російська пропаганда продовжує просувати ідеї «безбожності» українців. На одному з популярних інформаційних порталів з’явилося повідомлення про те, що, начебто, поляки продають у «чорному інтернеті» викрадені з Донеччини ікони та хрести.
Автор повідомлення надає своїй аудиторії головний доказ – скріншот. Зображення нібито підтверджує факт продажу на сторінках даркнету церковних атрибутів, вкрадених з церков Бахмута, Соледара та Часового Яру.
Фальшиве оголошення про продаж церковних атрибутів, вкрадених з церков Бахмута, Соледара та Часового Яру. Фото: скріншот
Це зображення пропагандистські ресурси активно поширювали в соцмережах та на сайтах. В самій публікації мова йде про те, що ікони в оголошенні автентичні, датуються XVIII-XIX століття. Атрибути буцімто вивезли з прифронтових міст Донецької області до Варшави.
Зазначимо, редакції «Бахмут IN.UA» стало відомо, що після початку повномасштабного вторгнення росії зі Свято-Миколаївського храму в Бахмуті не встигли вивезти ніяких церковних атрибутів. Про це нам розповів один із священників Свято-Миколаївського храму. За його словами, усі коштовні атрибути (ікони, хрести, прикраси) залишилися в церкві.
Видання «Gwara Media» пояснило, чому новина про продаж поляками викрадених з Донеччини ікон та хрестів є фейком.
Насамперед журналісти проаналізували інформацію про сайт, з якого, ймовірно, був зроблений скріншот. Творці фейку повідомляють, що це торгова мережа в даркнеті «THIEF world». Проте насправді – це фальшивий майданчик. Раніше пропагандисти вже поширювали новину про цей сайт, зокрема минулого літа вони стверджували, що за допомогою цього ресурсу українці продають отриману від партнерів зброю.
Журналісти з’ясували, що всі атрибути, які, за словами фейкоробів, було викрадено, насправді розміщені на російському ресурсі з проведення онлайн-аукціонів. Так, хрест з першого зображення насправді на аукціоні розмістив продавець з санкт-петербурга. Максимальна ціна цього лота – шість тисяч рублів, а не півтори тисячі доларів, як вказано у фальшивому оголошенні.
Оголошення про продаж хреста на російському ресурсі з проведення онлайн-аукціонів. Фото: «Gwara Media»
Другий лот на зображенні (ікона Пресвятої Богородиці), про викрадення якого повідомили фейкороби, продають у російському місті тюмень.
Оголошення про продаж ікони на російському ресурсі з проведення онлайн-аукціонів. Фото: «Gwara Media»
Наступну ікону з оголошення в даркнеті редактори також знайшли на ресурсі з проведення онлайн-аукціонів.
Оголошення про продаж ікони на російському ресурсі з проведення онлайн-аукціонів. Фото: «Gwara Media»
До слова, журналістам вдалося знайти виробника ще одного товару з фальшивого оголошення. Кадило з латуні можна придбати за шість тисяч рублів на сторінці аукціону або за півціни у виробника, чий фірмовий знак зображений на виробі.
Оголошення про продаж кадила на російському ресурсі з проведення онлайн-аукціонів. Фото: «Gwara Media»
Інформація про вартість кадила з сайту виробника. Фото: «Gwara Media»
Перевірені факти підтверджують, що новина про продаж викрадених речей з Донецької області є фейком.
Фото: Depositphotos
Читайте також: Ріжуть сало на Корані та розпалюють ним багаття: як росіяни дискредитують ЗСУ в соцмережах
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!