Окупанти намагалися повернути втрачені позиції, — Маляр про ситуацію поблизу Бахмута

Семаковська Тетяна 09:13, 4 Червня 2023

Воїн 573aa

Окупаційна російська армія продовжує спроби вийти на кордони Донецької та Луганської областей. Українські військові чинять потужний опір, через що ворогу не вдається просунутися вперед. Водночас ситуація на фронті дещо змінюється.

Про це у Telegram-каналі повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

За її словами, обстановка в районі Бахмута умовно стабільна, а найманці ПВК «вагнер» ще залишаються в місті.

«У Бахмуті ситуація умовно стабільна. Ми контролюємо південно-західні околиці міста. «Вагнерівці» остаточно ще не залишили місто. Здійснюють інструкторську роботу з прибувшими загонами регулярної армії. Разом з тим на Бахмутському (ред. напрямку) ворог намагався повернути втрачені позиції, але не зміг», — підкреслила Ганна Маляр.

Вона зазначила, що ситуація на фронті несуттєво, але дещо змінюється.

«Декілька місяців поспіль ворог наступав на сході на чотирьох напрямках — Авдіївському, Мар’їнському, Лиманському і Бахмутському. Пізніше періодично активізовувався ще на двох напрямках — Шахтарському та Куп’янському. Вийти за цей час на кордони Донецької Луганської областей ворогу так і не вдалось. Ворог виснажився і зараз здійснює заміну військ та перегрупування. По всіх напрямках агресор не припиняє обстріли та нанесення авіаударів», — додала чиновниця.

ganna malyar. Інформаційне агентство АрміяInform 9f680Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Фото: Інформаційне агентство «АрміяInform»

За її словами, росіяни активізувалися і наступали на Куп’янському, Лиманському та Мар’їнському напрямках.

«Натомість географія наступальних дій дещо інша. На трьох із зазначених напрямків — Бахмутський, Авдіївський, Шахтарський — протягом доби ворог наступальних дій не проводив. На інших трьох напрямках — Куп’янський, Лиманський, Мар’їнський — ворог активний та проводить доволі інтенсивні наступальні дії, але безуспішно», — резюмувала Ганна Маляр.

Donetsk Battle Map Draft June 32023 a53cfАктуальна мапа боїв у Донецькій області. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Читайте також: У Бахмуті сили «вагнера» замінюють деградовані російські десантники — британська розвідка

Нагадаємо, командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський побував на Бахмутському напрямку та відвідав позиції підрозділів Сил оборони. Він зазначив, що під час поїздки разом із командирами спланував подальші дії на цій ділянці фронту. За його словами, ЗСУ продовжують боротьбу і завдають окупантам значних втрат.

Раніше ми писали, що в районі Бахмута продовжується перегрупування сил російської армії. Окупанти значно посилили обстріли цієї ділянки фронту. Військовослужбовець 5-ї окремої штурмової бригади ЗСУ Юрій Сиротюк на позивний «Мамай» вважає, що обстановка в цьому районі не зможе довго залишатися статичною: є ознаки, що відбудеться серйозна битва. За його словами, ЗСУ мають певну перевагу, оскільки займають позиції на висотах.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!