Main menu

Сили оборони контролюють критичні шляхи постачання до Бахмута — ISW

Дорога 476b3

Станом на 5 травня російські війська досягли додаткових успіхів у Бахмуті. Окупаційна армія рф просунулася на північному заході міста. Повністю оточити Бахмут росіянам не вдалося.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

На геолокаційних знімках, опублікованих 4 травня, видно зруйнований український міст через канал Сіверський Донець-Донбас, на захід від Бахмута, поблизу Часів Яру. Пропагандисти стверджували, що міст підірвали українські війська. Водночас Міністерство оборони росії заявило, що армія рф завдала удару по невизначеному мосту поблизу Часів Яру.

Експерти ISW не помітили ознак відходу українських військ із позицій на схід від каналу Сіверський Донець-Донбас. На думку західних аналітиків, це свідчить про те, що українські сили зберегли принаймні одну критичну наземну лінію зв’язку з Бахмутом.

Міст f8b63

Зруйнований міст через канал Сіверський Донець-Донбас поблизу Часів Яру. Фото: з телеграм-каналу пропагандиста

Геолокаційні кадри, опубліковані 5 травня, показують, що окупаційна армія рф просунулася на північному заході Бахмута, в напрямку до Хромового (безпосередньо на захід від міста).

Ворожі джерела стверджували, що російські війська атакували українські позиції на схід від Новомаркового (12 км на північний захід від Бахмута), на захід від Кліщіївки (6 км на південний захід) і Курдюмівки (14 км на південний захід).

Читайте також: Командир штурмового батальйону ЗСУ розповів, що відбувається в Бахмуті

Український Генштаб повідомив про продовження бойових дій у Бахмуті. Сили оборони відбили російські наземні атаки поблизу Богданівки (6 км на північний захід), Маркового (14 км на північний захід), Григорівки (9 км на північний захід), Іванівського (6 км на захід) і Нью-Йорка (30 км на південний захід).

Bakhmut Battle Map Draft May 52023 2d093

Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Нагадаємо, лейтенант Національної гвардії України Євгеній Оропай розповів, що околиці Бахмута стали для росіян справжнім пеклом, пасткою, де вони похоронили таку кількість своєї техніки та живої сили, що це увійде в історію.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: 93-тя ОМБр Холодний Яр

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!