Main menu

росіяни залякують своїх військових відеозаписом страти українського полоненого, — ГУР

andrij yusov gur a46bb

Метою публікації відео з воєнним злочином є бажання росіян залякати своїх же військових, щоб ті не здавалися у полон. Також окупанти намагаються деморалізувати та посіяти паніку в Силах оборони України.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) Андрій Юсов в ефірі національного марафону «Єдині новини».

«Це кричущий факт порушення всіх можливих норм і правил ведення війни. Я вже не кажу про Женевські конвенції, міжнародне гуманітарне право та багато інших речей. Це факт, на який безумовно світ має звернути увагу не лише зі співчуттям чи обуренням, але й спільною роботою для притягнення до відповідальності всіх винних», — сказав Андрій Юсов.

Водночас, за словами представника ГУР МО України, винні не лише виконавці цього воєнного злочину.

«Оприлюднення цього відео — це свідчення того, що подібна геноцидна політика, подібна політика воєнних злочинів є державною політикою. Оскільки пропаганда на росії централізована, періодично викладення таких звірств російських військових, які ми спостерігаємо. Ми бачили нещодавно страту українського бійця за гасло «Слава Україні!» і в цілому, раз на кілька тижнів-місяць, з'являється подібний контент. Це цілеспрямована державна політика рф по висвітлення звірств своєї армії проти українських військових. Метою є спроба деморалізувати та посіяти паніку в українських силах оборони, що їм не вдається», — наголосив Андрій Юсов.

Мацієвський b29af

Снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області Олександр Мацієвський. росіяни розстріляли його після слів «Слава Україні!». Фото: СБУ

Представник воєнної розвідки України додав, що ще однією метою відеоролика є залякування військових рф. 

«Мовляв, не думайте здаватися в полон, оскільки в українському полоні з вами робитимуть те ж, що ми робимо з українськими полоненими», — резюмував Андрій Юсов.

Читайте також: ICEYE та Starlink: як космічні технології допомагають перемагати окупантів в Україні

Нагадаємо, нещодавно в мережі з’явилося відео, на якому російські окупанти катують українського полоненого та відтинають йому голову. На жорстоку страту відреагували Президент України Володимир Зеленський, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та голова Служби безпеки України Василь Малюк.

Зазначимо, що Міноборони закликало громадян зупинити поширення цього відео, а також будь-яких подібних відеокадрів. У відомстві запевнили, що російські воєнні злочинці обов’язково відповідатимуть за свій злочин.

Маляр 9265f

Допис заступниці міністра оборони України Ганни Маляр. Фото: скріншот

Фото: Суспільне

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!