Окупанти почали використовувати нову штурмову тактику: що змінилося?

Семаковська Тетяна 10:33, 28 Лютого 2023

333280654 890755875567385 2603918916559146697 n fc5a9ЗСУ знайшли серед покинутих російських речей новий військовий посібник, який  свідчить про те, що окупанти застосовують нову штурмову тактику.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Український офіцер запасу опублікував 26 лютого фотографію захопленого російського посібника, в якому детально описується тактика новоспеченого “штурмового загону”. Як повідомляється, на озброєнні штурмового загону є шість основних бойових танків Т-72, 12 бойових машин піхоти, а також колекція переносних термобаричних пускових установок, протитанкових керованих ракетних комплексів, буксируваних артилерійських установок і самохідних мінометів. 

Штурмовий російський загін складається з трьох штурмових рот і танкового відділення. Кожна штурмова рота має командний пункт, два штурмових “взводи” (значно меншої чисельності, ніж звичайний взвод), групу БПЛА, групу бойових броньованих машин (ББМ), роту вогневої підтримки і роту артилерійської підтримки, резервне відділення і відділення медичної допомоги. 

Кожна рота має на озброєнні один танк і чотири бойові машини піхоти БМП/БМД-2, а також протитанкові пускові установки, великокаліберні кулемети і міномети. Український офіцер запасу зазначив, що штурмові “взводи” чисельністю від 12 до 15 осіб, розділені на тактичні групи по три людини, є основним маневреним елементом формування. 

Відомо, що штурмовий загін проводить штурм менш ніж за хвилину з моменту початку артилерійського обстрілу відкритих укріплених позицій, при цьому командир взводу керує вогнем мінометів.

posibnik 59467

Російський військовий посібник. Фото: телеграм-канал

російські війська зараз намагаються адаптувати маневрені сили до менших і більш маневрених військових формувань, ніж ті, що використовувалися на початку війни. Український офіцер запасу зазначив, що ця нова тактика свідчить про те, що російські війська замінили розформовану батальйонну тактичну групу цими меншими і більш маневреними формуваннями. 

У посібнику йдеться про те, що російські війська використовують танки Т-72 для безпосередньої вогневої підтримки з тилу, а не як невід’ємну частину загальновійськової бригади. 

Російське військове керівництво надає пріоритет захисту основних бойових танків ніж захисту піхоти. Це підтверджує нещодавні повідомлення про масові втрати техніки, яких зазнали російські бронетанкові підрозділи протягом першого року війни. 

Посібник вказує на те, що російські військові вдаються до застосування спрощеної форми комбінованої війни, яка, ймовірно, була скорочена, щоб компенсувати загальну деградацію російської живої сили і техніки, і яку легше використовувати недосвідченим і ненавченим мобілізованим військовослужбовцям, включеним до складу таких загонів.

Screenshot 501 2dfbc

Танк Т-72, які використовує росія. Фото: Вікіпедія

Тактика штурмового загону додатково вказує на те, що російські військові, можливо, намагаються скопіювати частково тактику, яка використовувала група Вагнера в Бахмуті. 

ISW раніше повідомляв про те, що “Вагнер” значною мірою покладався на лобові атаки невеликими групами, що зменшило залежність від масованих обстрілів, оскільки запаси російської артилерії та техніки зменшилися.

Така тактика, швидше за все, призведе до розтрати російської бойової потужності і не зможе ефективно протистояти звичайним українським батальйонам і бригадам. Штурмові загони, можливо, зможуть досягти тактичних переваг за рахунок своєї простоти, але, швидше за все, швидко втратять свої позиції через малий розмір і тактику виснаження. Російські війська навряд чи зможуть швидко здійснити оперативно значущі прориви за допомогою нової тактики.

Фото: Генштаб

Читайте також: Російські пропагандисти не вірять в успіх своїх солдатів в Бахмуті

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!