Main menu

Через нестачу боєприпасів росіяни змінили тактику на Бахмутському напрямку

332142595 601617151324994 751915602498357895 n fa01eУкраїнська розвідка вважає, що росії не вистачає бойової потужності та ресурсів, необхідних для проведення нових наступальних операцій. Представник ГУР Вадим Скібіцький повідомив агентству AP, що на початку лютого російські війська активізували свої наступальні операції щонайменше на чотирьох-п'яти напрямках у Луганській, Донецькій та Запорізькій областях, але поки що не досягли значних успіхів.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Скібіцький додав, що російські війська зосереджують свої зусилля на захопленні Куп'янська, Лиману, Бахмуту, Мар'їнки, Авдіївки та Вугледару.

Начальник ГУР Кирило Буданов в інтерв'ю Forbes заявив, що російський наступ настільки неефективний, що майже непомітний, і зазначив, що російські війська нормують снаряди та боєприпаси для підтримки атак на Бахмутському, Лиманському та Вугледарському напрямках, заощаджуючи снаряди на інших напрямках. 

Заява Буданова збігається з оцінкою ISW, що російські війська надають пріоритет Бахмутському та Лиманському напрямкам і ще не розпочали значного наступу в районах на захід від Донецька. 

Буданов додав, що запаси російської артилерії зменшилися до 30% від загальної кількості снарядів.  Він заявив, що росія імпортувала тестову партію артилерійських снарядів з Ірану і наразі намагається закупити ще одну партію з 20 тисяч снарядів. 

Раніше Буданов підрахував, що наприкінці грудня 2022 року російські війська випускали близько 20 000 снарядів на день, порівняно з 60 000 снарядів на день на ранніх етапах війни.

Буданов також зауважив, що російська тактика навколо Бахмута і Вугледара значною мірою перейшла від артилерійських і механізованих атак до піхотних штурмів через нестачу снарядів і бронетехніки. Буданов зазначив, що росія відправила на фронт понад 90 % з 316 тисяч мобілізованих військовослужбовців, що ще раз підтверджує оцінки Заходу та ISW про те, що російські війська не мають значних незадіяних боєздатних резервів.

Буданов зазначив, що заявлена Кремлем мета виробляти 800 танків на рік є нереалістичною, і заявив, що росія може виробляти лише 40 крилатих ракет на місяць, які вона витрачає за один раунд ракетних ударів. 

Фото: Генштаб

Читайте також: Історії від зрадників: що розповідають бахмутяни російським ЗМІ

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!