Main menu

Окупанти просуваються в центрі Бахмута і готуються до перегрупування

Вагнер

Минулої доби російські війська продовжили наступальні дії в районі Бахмута. Станом на 28 березня окупанти досягли певних успіхів.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Геолокаційні кадри, опубліковані 28 березня, свідчать про те, що росіяни, ймовірно, просунулися в південному Бахмуті та до центрального ринку.

27 березня російські джерела заявили, що загарбники навели достатню кількість переправ через річку Бахмутка. За словами пропагандистів, бої в Бахмуті все більше переміщуються в західну частину міста.

Блогери також стверджують, що російські війська продовжували наступальні дії на південь і схід від Іванівського. Станом на 27 березня окупанти не змогли просунутися ближче до траси Т0504.

Глава «днр» денис пушилін 28 березня заявив, що російське угруповання військ під Майорськом (20 км на південний захід від Бахмута) наразі не має негайного наказу про наступ.

У Генштабі України повідомили, що росіяни вели безуспішні наступальні дії на сам Бахмут; на північний захід, в районі Оріхово-Василівки та Богданівки; на південний захід, в районі Іванівського та Озар'янівки.

28 березня речник Східної групи військ України полковник Сергій Череватий повідомив, що в районі Бахмута відбулося 19 бойових зіткнень, 14 – безпосередньо в місті. За його словами, за останні три дні темп наступальних дій росіян у Бахмуті та його околицях знизився. Це може свідчити про перегрупування російських військ.

На думку західних аналітиків, зараз росіяни можуть відволікати сили та ресурси подалі від Бахмута для посилення наступу на Авдіївку, а після потенційного перегрупування своїх сил — перекинути особовий склад і ресурси для наступальних операцій на Бахмут.

«Російським військам, можливо, доведеться перегрупуватися навколо Бахмута. Група «вагнера» дедалі більше розширює свій резерв новобранців, як під час виснажливих нападів на полі бою, так і в міру того, що значна частина засуджених завершує свої шестимісячні контракти та повертається до росії», — вважають експерти. 

В Інституті вивчення війни припускають, що російські сили могли б провести перегрупування в Бахмуті, додавши більшу частку регулярних сил до того, що залишилося від контингенту «вагнерівців» в цьому районі. Таке російське перегрупування, ймовірно, дозволило б окупантам посилити наступальні операції в Бахмуті та, можливо, забезпечило б більш значні успіхи.

Фото: розЗМІ

Читайте також: Захоплення росіянами Авдіївки чи Бахмута не дало б їм значної оперативної переваги, - західні експерти

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!