Main menu

Пропагандисти заявили, що українські війська відходять із центру Бахмута

At the Ukrainian region of Donbas near Bachmut 2 d63d0

Сили «вагнера» продовжували просування в центрі Бахмута 2 і 3 квітня. росіяни стверджують, що Сили оборони України відходять у західну частину міста.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Геолокаційні кадри, опубліковані 1 квітня, показують український ракетний удар по російських позиціях у комплексі «АЗОМ», на півночі Бахмута. Ймовірно, це додатково підтверджує інформацію, що «вагнер» захопив комплекс наприкінці березня. російські джерела заявили 2 і 3 квітня, що найманці євгена пригожина продовжують посилювати контроль над вулицями та міськими районами поблизу центральної частини Бахмута. За їх словами, важкі бої тривають на південний захід від Бахмута, в районі Іванівського. Мова йде про ділянку траси Т0504 Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут.

Також російські пропагандисти стверджували, що українські війська відходять у західну частину міста.

Генштаб України 2 і 3 квітня повідомляв, що Сили оборони продовжували відбивати російські атаки на сам Бахмут, в районі Оріхово-Василівки (12 км на північний захід), в районі Іванівського (5 км на південний захід) і Передтечиного (15 км на південний захід).

Bakhmut Battle Map Draft April 32023 b2bb5

Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Українські офіційні особи підтвердили оцінку Інституту вивчення війни про те, що російські регулярні сили дедалі активніше підтримують операції «вагнера» в Бахмуті. Так, заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що окупанти задіяли в Бахмуті професійні підрозділи десантників.

Раніше ми повідомляли, що українські війська провели контратаку на південний захід від Бахмута та відновили втрачені позиції на південь від Іванівського.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Aris Messinis & AFP

Читайте також: росіяни провалили зимовий наступ на Донбасі, — західні експерти

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!