Main menu

пригожин розплачується вагнерівцями за провалену обіцянку — захопити Бахмут

phpaxdosq 559x345 7d388Російське військове керівництво намагається помститися пригожину за конфлікт, який він створив у травні 2022 року. За оцінками Інституту війни від 22 січня та 26 лютого, Кремль надав пригожину підтримку, коли путін намагався поповнити свої війська добровольцями, щоб уникнути оголошення мобілізації.

Такі спостереження наводить Інститут вивчення війни.

пригожин переконав путіна, що він зможе захопити Бахмут, якщо отримає доступ до запасів боєприпасів Міноборони рф і зможе розширити кількість вагнерівців, включивши до них звичайних росіян та ув'язнених. 

путін надав пригожину доступ до цих ресурсів, бо він дедалі більше розчаровувався в російському військовому командуванні, яке не змогло захопити Київ і фактично розтратило резерви, не досягнувши відчутного результату. 

путін, ймовірно, сприйняв заклики російського військового командування до мобілізації як загрозу стабільності свого режиму і довірився пригожину, чиї сили вже допомогли захопити Попасну, Сєвєродонецьк і Лисичанськ у Луганській області.

Рішення путіна стати на бік пригожина розлютило шойгу і герасимова, яким було доручено поділитися обмеженим спорядженням і боєприпасами з найманцями Вагнера.

З травня 2022 року пригожин також веде невпинну кампанію, щоб дискредитувати звичайні війська рф. Пов'язані з Вагнером блогери почали вихвалятися успіхами найманців в штурмових операціях і навіть поширювали ідею про те, що пригожин може замінити шойгу на посаді міністра оборони у вересні 2022 року. 

пригожин переоцінив залежність путіна від сил Вагнера, він намагався отримати популярність після невдач російських військових під час масштабних контрнаступів України в Харківській області та під Лиманом у Донецькій області. 

Приблизно в цей час пригожин з'явився в російському інформаційному просторі на відео з вербуванням полонених 14 вересня, лише через три дні після втрати росією більшої частини Харківської області. Згодом фінансист ПВК скористався хвилею критики проти Міноборони рф та прорекламував набір до Вагнера. Очевидні військово-політичні амбіції пригожина занепокоїли путіна в жовтні, коли його режим був найбільш вразливим для громадського контролю. 

Зрештою, путін дозволив МО РФ повернути контроль над Бахмутським напрямком від Пригожина в січні, оскільки сили Вагнера не змогли здобути обіцяну перемогу над Бахмутом до кінця 2022 року.  путін в телеінтерв'ю 15 січня не визнав заслуги пригожина у захопленні Соледара, натомість приписав перемогу Міністерству оборони і Генштабу. путін і МО РФ можуть використати Пригожина як "цапа-відбувайла" для дорогого наступу на Бахмут, коли наступ досягне кульмінації. 

Значна частина російських і західних ЗМІ, які висвітлюють події в Бахмуті, вже зосереджені в основному на великих втратах "Вагнера", тим самим це дозволяє замовчувати інші втрати, яких зазнали російські звичайні війська. 

Кремль створює нові збройні формування при державних енергетичних компаніях, ймовірно, в спробі замінити Вагнера. Падіння пригожина, ймовірно, налякає інших кремлівських чиновників, таких як кадиров, і змусить їх зменшити свої амбіції, щоб уникнути долі кухаря путіна. Крім того, пригожин заробив погану репутацію через те, що ставився до своїх військ як до гарматного м'яса.

Фото: росЗМІ

Читайте також: Вагнерівців в Бахмуті використали, як гарматне м’ясо, щоб зберегти звичайну армію рф

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!