Main menu

Як західні танки вплинули на ситуацію в Бахмуті?

Screenshot 382 6943bКоаліція країн-членів НАТО, як повідомляється, надішле Україні сучасні бойові танки. Газета The Wall Street Journal повідомила 24 січня, що президент США Джо Байден готується відправити в Україну "значну кількість" танків Abrams M1 і що Білий дім може оголосити про це вже 25 січня.

Про те як танки вплинули на поточну ситуацію в Бахмуті аналізує Інститут вивчення війни

Німецька газета Der Spiegel повідомила 24 січня, що канцлер Німеччини Олаф Шольц вирішив поставити Україні щонайменше одну танкову роту — 14 танків Leopard 2 у невизначений термін.

Польща, ймовірно, надішле Україні танки Leopard 2 після рішення Німеччини. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив 24 січня, що Польща офіційно звернулася до Німеччини з проханням надати дозвіл на передачу польських танків Leopard 2 Україні, а міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що Берлін не буде перешкоджати, якщо Польща захоче відправити свої танки Leopard 2 в Україну. 

16 січня британські офіційні особи підтвердили, що Сполучене Королівство відправить Україні 14 танків Challenger. 22 січня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що він не виключає можливості того, що Франція відправить в Україну танки.

Надання західними країнами бойових танків Україні допоможе Україні вести механізовану війну для перемоги над російськими військовими та звільнення української території. 

Захід сприяв нездатності України скористатися перевагами притиснення російських військ у Бахмуті, повільно розгортаючи або утримуючи системи озброєння та постачання, необхідні для широкомасштабних контрнаступальних операцій.

Український головнокомандувач Валерій Залужний раніше наголошував у грудні 2022 року, що Україні потрібно 300 основних бойових танків (серед інших систем озброєння), щоб уможливити українські контрнаступальні операції.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Пригожин загрався: путінська верхівка зневажає ватажка ПВК

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!