У Бахмуті суттєво знизилась кількість атак, а пригожин хоче вийти з міста, — Череватий

Семаковська Тетяна 10:15, 26 Травня 2023

череватий Інформаційне агентство АрміяInform. Копія 0c131

За останні дні російські окупанти суттєво знизили кількість атак на Бахмутському напрямку. Ватажок ПВК «вагнер» євген пригожин робить усе, аби вивести бойовиків із Бахмута. Сили оборони скористаються ротаційним процесом загарбників, аби завдати їм максимальної шкоди. 

Про це речник Східного угруповання військ ЗСУ, полковник Сергій Череватий розповів в ефірі телеканалу «FREEДОМ».

За його словами, напередодні Сили оборони в боях на цьому напрямку знищили 87 російських окупантів та п’ять польових складів боєприпасів, 131 окупанта поранили. Також українські воїни знищили БМП ворога, сім артилерійських знарядь, два протитанкові ракетні комплекси, один безпілотний комплекс «Орлан-10».

«Ворог суттєво знизив кількість атак в останні три дні. Дві попередні доби було по три бойові зіткнення на цьому напрямку. За цю добу (ред. 25 травня) два зіткнення, це абсолютно не характерно. Усі ці місяці епіцентром усіх бойових дій був якраз Бахмут. Щоправда, вогневої поразки він намагається завдавати приблизно з такою самою регулярністю — 332 рази стріляв по наших позиціях ствольною і реактивною артилерією, один авіаналіт», — повідомив Сергій Череватий.

Він зазначив, що зараз ватажок ПВК «вагнер» євген пригожин робить усе, щоб вивести з Бахмута свої війська. 

«Ми багато тижнів поспіль говорили про те, що по терористах «вагнера» завдаються з нашого боку дуже потужні удари, і вони зазнають колосальних втрат. Ми говорили, що найближчим часом це призведе до їхнього повного розгрому. І ось ця передчасна заява про начебто взяття Бахмута — це якраз така латентна капітуляція цього військового злочинця і фріка пригожина. Ми дійсно спостерігаємо і зменшення кількості атак, і ротаційні процеси. Які саме підрозділи, скільки там «вагнера», на що вони будуть замінені і чи будуть замінені всі вони — ми це відстежуємо,  найближчим часом дивитимемося. І, звичайно, як завжди ми це робили, користуватимемося цим ротаційним моментом, щоб завдати ворогові ще більшої шкоди», — сказав Сергій Череватий.

Мапа ffacfПоточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Полковник повідомив, що українські захисники не зважають на епатажні заяви пригожина, продовжують свою бойову роботу по окупантах, розвідку, дорозвідку цілей, завдають ударів і знищують ворога.

«Тому для нас це не суттєво. Єдине, що за останній час показав саме «вагнер», що через свою криваву дисципліну під загрозою смерті вони були найефективніші в плані атак. Але в якому плані найефективніші? Вони перманентно це робили, постійно, тому що малі ці групи одна за одною йшли в атаку, але водночас зазнавали просто величезних втрат. Якщо ми подивимося на початок конфлікту, 170 тисяч було все угруповання вторгнення, 205 260 окупантів знищено, як сказав Генштаб на сьогоднішній ранок, тобто більше, ніж угруповання вторгнення. Туди вже потрапили і «вагнер», і мобілізовані», — зауважив речник.

На його думку, в росії почалися такі центрові процеси, коли пригожин відчуває близькість «смути»: він може робити заяви, які відмінно дестабілізують і їхнє суспільство, і їхню армію.

«Він (ред. пригожин) постійно принижує їх. Він каже, що вони ні на що не здатні — як саме керівництво, так і окремі підрозділи. Тому і зараз він, якщо дотримається слова і повернеться в росію, він і далі продовжуватиме це робити. Тому те, що наші Збройні сили робили, знищуючи їх і наближаючи розгром, це все вже потроху починає проростати системними і кризовими явищами, як у їхній армії, яка не здатна не те що на, як вони говорили, «великий стратегічний наступ», але й на локальні атаки рівня взвод-рота, їм все важче і важче», — резюмував Сергій Череватий.

Bakhmut Battle Map Draft May 252023 87c5cАктуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Читайте також: Для росії наступ на Бахмут став «м’ясорубкою», — контрадмірал Кірбі 

Нагадаємо, фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин заявив, що його найманці почали виходити з Бахмута. «Вагнер» нібито передає свої позиції регулярній армії російської федерації. За словами пригожина, до 1 червня більша частина військ бойовиків перебазується в тилові табори.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко переконаний, що виведення сил ПВК «вагнер» може дуже погано закінчитися для росії як у самому Бахмуті, так і поблизу міста. Експерт вважає, що ватажку «вагнера» євгену пригожину не дадуть повністю вивести своїх найманців із Бахмута.

Інститут вивчення війни оцінює, що двомісячний період відновлення, який оголосив пригожин, може дозволити військам «вагнера» «відсидіти» ключові частини українського контрнаступу залежно від того, коли і як він почнеться.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: АрміяInform

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

  • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
  • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
  • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
  • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
  • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
  • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
  • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
  • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

  • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
  • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
  • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
  • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
    віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
  • вагітні жінки;
  • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
  • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
    наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
  • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
  • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
  • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

  • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
  • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
  • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
  • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!