Main menu

Оборона Бахмута, навіть за умови відходу ЗСУ з міста, допомагає завдавати великих втрат росіянам

331754046 126181947060948 4475965982261783749 n 93642Українська оборона Бахмута залишається стратегічно обґрунтованою, оскільки вона продовжує поглинати російську живу силу і техніку доти, доки українські війська не зазнають надмірних втрат. 

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Українські війська навряд чи вийдуть з Бахмута одразу і можуть продовжувати поступовий відхід з боями, щоб виснажити російські сили шляхом продовження міських боїв. 

Своєю чергою, російські війська навряд чи швидко здобудуть значні територіальні здобутки при веденні міської війни, яка зазвичай є вигідною для тих, хто обороняється, і може дозволити ЗСУ завдати значних втрат наступаючим російським підрозділам. Це відбудеться, за умови, навіть якщо українські війська активно відступають. 

Центр міста Бахмут розташований на західному березі річки Бахмутка, і російським військам доведеться вести бої через цю територію, якщо вони не зможуть просунутися безпосередньо на північ або південь від Бахмута на захід від центру міста. 

Такі міські умови та особливості річки можуть зіграти на руку українським силам, якщо вони зможуть утримати лінію від Хромового (селище на північно-західній околиці Бахмута) на південь до траси Т0504 Бахмут-Костянтинівка. 

Російські блогери відзначають, що ЗСУ зберігають здатність захищати Хромове і продовжують відбивати російські атаки на Іванівське та на трасу Т0504 на південь.

Українська оборона позицій біля Хромового та на Т0504 може змусити російські війська вести бої через міську місцевість центральної частини Бахмута, що може призвести до значних затримок і втрат для російських сил і прискорити кульмінацію російського наступу. 

Міська війна в Бахмуті може ще більше виснажити і без того виснажені російські змішані сили, подібно до того, як це сталося після відходу українських військ з лінії Сєвєродонецьк-Лисичанськ, що фактично поклало край російським наступальним операціям у Луганській і Донецькій областях влітку 2022 року.

Фото: Генштаб

Читайте також: ЗСУ обмежено відходять зі східної частини Бахмута, — Інститут вивчення війни

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!