Main menu

Через відмову примусової мобілізації у травні, путін змушений конкурувати з пригожиним за владу

492 271f0путін, ймовірно, усвідомлював, що примусовий призов у резерв не може вчасно закрити розрив між потребами російських збройних сил і наявною робочою силою, і тому дав "групі Вагнера" можливість розширити вербування ув'язнених і своїх операціях на фронті до того часу, поки мобілізовані не зможуть масово прибути на фронт.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

путін продовжував толерантно ставитися до російської ультранаціоналістичної спільноти, вплив якої в суспільстві тільки зростав на тлі військових невдач росії в Україні.

За повідомленнями, путін навіть прислухався до критики пригожина на адресу російського військового командування, що, ймовірно, призвело до призначення генерала суровікіна, якого пов'язують з Вагнером.  

Вагнеру було дозволено зберегти відповідальність за наступальні операції на Бахмутському напрямку, і Міноборони рф не намагалося в цей час інтегрувати 1-й і 2-й армійські корпуси "ДНР" і "ЛНР". 

путін зволікав з тим, щоб дозволити МО рф відновити контроль над усіма російськими військами в Україні до грудня, ймовірно, намагаючись зберегти прихильність єдиних ефективних сил, які він мав у своєму розпорядженні.

Як тільки основна частина з 300 000 мобілізованих резервістів прибула до частин в Україні, путін дозволив Міноборони росії відновити контроль над усіма російськими військами. 

Міноборони росії також намагається обмежити Вагнера в отриманні державних боєприпасів і припинило вербування в'язнів Вагнера на користь власних зусиль з набору полонених. Герасимов зняв з Вагнера відповідальність за Бахмут, почав вводити в цей район підкріплення російських регулярних військ і наказав офіційним російським каналам не використовувати ім'я Вагнера. 

Всі ці суперечливі заходи є частиною поспішних спроб командування рф  розслабитися та подолати наслідки відмови путіна від примусової мобілізації у травні 2022 року.

Фото: Getty Images

Читайте також: росіяни звітують про захоплення селища Ягідне

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!