Main menu

Росіяни не оточили Бахмут, але намагаються просувати наратив про оточення ЗСУ

завантаження 3 c4e83Російські війська продовжили наступальні операції навколо Бахмута 8 березня, але так і не змогли завершити розворот навколо міста. Український Генштаб повідомив, що окупанти продовжили штурм українських позицій у Бахмуті та провели безуспішні наступальні операції.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Російські джерела стверджували, що бійці групи Вагнера просунулися в напрямку Залізнянського — це 10 км на північ від Бахмута та Григорівки, 9 км на північний захід від Бахмута.

Геолокаційні кадри, опубліковані 8 березня, вказують на те, що російські війська, ймовірно, просунулися ближче до ділянки траси Т0504 на південному заході Бахмута.

Фінансист групи "Вагнера" пригожин та кілька російських блогерів заявили 8 березня, що російські сили контролюють весь Бахмут на схід від річки Бахмутка. Російські блогери стверджували, що бійці "Вагнера" продовжують спроби просунутися в північній та південній частинах Бахмута, і що ЗСУ продовжують виводити окремі підрозділи з міста. 

Джерела рф заявляють, що російські війська начебто напів-оточили ЗСУ вздовж західних берегів річки Бахмутка. Пропагандисти заявили, що українські сили не зможуть вийти з цих районів, не зазнавши великих втрат. 

Днем раніше 7 березня джерела рф повідомили, що російські війська начебто перекрили всі українські наземні лінії зв'язку, що залишилися в Бахмуті, в тому числі польові дороги між Часів Яром і Хромовим.

Російський блогер заявив, що українські війська 7 березня провели контратаки в районі Іванівського і в бік Кліщіївки. Повідомлення українського Генштабу про російські наступальні дії біля Кліщіївки, може свідчити про те, що українські сили відтіснили російські війська далі від траси Т0504. 

Російські війська нарощують темпи наступальних операцій на північний захід від Бахмута. Зокрема, високі темпи російських атак спостерігають навколо Оріхово-Василівки. Цей населений пукнт знаходиться на відстані понад вісім кілометрів від найближчого українського маршруту постачання через Хромове. 

Відомі російські блогери все частіше обговорюють можливість українських контрнаступів у районі Бахмута, причому деякі з них називають Міньківку як потенційний район, де українські сили можуть розпочати ці операції. Водночас  російські війська можуть вести активні бойові дії далеко на північний захід від Бахмута, щоб перешкодити майбутнім українським контрнаступам, які могли б послабити тиск на ЗСУ в Бахмуті.

Фото: Reuters

Читайте також: путін не відмовився від затяжної війни в Україні, - директор розвідки США

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!