Експерт пояснив, що дає ЗСУ контроль над панівними висотами поблизу Бахмута

Семаковська Тетяна 12:43, 19 Травня 2023

гаубиця 83ffa

Минулої доби Сили оборони України успішно просунулися як у північно-західному, так і південно-західному секторі в районі Бахмута. Напрямом просування на північний-захід є Берхівка (рух вздовж водосховища), на південний-захід — Кліщіївка та фактичний вихід на панівну висоту.

Про це військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко повідомив у своєму Telegram-каналі.

За словами експерта, Сили оборони України (СОУ) зайняли панівні висоти, які дозволяють контролювати ситуацію і в самому Бахмуті. На його думку, тепер російським окупаційним військам (РОВ) варто подумати про вихід із міста.

«На даному етапі дій СОУ метою №1 було взяття під свій контроль панівних висот, і це завдання, можна говорити, що виконано. Далі — просування в низину, де зараз копошаться РОВ як на долоні, зокрема, для нас відкривається панорама самого Бахмута. Я не знаю і знати не можу, які плани зараз реалізує Генштаб ЗСУ в районі Бахмута. Адекватно оцінюючи те, що відбувається, динаміку з боку СОУ та можливості РОВ, я можу зробити лише один висновок — найближчим часом командуванню окупантів потрібно розгортати виведення підрозділів із міста», — зауважив Олександр Коваленко.

Мапа 75688Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Експерт переконаний, це не «шапкозакидництво», а об’єктивна оцінка подій, що відбуваються.

«Командування РОВ навряд чи на це піде, адже вони, налитими від крові очима, бачать західні околиці міста і готуються ось-ось оголосити про захоплення міста-фортеці… Але для них це місто — «пастка». Те, що росіяни відмовляються визнавати факт, що їх затягнули в пастку, говорить і те, що вони стягують зараз до Бахмута додаткові сили, послаблюючи інші ділянки фронту і створюючи прецедент перенасичення і без того дуже тісної локації. Що ж, більше обмінного фонду», — додав Олександр Коваленко.

oleksandr kovalenko large 6d836Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. Фото: Facebook

Обстановка в Бахмуті

За словами експерта, ситуація у місті залишається складною. Минулої доби лінія оборони вздовж вулиць Ювілейної та Чайковського суттєво не змінилася, незважаючи на безперервний тиск РОВ та цілодобові обстріли всіма видами артилерії.

Він зазначив, що наразі лінії оборони ЗСУ проходять по:

  • вул. Лариси Шепітько-вул. Рум’янцева — буфер безпеки для Ювілейної.
  • вул. Ювілейна — основна лінія оборони.
  • вул. Чайковського-вул. Корсунського — між ними зберігається буфер безпеки.

«Перехрестя Чайковського-Ювілейної — під контролем СОУ, хоча посилюється фактор «гойдалки» за позиціями та високі ризики втратити цей контроль, ситуативно чи тимчасово — питання інше. Приклад тому — «багатоповерхівки», які «вагнера» відзвітували, що контролюють, але бої там тривають.

 

З іншого боку, не забуваємо, що я регулярно наголошував на факторі нав’язування захисниками міста своїх правил окупантам. Дивлячись на те, що відбувається за межами міста, можна говорити про те, що і справді, СОУ не просто мають ініціативу, а й диктують свої умови РОВ», — резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: ЗСУ перехопили тактичну ініціативу в районі Бахмута

Нагадаємо, напередодні 3-тя окрема штурмова бригада ЗСУ провела наступальні дії на західних околицях Бахмута, створивши плацдарм для подальшого контрнаступу.

Раніше Олександр Коваленко зазначив, що Сили оборони України перейшли у системні контратаки саме тоді, коли ці дії можуть дати максимальну користь та ефект. Він переконаний, що Бахмут — це «пастка» для виснаження російських окупаційних військ.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

  • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
  • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
  • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
  • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
  • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
  • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
  • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
  • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

  • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
  • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
  • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
  • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
    віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
  • вагітні жінки;
  • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
  • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
    наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
  • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
  • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
  • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

  • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
  • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
  • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
  • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!