Main menu

У кремлі знову погрожують ядерною зброєю через постачання озброєння для України

Screenshot 441 1e2e5росія продовжуватиме використовувати інформаційні операції для прямої підтримки окремих військових операцій в Україні, особливо після того, як вона повернула собі ініціативу на фронті на сході України. 

Про це повідомляє Інститут вивчення війни

Кремль відновлює наратив, який перебільшує російські перемоги на фронті, з огляду на триваючі наступи на Бахмут і Лиман. Міністерство оборони росії з гордістю демонструє перемоги над захопленими населеними пунктами навколо Бахмута, але вплив таких інформаційних операцій зменшується. Проросійські націоналісти стали менш охоче сприймати заяви про неминучу російську перемогу за чисту монету через рік російської військової некомпетентності. 

Попри те, ці інформаційні операції можуть відновити свою ефективність, якщо російські війська почнуть досягати значних успіхів. На момент написання цієї публікації Кремль, схоже, розробляє й інші наративи: націоналістично налаштовані чиновники виступають з ядерними погрозами у відповідь на нещодавні обіцянки Заходу щодо надання Україні зброї та її передачі.

11 лютого заступник міністра закордонних справ росії сергій вершинін також почав відновлювати канон про готовність росії вести переговори з Україною "без попередніх умов", але "на основі реальності, яка існує сьогодні", і з урахуванням максималістських цілей росії - умов, які, як і раніше, дорівнюватимуть капітуляції України.

Заява Вершиніна може бути розвиненим наративом мирних переговорів, який має на меті чинити тиск на Захід, щоб змусити Україну піти на превентивні поступки або запобігти кульмінації російських операцій на Донбасі. Це також може бути продовженням російських зусиль, спрямованих на те, щоб затримати і зірвати надання Україні систем озброєння, необхідних для того, щоб скористатися цією кульмінацією.

Захід повинен враховувати, що російські дискусії про переговори можуть взагалі не стосуватися переговорів чи умов миру, а бути радше інформаційними кампаніями, спеціально спрямованими на те, щоб змусити росію використати вікна можливостей чи вразливості на полі бою.

Всі ці інформаційні кампанії підтримуватимуть всеосяжні стратегічні цілі Кремля, спрямовані на розкол Заходу від України, стримування або затримку надання західної військової допомоги, а також на загальний підрив підтримки України з боку Заходу і згуртованості західної коаліції.

Фото: Graphics

Читайте також: росія готується до затяжної війни та шукає способи обійти санкції

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!