Main menu

Окупанти посилюють наступальні дії навколо Бахмута та готуються до наступу на Луганщині

326213027 718810246538714 1636112346969949427 n c558fНещодавні зобов'язання Заходу надати Україні танки та бронетехніку, необхідні для подальших контрнаступальних операцій, є важливими, але затримки з виконанням цих зобов'язань, можливо, коштували Україні вікна можливостей для контрнаступу цієї зими. Російські війська, ймовірно, готуються розпочати власний наступ у Луганській області та посилюють свої наступальні дії навколо Бахмута.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни

Україна все ще може розпочати давно запланований контрнаступ цієї зими, що дещо пом'якшить наслідки затримок з наданням необхідної допомоги з боку Заходу. Однак затримка з початком цього контрнаступу дозволила росіянам виставити умови, які роблять його більш важким і дорогим. Затримка також дозволила росії виставити умови для власного наступу, що значно ускладнило планування української кампанії.

Якщо Україна ще не має необхідних матеріальних засобів для початку контрнаступу, то, можливо, їй доведеться чекати багато тижнів, поки західні танки прибудуть у достатній кількості, щоб підтримати нові зусилля. 

Ця затримка, ймовірно, буде збільшена через погоду. І росіянам, і українцям доведеться рахуватися з весняним сезоном багнюки, який, найімовірніше, припаде на березень і квітень, що зробить високошвидкісні механізовані контрнаступи складними, якщо не неможливими. Можливо, Україні доведеться почекати до кінця весни або початку літа, перш ніж відновлювати широкомасштабні зусилля зі звільнення стратегічно важливих територій. До того часу російські наступальні операції, що тривають, цілком можуть досягти більших успіхів.

Фото: Генштаб

Читайте також: Як затримка озброєння для України змінила хід війни: аналіз від Інституту вивчення війни

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!