Вписати своє ім’я в історію: у росії вербують найманців, щоб захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 17:20, 10 Березня 2023

778 256e6Російська приватна військова компанія “Вагнер” власником, якої став євген пригожин оголосила набір найманців серед всіх охочих росіян. Окупанти прямо заявляють — люди їм потрібні, щоб захопити Бахмут.

Оголошення про набір найманців до ПВК розповсюджують у пропагандистських каналах.

Зазначимо, що нещодавно група Вагнера відкрила кілька вербувальних центрів у спортивних клубах по всій росії, відкрила молодіжне відділення і відвідує школярів, читаючи їм лекції про структуру “Вагнера” і показуючи бойові кадри з України.

“Саме зараз ви можете влаштуватися на роботу, взяти участь в остаточному взятті Артемівська (Бахмута) та вписати своє ім’я в історію!”, — пишуть пропагандисти у своїх роликах.

Кадри з пропагандистського відео. Фото: скріншот

До ПВК “Вагнер” набирать чоловіків від 22 до 50 років, обіцяють навіть страхування життя та здоров’я, а також високі виплати та премії “за виконання завдань”. Нагадаємо, що саме вагнерівці російське командування на чолі з пригожиним кидає у фронтальні атаки, використовуючи менш досвідчених як гарматне м’ясо.

Кадри з пропагандистського відео. Фото: скріншот

Раніше, американський військовий чиновник заявляв, що приватна військова компанія “Вагнер”, яка відіграє центральну роль у російських зусиллях там, по суті, почала використовувати завербованих ув’язнених як гарматне м’ясо.

Засуджені росіяни прийняли на себе основний удар у відповідь, а більш досвідчені бійці угруповання зайняли позиції позаду них, щоб закріпитися на місці, сказав офіцер. 

За словами високопоставлених американських військових і чиновників, Вагнер завербував близько 50 000 солдатів для участі в бойових діях в Україні. Тисячі засуджених були вбиті, і ці втрати шокували американських чиновників, які кажуть, що стратегічна цінність Бахмута просто не відповідає тій ціні, яку заплатила за нього росія.

Попри втрати, які несуть російська війська, окупанти, зокрема й вагнерівці продовжують штурмувати Бахмут. Публічно про смерті найманців повідомляв й сам пригожин та навіть демонстрував фото вбитих під Бахмутом окупантів.

Кадри вбитих “вагнерівців”, які загинули під Бахмутом за один день, опубліковані пригожиним, де він виступив із претензією про нестачу боєприпасів.

Конфлікт між пригожиним та військовим керівництвом рф зростає.

“Ми спостерігаємо за радіоперехопленнями і за зверненнями Пригожина в ефірі. Що в нього є тертя і конфлікт з командуванням “операцією”… з Герасимовим. Сам Пригожин, а також його терористи ображали військове керівництво країни-агресора, в тому числі Герасимова.

Воно (ред. ПВК “Вагнер”) суттєво зазнало втрат і, можна сказати, більша частина його полягла на бахмутських полях. Зрозуміло, що ці процеси ведуть до того, що їхня безславна історія в середній перспективі закінчиться”, — заявив в етері телемарафону речник Східного угруповання ЗСУ полковник Сергій Череватий.

Раніше видання The New York Times повідомляло, що росія втратила у війні проти України близько 200 тисяч осіб. 

Намагаючись не допустити кульмінації наступу на Бахмут військове командування рф задіює до боїв новобранців. Бойовики групи “Вагнера” також можуть взяти тимчасову тактичну паузу, щоб дочекатися цих російських підкріплень і поповнити свої запаси, готуючись до дорогих операцій у центральній частині Бахмута. 

Це означає, що Вагнер і звичайна російська армія вкотре будуть використовувати росіян для досягнення цілі — взяття Бахмута і життя найманців для них зовсім не в пріоритеті.

Запис до “Вагнер”

Українська журналістка Яніна Соколова під прикриттям дізнається про запис до ПВК. Фото: скріншот

Українська журналістка Яніна Соколова вирішила дізнатися як проходить відбір до ПВК. Вона представилася дружиною чоловіка, який, начебто, хоче підзаробити у війні проти України.

Так званий рекрутер ПВК повідомив, що набирають до війська всіх охочих, також вказав оплату, але на запитання про виплати у разі смерті чоловіка — рекрутер не відповів. Крім того, представник ПВК запевнив, що якщо найманець отримає поранення, то його відправлять додому. На питання чи вбивали когось з вагнерівців кувалдою, чоловік відповідає, що не має такої інформації. 

“Як пощастить, вернеться або не вернеться”, — коментує рекрутер “Вагнер” рішення найманця вступити до ПВК.

Російські пабліки вже відкрито повідомляють, що керівництво країни намагаються зекономити навіть на виплатах після смерті для солдат рф, тож можливість “підзаробити” для російської родини падає навіть після смерті військового.

photo 2023 03 07 04 17 49 9a9a9

Роспабліки наводять статистику. Фото: телеграм

“Вік, після якого повна сума (12,4 млн руб.) обіцяних владою Росії гробових за смерть на війні проти України стає більшою за очікуваний майбутній заробіток чоловіка, у цінах 2022р. , зарплат чоловіків та жінок, пенсійного віку) у регіонах Росії.

У регіонах Східного Сибіру та Далекого Сходу вищі заробітки компенсуються нижчою цінністю свого життя (висока смертність від поведінкових чинників). Ймовірність отримати всю обіцяну суму невелика. Військова бюрократія зробить усе, щоб заощадити на російському солдаті навіть по смерті”, – пишуть у роспабліках.

Фото: росЗМІ

Читайте також: У Європарламенті ПВК «Вагнер» можуть визнати терористичною організацією: що це означає?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 1 Квітня 2025
Оформлення змін в дані про фізичну особу-підприємця / фото ілюстративне, iStock

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”.

Детальніше про те, як ФОП вносити КВЕДи у свою діяльність, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як внести КВЕДи в дані про ФОП

КВЕД — це важливий елемент підприємницької діяльності, який є спеціальним кодом за класифікатором видів економічної діяльності. Іншими словами, цей код характеризує ту діяльність, яку ФОП надаватиме надалі власним клієнтам.

Внести КВЕДи в дані про ФОП можна без участі державного реєстратора у два способи:

  • онлайн — через кабінет громадянина;
  • офлайн — через ЦНАП.

Як внести КВЕДи в дані про ФОП онлайн

Для того, щоб внести КВЕДи в дані про ФОП онлайн, потрібно:

  • авторизуватися у кабінеті громадянина на порталі “Дія”;
  • заповнити онлайн-форму на отримання послуги “Внесення змін про ФОП” та підписати її Дія.Підписом чи іншим електронним підписом фізичної особи.

Якщо громадянин чи громадянка, які подають заявку, є платником єдиного податку, то після внесення змін до виду діяльності (КВЕД) дані автоматично надійдуть до податкової.

Статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина в розділі “Послуги” — “Замовлені послуги”. Сповіщення про результат також надійде на пошту та в кабінет громадянина.

Як внести КВЕДи в дані про фізичну особу-підприємця офлайн

Для того, щоб внести КВЕДи в дані про фізичну особу-підприємця офлайн, потрібно:

  • звернутися до ЦНАП або до виконкому міської ради без прив’язки до задекларованого місця проживання;
  • подати заяву по спеціальній формі.

Якщо у громадянина чи громадянки, які подають заяву, немає можливості відвідати ЦНАП чи виконком особисто, то вони можуть надіслати заяву поштою. У цьому випадку перед відправкою треба буде засвідчити підпис нотаріально.

Важливо, що для обробки заявки потрібен Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

Внесення змін відбуваються на місці.зміна контактної інформації чи КВЕДів повністю безплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:20, 1 Квітня 2025
Грошова допомога малозабезпеченим сім’ям / фото ілюстративне, iStock

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році.

Детальніше про допомогу малозабезпеченим українцям та українкам — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грошова допомога малозабезпеченим сім’ям 2025

Наразі в Україні діє закон, який регламентує державний бюджет на 2025 рік. У ньому зазначено, що соціальні виплати в Україні для сімей, визнаних малозабезпеченими, зростуть на 5% і становитимуть 60% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб та 145% від цього самого показника для дітей.

Прожитковий мінімум 2025 року буде таким самим, як і минулого року та становитиме 3 028 гривень. Це означає, що соціальна допомога для малозабезпечених сімей буде наступною:

  • громадяни та громадянки, які можуть працювати — 1 816,8 гривні;
  • діти до 18 років — 4 634,2 гривні;
  • діти від 18 до 23 років, які здобувають освіту — 4 390,6 гривні;
  • громадяни та громадянки, які втратили можливість працювати — 2 361 грн.

Як знати, чи вийде малозабезпеченість

Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається, якщо сукупний дохід не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для родини. Його можна визначити за наступною формулою:

Прожитковий мінімум для працездатних осіб + Прожитковий мінімум для працездатних осіб + Прожитковий мінімум для дітей до 6 років + Прожитковий мінімум для дітей від 6 до 18 років.

Коли приходить виплата малозабезпеченим

Державна соціальна допомога призначається на 6 місяців з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Сама допомога надходить на рахунки голови домогосподарства в перших числах місяця.

Як отримати 6500 для малозабезпечених

В період зими 2024-2025 роках діяла програма, яка передбачала виплату дітям з малозабезпечених сімей у розмірі 6 500 гривень.

Станом на зараз, допомога не надається. Утім, в постанові про запуск програми передбачається можливість додаткових реєстрів осіб та заявок щодо додаткової потреби в бюджетних коштах для виплати одноразової грошової допомоги, яких не було включено до реєстрів осіб та заявок. Це означає, що органи соцзахисту населення можуть подати деякі сім’ї на додаткове фінансування пізніше. Це стосується тих домогосподарств, при оформленні яких виникли проблеми чи помилки при призначенні грошової виплати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році. Детальніше […]

14:20, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Як зв’язатися з оператором Vodafone: гід

Багато громадян та громадянок в Україні користується послугами Vodafone. Якщо виникають проблемні ситуації проблемні ситуації з послугами, то оптимальним рішенням буде дзвінок оператору мобільного зв’язку. […]

14:35, 31.03.2025 Скопіч Дмитро

Як пройти фізичну ідентифікацію для отримання пенсій: деталі

Нещодавно в Україні ухвалили зміни, які спростили процедуру отримання пенсій для деяких категорій громадян та громадянок, зокрема, тих, хто має статус ВПО чи проживає на […]

12:00, 30.03.2025 Скопіч Дмитро
Кліщ 797d7

Експерт розповів, як захистити домашніх тварин від кліщів

Весна — досить небезпечна пора року для домашніх тварин, адже саме в цей період їх полюбляють атакувати кліщі. Паразити переносять різні інфекції та хвороби, якими […]