Main menu

"Кільце для ЗСУ в Бахмуті": як російські медіа чинять психологічний тиск на військових?

331381277 1295422754347444 4164198784450239585 n 6bc41Ситуація довкола Бахмута міняється майже щодня. Окупанти кидають на захоплення міста тисячі своїх солдатів, не рахуючись з втратами. Однак, така тактика не дала очікуваного швидкого результату. Тож, останніми днями в російському інформпросторі все більше намагаються чинити психологічний тиск на оборонців Бахмута.

Російські джерела видають малі тактичні успіхи за великі перемоги, як це було з селищем Ягідне. Окупанти, попри великі втрати продовжують видавати дійсне за бажане, чимало говорять про кільце для Бахмута, хоча українське командування вкотре наголошує, що ЗСУ мають можливість провести контрольований вихід з Бахмута, якщо вважатимуть за потрібне. Про ніяке оточення наразі не йдеться.

Пропагандисти навіть  прогнозують для Бахмута сценарій оборони “Азовсталі” в Маріуполі. Кілька російських джерел раніше відзначили, що група Вагнера наближається до металургійного заводу "АЗОМ" (ред. завод по обробці кольорових металів) на півночі Бахмута. На їхню думку, бойові дії в Бахмуті можуть зосередитися на території заводу, оскільки Вагнер намагається просунутися в центр міста.  

Окупанти порівняли завод "АЗОМ" з українськими оборонними зусиллями на заводі "Азовсталь" у Маріуполі та металургійному заводі "Азот" у Сєвєродонецьку в 2022 році. Інститут вивчення війни вважає, що окупанти можуть спробувати оточити Бахмут найближчими тижнями.

Нагадаємо, що раніше Володимир Зеленський наголосив, що Україна продовжить утримувати Бахмут, але "не за будь-яку ціну", маючи на увазі життя воїнів. 

Заступниця міністра Міноборони Ганна Маляр повідомила, що ситуація в Бахмуті “дійсно напружена”

«Зараз епіцентром бойових дій є Бахмут. Ми це спостерігаємо вже декілька місяців. Ворог сконцентрував там свої ключові зусилля, оскільки має мету вийти на кордони Донецької області. Ситуація там дійсно напружена»

Також, у пропагандистських джерелах почали активно звинувачувати ЗСУ в своїх злочинах, зокрема в мародерстві, нещодавно пропагандисти створили черговий, нашвидкуруч зліплений, відеоролик, в якому вони розповідають, що наша армія, начебто, мародерить, забирає собі всю гуманітарну допомогу та краде в своїх же. Втім, насправді це відео створене з нарізаних частин знятих українськими воїнами. 

Таким чином, російська пропаганда намагається компенсувати невдачі власної армії та дискредитувати ЗСУ і посилити психологічний тиск на воїнів, які боронять Бахмутський напрямок.

Зазначимо, що Радник президента України Олександр Роднянський заявив 28 лютого, що українські війська можуть стратегічно відступити з позицій у Бахмуті, якщо це буде необхідно, але відхід українських військ з Бахмута не означатиме, що російські війська зможуть швидко взяти Бахмут.

Фото: 93 ОМБР

Читайте також: Що означатиме відступ ЗСУ з Бахмута?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!