми найбільш боєздатними підрозділами.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Експерти оцінюють, що російські війська, ймовірно, реагують на українські операції навколо Бахмута перекиданням і стягуванням сил із інших регіонів України.

«Якщо російських резервів, вже перекинутих під Бахмут, буде недостатньо для утримання досягнутих успіхів у цьому районі, російське командування може опинитися перед важким вибором: чи ризикувати створенням серйозних вразливих точок у Херсонській та Луганській областях, чи почати відводити війська з півдня України», — додали в ISW.

Мапа 133dfПоточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Що передувало?

Речник Східного угруповання військ ЗСУ, полковник Сергій Череватий 1 липня повідомив, що нещодавно російські війська перекинули невизначений полк повітряно-десантних військ (ПДВ) рф з Лиманського напрямку (район на захід від Кремінної) на Бахмутський напрямок.

На геолокаційних кадрах, опублікованих 30 червня, видно, як 137-й гвардійський повітряно-десантний полк (106-та повітряно-десантна дивізія) діє на південь від Роздолівки (18 км на північ від Бахмута). Російський блогер також заявив, що зараз на Бахмутському напрямку діють підрозділи 98-ї дивізії ПДВ.

Раніше західні експерти спостерігали підрозділи 237-го десантно-штурмового полку (76-ї дивізії ПДВ) і 331-го повітряно-десантного полку (98-ї дивізії ПДВ), які діяли на Лиманському напрямку. Останнім часом аналітики ISW не бачили жодного візуального підтвердження елементів того чи іншого формування поблизу Бахмута.

Полковник Сергій Череватий також заявив, що російські сили замінили полк ПДВ на Лиманському напрямку невизначеними силами територіальної оборони. Так, російські сили, ймовірно, передислокують більше елітних підрозділів у район Бахмута та замінюють елітні підрозділи менш боєздатними формуваннями.

Раніше заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявляла, що росіяни після початку контрнаступу українських військ 4 червня перекинули частину своїх найбільш боєздатних частин з Херсонського на Бахмутський і Запорізький напрямки.

Bakhmut Battle Map Draft July 12023 b822fАктуальна карта боїв в районі Бахмута. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Читайте також: Під Бахмутом ЗСУ впритул підібралися до важливих вузлів оборони окупантів

Нагадаємо, речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що окупаційна армія російської федерації продовжує утримувати потужне угруповання на Бахмутському напрямку. За його словами, мова йде про угруповання до 50 тисяч окупантів, більше 300 танків, понад 330 артилерійських систем і 140 реактивних систем залпового вогню.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!