Main menu

росія кинула під Бахмут свої найкращі війська, ризикуючи втратити еліту для подальших наступів

334759858 114938728111538 6275718771487625662 n 4d5daРосійські війська, що воюють у Бахмуті, зараз складаються з елітних елементів групи Вагнера та російських повітряно-десантних підрозділів, а також з військ нижчої кваліфікації.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Українська розвідка підтвердила оцінку ISW, що російські сили під Бахмутом нещодавно змінили тактику і залучили до бойових дій висококваліфікованих спецпризначенців.

Інститут вивчення війни раніше повідомляла про збільшення присутності російських повітряно-десантних військ навколо Бахмута з кінця грудня на початку січня, що вказує на те, що звичайні російські війська, можливо, підтримують або навіть витісняють вагнерівців навколо Бахмута. 

Група Вагнера, ймовірно, все ще використовує полонених для підтримки операцій в Бахмуті, хоча і в значно меншій мірі, ніж у попередні місяці, через масові втрати. Але зараз "Вагнер" також відправив у бій своїх найкращих солдатів, і саме їх втрачають разом з новобранцями.

Битва за Бахмут може фактично серйозно погіршити стан найкращих сил групи Вагнера, позбавивши росію одних з її найефективніших ударних військ, які важко замінити. 

Атаки "Вагнера" вже досягли кульмінації одного разу, змусивши Міністерство оборони росії залучити до бою частину своїх елітних повітряно-десантних військ. Цілком можливо, що перед взяттям міста вона знову досягне кульмінації, знову змусивши російських військових вибирати між відмовою від спроб або киданням у бій більш якісних військ. 

Можливість завдати шкоди елітним підрозділам групи Вагнера, а також іншим військовим угрупування рф, якщо вони будуть віддані на війну в Україні, в умовах оборонної міської війни, де градієнт виснаження особового складу явно на користь України, є привабливою можливістю для українських сил.

Фото: Генштаб

Читайте також: Оборона Бахмута продовжиться, готується підкріплення

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!