пушилін в Бахмуті: що обіцяв, про що брехав?

Семаковська Тетяна 15:15, 11 Квітня 2023

Пушилін в БахмутіГолова так званої «днр» денис пушилін опублікував відео, у якому розповів про «київський режим» та майбутню відбудову Бахмута. пушилін заявив, що росія вже має схожий досвід завдяки Маріуполю, який російські окупанти зрівняли із землею. Крім того, згадав пропагандист й про евакуацію цивільного населення з Бахмута.

Відео з Бахмута очільник невизнаної ДНР опублікував у Telegram-каналі.

Пушилін в Бахмуті

скріншот 1

Кадр пропагандиста з Бахмута. Фото: скріншот

денис пушилін опублікував 5 хвилинне відео з Бахмута, місто пропагандист називає — Артемівськом на російський лад.

«Ну що, шановні друзі, ось він, наш Артемівськ. Звільняється “вагнерами”. Противник не шкодує ні місто, ні своїх… Ну… Гонять у м’ясорубку… Ну а наші підрозділи продовжують звільняти російські землі», — заявив пушилін.

Під звільненням очільник невизнаної днр вочевидь має на увазі повне знищення міста. Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення в Україну росіяни зруйнували та пошкодили на території Бахмутської міської територіальної громади 4926 житлових будинків. 

Через російське вторгнення в Бахмуті люди жили без води, тепла та газу, волонтери змушені були самостійно бурлити свердловину, щоб бахмутяни мали питну й технічну воду.

Наголосимо, що Бахмуті ЗСУ стояли з 2014 року за цей період місто розбудовували — з‘явилась набережна, з нуля будували ЦНАП, зробили ремонти шкіл, садків міськради, майже запустили сортувальну станцію, ремонтували житловий фонд, дороги і прибудинкові території, водоводи. Обстріли й знищення міста почалось з початку повномасштабного вторгнення. 

Гуманітарний центр та досвід Маріуполя

скрін 2

Пушилін із вагнерівцями в Бахмуті. Фото: скріншот

Прогулюючись вулицями зруйнованого росіянами міста, пушилін заявив, що в рамках проєкту «Єдина росія» в Бахмуті оцінювали можливість відкрити гуманітарний центр, але за словами пушиліна поки це не доцільно. Голова так званої ДНР підкреслив, що в Бахмуті не залишилося жодної цілої будівлі, втім не сказав, що місто руйнували саме росіяни.

«Об’їхав місто, побачив руйнівні наслідки дій київського режиму. Роботи з відновлення чекає багато, але вже є досвід Маріуполя – упораємося з усім. З нами вся Велика росія!», — сказав пушилін.

скрін 4

Ось так виглядав Маріуполь до російського «звільнення». Фото: Київська ОДА

Зазначимо, що на будівельні роботи до окупованого Маріуполя хочуть звести в’язнів з Білорусі, про це в ефірі «Свобода. Ранок» повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Пушилін заявив, що вагнерівці, мовляв, евакуюють людей до територій ДНР, які наразі тимчасово підконтрольні росії. Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення, й міська влада й волонтери щодня вивозили бахмутян, які виявили бажання евакуюватися

В Бахмуті, який станом на 24 лютого 2022 року нараховувало близько 84 тисяч мешканців, станом на 23 березня приблизно залишилося менше 3 тисяч цивільних. Це люди, які відмовляються добровільно евакуюватися, повідомляв Павло Кириленко, голова Донецької ОВА.

Під час вручення нагород російським найманцям пушилін згадав, що «ціль колективного Заходу — знищити сильну та суверенну росію».

«Живий щит з цивільних»

скрін 5

Вагнерівець розповідає фейки про ЗСУ. Фото: скріншот

У відео вагнерівець заявляє, мовляв, ЗСУ прикриваються цивільними та роблять з них живий щит. Таку пропаганду росія робить від самого початку війни, натомість зазначимо, що саме росіяни обстрілюють житлові цивільні будинки в Бахмуті, де ховаються мирні люди, тим самим тероризуючи цивільне населення. Лище за тиждень окупанти знищили близько 100 домів.

Нагадаємо, що саме українські військові допомагали цивільним з Бахмута евакуюватися, й ризикуючи власним життям вивозили бахмутян, зокрема до притулку в Краматорську. 

скрін 6

Українці, які опинилися в росії про життя по “ту сторону”. Фото: скріншот

Вагнерівець заявляє, що всім цивільним вони надають медичну допомогу й забезпечують всім необхідним. Волонтерка Інна Гайдай з Бахмута ще 11 березня опублікувала повідомлення від людей, які евакуювалися до росії. Виявилося, що умови там, не такі як описують вагнерівці. Люди мають пройти фільтрацію, а жодних обіцяних, від країни-агресорки виплат, вони не отримують.

Отримавши успіхи в Бахмуті росіяни активно починають поширювати пропаганду, на російських каналах вже з’являються відео із зрадниками, які розповідають про нацистів в Україні. Така інформаційна компанія спрямована, щоб дискредитувати ЗСУ, й хоча б якось виправдати величезні людські втрати, які вагнерівці та регулярна російська армії несуть в битві за Бахмут.

Саме завдяки захисту ЗСУ й звільненню міста в 2014 році після окупації, воно розвивалось всі ці роки, сюди їхали переселенці з тимчасово окупованих територій, щоб жити, мешканці тимчасово окупованих територій.

Бахмут надав прихисток, навіть на початку повномасштабного вторгнення тут знайшли підтримку тисячі переселенців з міст, які росіяни почали знищувати першими —  Маріуполя та Попасної.

Фото: росзмі

Читайте також: Бахмутські зрадники: як колаборанти поширюють пропаганду про ЗСУ та Україну

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хто з українців може отримати кредит на доступне житло

Семаковська Тетяна 16:20, 25 Квітня 2024
Новобудова 9bc56
Новобудова / фото dom.ria.com

В Україні працює програма іпотечного кредитування єОселя, яка дозволяє громадянам отримати житло. Скористатися послугою мають право ветерани війни, учасники бойових дій та люди, які не мають власного житла.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Хто може придбати житло за програмою єОселя

Подати заявку на участь зможуть:

  • ветерани війни та члени їх сімей; 
  • учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, а також сім’ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України;
  • військовослужбовці за контрактом;
  • медичні працівники;
  • педагогічні працівники;
  • наукові та науково-педагогічні працівники;
  • інші громадяни України, які не мають власної житлової нерухомості, або у власності яких менше ніж 52,5 м² для сім’ї з однієї особи (одинока особа) та додатково 21 м² — на кожного наступного члена сім’ї, за виключенням житла на тимчасово окупованих територіях.

Які умови кредитування

Зазначені категорії громадян зможуть взяти участь у програмі єОселя на таких умовах:

  • фіксована річна ставка у гривні — 7%;
  • перший внесок — від 20%;
  • термін кредитування — до 20 років;
  • придбати можна квартиру у будинку, що будується, або не старшому за три роки на момент укладення договору. 

Своєю чергою, банками-партнерами єОселі є:

  • Ощадбан;
  • Приватбанк;
  • Укргазбанк;
  • Глобус банк;
  • Sky Bank.

Як зазначають в Мінекономіки, якщо людина захоче придбати житло, що будується, вона зможе це зробити лише у забудовників, які акредитовані банками-учасниками програми. У рамках єОселі допускається кредитування виключно за такими моделями фінансування, коли покупець стає власником майнових прав на житло, що будується, під час оформлення кредиту. Така модель роботи забезпечує захист прав позичальників єОселі при купівлі квартири на первинному ринку в об’єктах, що будуються. Акредитація забудовників банками у програмі буде доступна лише для тих забудовників, які обрали прозорі механізми фінансування будівництва.

Розрахунок кредиту / інфографіка Дії

Подання заявки

Подати заявку на доступне житло можна за посиланням. Це займає 5 хвилин, послуга безоплатна. Чекати відповідь потрібно до трьох робочих днів.

Зміни у програмі

В ухваленому в серпні 2023 року рішенні Уряду також передбачаються наступні зміни до програми доступного іпотечного кредитування єОселя:

  • збільшено перелік територій, на які розповсюджується програма. Відтепер вона буде доступна на тих територіях Харківської, Запорізької та Херсонської областей, які не перебувають в окупації та на яких не відбуваються активні бойові дії;
  • до категорії військовослужбовців та силовиків, які можуть взяти іпотеку під 3% річних, додали детективів і старших детективів Національного антикорупційного бюро, осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань, детективів та осіб начальницького складу Бюро економічної безпеки;
  • для тих військових та силовиків, які внаслідок поранення під час бойових завдань, отримали І-II групу інвалідності та втратили свою посаду, зберігається право на компенсацію % ставки коштом держави до рівня 3% річних;
  • по моделях фінансування будівництва житла виключено «попередні» договори та договори, по яких не відбувається “реальний” перехід майнових прав до покупців.

Хто може взяти участь у програмі

Громадяни України, які:

  • старші за 18 років на дату оформлення кредиту;
  • не старші 70 років на дату погашення;
  • платоспроможні;
  • не мають власного житла зовсім (або воно менше ніж 52,5 м² + 21 м² на кожного наступного члена сім’ї додатково; розташоване в районі бойових дій або на тимчасово окупованій території);
  • не фігурують у санкційних списках;
  • не беруть участь в інших чинних державних програмах із забезпечення житлом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Микола Ситник 14:10, 25 Квітня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

У середу, 1 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу у прийомі заяв до КП “Бахмутське БТІ” щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом?

Прийом громадян відбудеться в середу, 1 травня, в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть на прийом з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Також у понеділок, 15 квітня, з 09:00 до 16:00 адміністратор ЦНАПу надасть консультації за всіма видами послуг (без прийому документів).

Нагадаємо, громадяни можуть подавати заяви на отримання грошової компенсації за програмою єВідновлення через будь-який ЦНАП в Україні та нотаріусів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Новобудова 9bc56

Хто з українців може отримати кредит на доступне житло

В Україні працює програма іпотечного кредитування єОселя, яка дозволяє громадянам отримати житло. Скористатися послугою мають право ветерани війни, учасники бойових дій та люди, які не […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У середу, 1 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

14:10, 25.04.2024 Микола Ситник
Виплати впо з 2014 року

ВПО “першої хвилі”: хто з переселенців 2014 року має право на виплати

Переселенці, які мають такий статус з 2014 року, так само як й переселенці 2022 року, мають право на автоматичне продовження виплат, або продовження виплат за […]

Реформа вищої освіти: які зміни чекають студентів у 2024

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10177 про індивідуальні освітні траєкторії, який значно розширює можливості українських студентів. Вони зможуть контролювати темп вивчення матеріалу або корегувати тривалість навчання, […]

16:00, 24.04.2024 Скопіч Дмитро
Заупівлі 2024

Канцелярія та акумулятори: що придбала Званівська сільська рада у березні 2024

Радіоелектронний засіб за 45 тисяч, канцелярські товари за 8 тисяч гривень та акумулятори вартістю 37 тисяч гривень. Що ще придбало керівництво Званівки Бахмутського району в […]

13:00, 24.04.2024 Марія Лященко