Main menu

Росіяни, ймовірно контролюють майже весь Бахмут — ISW

photo 2023 05 20 21 59 46 a040eВагнерівці ймовірно, утримують західні адміністративні кордони міста Бахмут, в той час як українські сили продовжують зосереджувати контратаки на околицях Бахмута. 

Про це повідмовляє Інститут вивчення війни

Українські військові повідомили, що українські сили контролюють "незначну" частину південно-західної частини Бахмута навколо траси Т0504. Інститут вивченя війни вважає, що це своєрідне мовчазне визнання того, що російські сили контролюють решту західної та північно-західної частини Бахмута, якщо не весь Бахмут.

Ці заяви офіційних осіб вказують на те, що українські сили відійшли з решти районів Бахмута, окрім тих, що прилягають до двох трас, що ведуть до міста. 

На відеозаписі з геолокацією, опублікованому 21 травня, видно, як сили Вагнера піднімають російський і вагнерівський прапори над житловим будинком на заході Бахмута.

Однак, навіть ймовірне захоплення групою Вагнера останньої невеликої ділянки на заході Бахмута не впливає на триваючі українські контратаки на північ і південь від Бахмута, а також на український контроль над наземними лініями зв'язку навколо Бахмута.

Російські війська, ймовірно, потребуватимуть додаткового підкріплення для утримання Бахмута та його флангів за рахунок операцій на інших напрямках.

Контратака ЗСУ в Бахмуті

Українські військові джерела повідомили, що російські війська втратили частину панівних висот навколо Бахмута і зазначили, що стійке просування українських військ може призвести до тактичного оточення сил Вагнера в Бахмуті.

Геолокаційні кадри показали, що українська 3-я окрема штурмова бригада завдає ударів по невизначених російських силах на південь від Кліщіївки та на північному сході від Богданівки. Російські регулярні війська, такі як 72-а окрема мотострілецька бригада, безуспішно намагаються відновити втрачені позиції та відповісти на українські контратаки на флангах Бахмута. 

Нагадаємо, що за минулу добу, 20 травня, росіяни вбили одного жителя Донеччини — у Предтечиному. Ще восьмеро людей в області дістали поранення. Про це повідомляє голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!