Main menu

росіяни збільшують тиск на трасу Бахмут-Сіверськ

Траса 63629

Станом на 1 травня російські війська продовжували досягати незначних успіхів у Бахмуті. Пропагандисти повідомляли про просування «вагнерівців» у західному та південно-західному Бахмуті.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Геолокаційні кадри, опубліковані 29 і 30 квітня, показують, що російські війська досягли незначних успіхів на трасі T0513 Бахмут-Сіверськ, на південь від Сакко і Ванцетті (14 км на північ від Бахмута) та в межах західного Бахмута.

Напередодні російські блогери стверджували, що сили ПВК «вагнер» просувалися в західному та південно-західному Бахмуті з швидкістю один-два квартали на день. Фінансист «вагнера» євген пригожин заявив, що 30 квітня у Бахмуті бойовики просунулися на 230 метрів. Ворожі джерела також стверджували, що російські та українські війська вели важкі бої поблизу Хромового.

Український Генштаб повідомляв, що росіяни продовжували атакувати Бахмут і здійснили безуспішні наземні атаки поблизу Богданівки (6 км на північний захід), Іванівського (5 км на захід), Предтечиного (12 км на південний захід) та Олександро-Шултиного (14 км на південний захід).

Bakhmut Battle Map Draft May 12023 9e765

Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Українські офіційні особи зазначили, що бойовики «вагнера» та інші російські сили намагаються підтримувати темп наступальних операцій у Бахмуті. Командувач Східного угруповання військ ЗСУ Олександр Сирський заявив, що російські війська проводили численні атаки в Бахмуті, але не просунулися. За його словами, українським силам вдалося відбити частину позицій росіян.

Читайте також: Окупанти отримали нову дату захоплення Бахмута

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий заявив, що в Бахмуті діють російські снайпери невизначеного спецпідрозділу. Полковник припустив, що російське військове командування може передислокувати додаткові регулярні військові частини на Бахмутський фронт, аби компенсувати перевтому «вагнера» та неефективну організацію сил на території.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!