Main menu

Військовий пояснив, чому росіяни обстрілюють Бахмут фосфорними боєприпасами

Вибух 8d50b

Для обстрілу позицій Сил оборони у Бахмуті окупанти спочатку застосовували авіаційні бомби. Наразі все частіше російська армія застосовує заборонені міжнародними конвенціями фосфорні боєприпаси. 

Про це в етері телемарафону розповів командир роти ударних БпЛА 92-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Юрій Федоренко, пише «Суспільне».

За його словами, росіяни застосовують заборонену зброю, бо не мають успіхів в Бахмуті.

«Потрібно трохи прояснити ситуацію, чому окупанти почали її активно застосовувати. Військові рф деякий час тому мали деяку тактичну перевагу у Бахмуті. У приватному секторі, частково в міській забудові, де багато багатоповерхівок. Але ЗСУ вдалося стабілізувати ситуацію та відкинути окупантів із зайнятих позицій», — зауважив Юрій Федоренко.

Читайте також: Армія рф посилила артилерійські обстріли Бахмута

Він розповів, що подальші штурми не приносили загарбникам результату. Більше того, армія рф змінила тактику і почала більше штурмувати шляхи сполучення Сил оборони.

«Почали атакувати місто з флангів. І там Сили оборони повністю стабілізували ситуацію і знищили велику кількість окупантів, для того щоб інтенсивність ударно-штурмових дій росіян зменшилася», — зазначив військовий.

Федоренко b66ab

Командир роти ударних БпЛА 92-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Юрій Федоренко. Фото: Facebook

Після цього, за словами командира роти ударних БпЛА, російська армія почала застосовувати авіабомби для того, щоб вибити ЗСУ з позицій. Сили оборони також здійснили певні тактичні заходи для того, щоб авіація рф не «почувала себе безкарною у повітрі».

«Розуміючи, що авіація буде знищена, військові рф вдаються до застосування забороненої зброї — фосфорних запалювальних боєприпасів. Результат застосування цих боєприпасів — це не тільки пожежі і вогонь, а й виділення токсичних речовин з боєприпасів. Відповідно чи дає це окупантам який тактичний успіх? Ні. росіяни тактичного успіху не мають. У свою чергу ЗСУ виявляють, звідки застосовують ці фосфорні снаряди і успішно їх знищують», — резюмував Юрій Федоренко.

Нагадаємо, командувач Східного угруповання військ Олександр Сирський заявив, що російські війська посилили обстріли в районі Бахмута. За його словами, окупанти все ще сподіваються захопити місто до 9 травня.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: ABC News

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!