Редакційна політика

Редакційна політика Бахмут IN.UA

Бахмут IN.UA — медіа, яке стало віртуальним домом для вимушених переселенців, а також є рупором відбудови та відновлення Бахмутської громади.

Ми перше україномовне та найбільше незалежне медіа Бахмута і району. Наша головна мета — об’єктивне висвітлення подій в місті та регіоні.

Ми прагнемо не лише бути віртуальним домом для бахмутян, але й спонукати до змін, допомагаючи виявляти проблеми та знаходити шляхи їхнього вирішення. У своїх матеріалах ми дотримуємось балансу думок, надаючи кожному можливість бути почутим.

У нашій роботі ми дотримуємося журналістських стандартів, маємо прозорі джерела фінансування та гордо залишаємося єдиним незалежним та незаангажованим громадським медіа міста Бахмут.

Фінансування медіа

Громадський медіапортал є частиною ГО “Бахмутська Фортеця”. Статут організації можна подивитись за посиланням. ГО “Бахмутська Фортеця” фінансується за грантові кошти міжнародних та українських партнерів, залучає кошти для просування в інтернет просторі та соціальних мережах корисні для суспільства проєкти та заходи.

Громадська організація “Бахмутська Фортеця” має затверджену Фінансову політику, згідно якої проводить всі фінансові операції. 

Громадська організація “Бахмутська Фортеця” веде свою діяльність згідно законодавства України, надає податкові та статистичні звіти до контролюючих органів у встановлені строки, своєчасно сплачує відповідні податки та збори до державного та місцевого бюджетів.

Наша місія

Доносимо перевірену та правдиву інформацію на своїх медіамайданчиках, об’єднуємо спільноту для позитивних змін в громадах.

Цінності

Розвиток: забезпечувати професійний та індивідуальний розвиток, сприяти розвитку громади та кожного читача і читачки. 

Відповідальність: відповідальність за ті матеріали, які ми публікуємо, формування громадянської та національної свідомості у наших читачів. 

Чесність: перед читачами, прозорість щодо джерел інформації, відповідальність за перевірку достовірності інформації. 

Незалежність: незаангажованість, прозорість фінансування. 

Спільнота: створюємо довірливі стосунки всередині команди і з нашими читачами, ми об’єднуємо людей.

Взаємоповага і рівність: ставимося однаково поважно до людей незалежно від віку, статі, сексуальної орієнтації чи релігійних вподобань читачів та читачок так і членів команди. 

Унікальність: сприяємо вираженню креативності наших співробітників, створюємо контент, який буде виділятись і легко споживатись.

Вплив: беремось за проблемні теми, досліджуємо, пропонуємо рішення і змінюємо своєю діяльністю життя читачів.

Гендерні принципи 

У професійній діяльності журналістки та журналісти “Бахмут IN.UA”:

 • дотримуються гендерного балансу при підготовці матеріалів;
 • не створюють, використовують і не поширюють стереотипних образів фемінності та маскулінності щодо жінок і чоловіків та дискримінаційного, сексистського контенту, контенту, який сприяє сексуалізації та об’єктивації жінок;
 • сприяють видимості жінок у політичній, економічній, воєнній та інших сферах, які стереотипно вважаються чоловічими, а також видимості чоловіків у сферах, які стереотипно вважаються жіночими, зокрема — сфера розваг, моди, освіти, піклування про дітей та сім’ю тощо;
 • уникають засудження, оціночних суджень щодо зовнішності та життєвого вибору жінок і чоловіків;
 • уникають віктимізації (переведення відповідальності і вини за скоєне насильство на постраждалу особу), а також не створюють на цих темах сенсацій;
 • використовують фемінітиви на позначення професій, посад, видів діяльності, зайнятості жінок.

Про що і для кого ми пишемо?

Наш читач — це чоловік/жінка 35-60 років, який/яка перебуває в процесі динамічних трансформацій внаслідок війни (через зміну місця проживання, оточення, роботи).

Читачі та читачки Бахмут IN.UA — це інтелектуали з проактивною позицією, які цікавляться новими можливостями, прагнуть до покращення якості життя та хочуть брати участь у житті та розвитку громади.

Здебільшого — це травмовані війною переселенці, які мають бажання пережити трагедію втрати дому та жити далі. Серед наших читачів також є внутрішньо переміщені особи, які за допомогою історій інших переселенців, самі починають процес проживання травми, усвідомлюють свою ситуацію “тут і тепер”, вчаться заново будувати відносини з оточуючою громадою, розуміють важливість психологічної допомоги.

Ми пишемо про ситуацію на Бахмутському фронті, висвітлюємо можливості та корисну інформацію для переселенців, досліджуємо історію і культуру регіону, аналізуємо та розвінчуємо російські фейки.

Допомагаємо мешканцям громади комунікувати з Бахмутською міською радою, запитуємо і надаємо інформацію про використання бюджетних коштів, роботу в евакуації, напрямок відновлення Бахмута. Розказуємо про проблеми та історії успіху бахмутян.

На сайті ви можете знайти 7 основних категорій.

Новини: тут ми розміщуємо перевірену, оперативну та суспільно важливу інформацію про актуальну ситуацію в регіоні, місті та країні;

Компенсація: тут ми пояснюємо процедури отримання компенсації за пошкоджене та зруйноване житло, даємо поради від юристів та органів державної та місцевої влади, розбираємо проблемні ситуації;

Відбудова: тут пишемо про відбудову та відновлення Бахмутської громади та інших зруйнованих російськими окупантами громад Донеччини;

Герої: тут розповідаємо історії бахмутян і бахмутянок та людей, які допомагають Бахмуту і Донеччині;

Корисне: тут збираємо різні поради, процедури, законодавчі зміни – все, що може стати в пригоді нашим читачам та читачкам у повсякденому житті, від оформлення довідки про освіту на ТОТ до пояснення, як правильно готуватися до вагітності;

Історія: в цьому розділі розповідаємо про історію України та Бахмутського краю;

Брехомір: знаходимо, аналізуємо, перевіряємо та спростовуємо пропагандистські фейки та маніпуляції. В цьому розділі є фактчеки та аналітичні матеріали.

Кожна з цих рубрик регулярно наповнюється актуальним контентом. Крім того, на нашому сайті у онлайн-режимі щоденно оновлюється спецрубрика “Битва за Бахмут”, де ми розміщуємо актуальну інформацію по Бахмутському напрямку.

Авторське право, джерела інформації  

Ми перевіряємо джерела і додаємо коментарі перевірених експертів. Ми поважаємо авторське право, зазначаємо джерела, на які посилаємось у тексті, крім випадків, коли це ворожі окупаційні канали.

Ми не хочемо поширювати вплив каналів, які розповсюджують наративи російської пропаганди, тому ви зможете знайти лише назву джерела, а не посилання на нього. Винятком є лише матеріали у сфері протидії фейкам, російській пропаганді та фактчеку — у них ми даємо посилання, щоб читач міг сам відтворити наше розслідування і перевірити факти. 

У випадку, якщо ми помилились і не вказали авторство, просимо звертатися із запитами на електронну пошту головної редакторки — [email protected].

Матеріали, розміщені на Сайті, можуть використовуватися (поширюватися і перепубліковуватися) іншими ЗМІ або Інтернет-виданнями, при умові встановлення гіперпосилання на джерело інформації з Сайту.

Гіперпосилання має бути розміщено не нижче другого абзацу матеріалу. При усному цитуванні матеріалів обов’язкове усне посилання. Використання наших фотоматеріалів дозволяється тільки за умови розміщення під ними посилання — https://bahmut.in.ua/.

Яким чином ми узгоджуємо коментарі та інтерв’ю

Редакція повідомляє, що залишає за собою право публікувати коментарі та інтерв’ю без додаткового узгодження. Текст може бути змінений відповідно до літературного редагування. 

Як ми захищаємо свої джерела і авторів?

У випадку, якщо оприлюднення джерела чи авторства несе небезпеку для людини, ми публікуємо інформацію анонімно чи під псевдонімом, при цьому ми враховуємо, що інформація має бути суспільно важливою, а автор чи спікер є експертом у цій сфері. 

Партнерства

Ми відкриті до партнерств з:

 • медіа;
 • громадськими організаціями;
 • донорами;
 • рекламодавцями;
 • органами місцевого самоврядування;
 • органами державної влади.

Ми не розміщуємо:

 • політичну рекламу;
 • рекламу тютюнових виробів;
 • алкоголю.

Також ми не співпрацюємо з компаніями, які займаються беттінгом, гемблінгом, айгеймінгом.

Наші партнери не впливають на нашу редакційну політику, а взаємодія будується на довірі та спільних цінностях.

Конфлікт інтересів 

Ми розуміємо, що співробітники редакції можуть брати участь у соціальних і політичних демонстраціях, дискусіях, висловлювати свої думки щодо різних подій, ставати на бік якихось політичних чи громадських рухів у своїх соціальних мережах, але мають право робити це від свого імені, а не від імені “Бахмут IN.UA”.

Як ми позначаємо рекламні матеріали

Партнерський матеріал, створюється згідно з редакційною політикою сайту та не може містити спотворених фактів. Рекламні матеріали мають обов’язкове маркування “Реклама”. Редакція “Бахмут IN.UA” не публікує антиреклами. 

Якщо ви маєте пропозиції про співпрацю, звертайтеся до нашої менеджерки з партнерств за цією поштою — [email protected].

Робота з помилками та відповіді на коментарі 

Ми не видаляємо матеріали, вони залишаються частиною нашого архіву. На випадок, якщо була допущена помилка, з’явились нові факти, ми вносимо зміни і повідомляємо читача — в заголовку матеріалу додаємо примітку “Оновлено”. У самому матеріалі ми повідомляємо про зміну або доповнення, даємо дату оновлення і пояснення чому це сталося. Про літературну редакцію текстів ми не повідомляємо.

Так само ми повідомляємо про зміни у соціальних мережах. Зазначаємо, що пост оновлено, вносимо нову інформацію і уточнення, повідомляємо, яку саме інформацію ми змінили і коли.

Якщо ви побачили помилку чи неточність на сайті зверніться на пошту випускової редакторки — [email protected].

Ми не видаляємо коментарі у соціальних мережах, виключенням можуть бути лише повідомлення російської пропаганди, відкритий хейт до наших користувачів, членів редакції та соціальних груп. 

Ми зазвичай відповідаємо на звернення в соціальних мережах протягом однієї доби, якщо ми за якохось технічних причин не відповіли на ваше повідомлення зверніться до нас на електронну пошту — [email protected].