Main menu

Оборона Бахмута виснажила російські війська, які не змогли досягнути значимих здобутків

327139300 698826045298872 3490324263231551651 n ce559Оборона Бахмута, ймовірно, є стратегічно обґрунтованою, попри її вартість для України. Хоча витрати, пов'язані з тривалою обороною Бахмута, є значними і, ймовірно, включають витрати втрачених можливостей, пов'язані з потенційними українськими контрнаступальними операціями в інших місцях, Україна також заплатила б значну ціну за те, що дозволила російським військам легко взяти Бахмут.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Бахмут сам по собі не є оперативно чи стратегічно важливим, але якби російські війська взяли його відносно швидко і дешево, вони могли б сподіватися на розширення операцій таким чином, щоб змусити Україну будувати поспішні оборонні позиції на менш сприятливій місцевості.  Не можна також відкидати, здавалося б, "політичний" розрахунок, який полягав у легковажному ставленні до оборони Бахмута — російські війська окупували понад 100 000 квадратних кілометрів української території, включно з кількома українськими містами, і чинять звірства над українським цивільним населенням на окупованих територіях.  

Політичним і військовим лідерам небезпідставно зважувати ці фактори, визначаючи, чи утримувати певні населені пункти, чи поступитися ними.  Американцям не доводилося робити такий вибір з 1865 року, і вони не повинні поспішати відкидати міркування, які були б для них цілком реальними, якби американські міста зіткнулися з подібними загрозами.

Українські війська раніше застосовували подібну модель поступового виснаження, щоб змусити російські операції на певних ділянках досягти кульмінації після місяців великих втрат особового складу.

Українська оборона Бахмута, ймовірно, сприятиме аналогічному результату - російські війська перекидають живу силу і техніку в цей район з травня 2022 року і поки що не досягли жодних оперативно значущих успіхів, які б серйозно загрожували українській обороні цього району. 

ISW продовжує переглядати свою оцінку того, що російський наступ на Бахмут, можливо, наближається до кульмінації, але продовжує вважати, що ЗСУ ефективно притискають російські війська, техніку і загальну оперативну увагу до Бахмута, таким чином перешкоджаючи Росії проводити наступальні дії в інших місцях на театрі військових дій.

Фото: Генштаб

Читайте також: В Інституті вивчення війни пояснили, чому путін намагався захопити Бахмут за допомогою пригожина

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!