російський пропагандист сумнівається, що Опитне можна відбудувати

Семаковська Тетяна 17:59, 17 Квітня 2023

Центр міста f671f

Нещодавно відомий російський військовий кореспондент олександр коц відвідав Бахмут. В ефірі радіопередачі пропагандистського ресурсу «Комсомольская правда» він поділився враженнями від кількаденного перебування у місті.

Відбудувати неможливо

В Бахмут журналіст заїжджав із південного боку. За його словами, до центру міста простіше дістатися з селища Опитного, від якого за час боїв не залишилося каменю на камені. Водночас пропагандист із невідомої причини назвав населений пункт містом-супутником Бахмута. 

«Пролітаємо Опитне по розбитій дорозі, що перетворилася на цвинтар згорілих машин. Коли їдеш у бік Артемівська краєвид справляє гнітюче враження. Дуже багато зруйнованих сіл та міст. Я навіть не знаю, чи підлягають вони відновленню. Опитне справляє незабутнє враження. Це повністю зруйноване містечко», — розповідає олександр коц.

Він також додав, що практично в усіх селах на шляху від Дебальцевого лишилися лише розбиті хати та спалена техніка. 

Мапа 7df3fПропагандист їхав у Бахмут від Дебальцевого. Фото: скріншот Google maps

Військкор говорить, що останнім часом у самому центрі Бахмута стало спокійніше, а бої перемістилися до західних околиць міста. Водночас він долає відкритий простір бігцем під численні звуки вибухів.

«Артилерія противника працює постійно, але сьогодні пощастило з погодою. Через дощ і хмарність «пташки» не літають. Можна відносно спокійно «прогулятися» центральними вулицями Артемівська», — розповідає росіянин.

Центр міста1 e8ca8Зруйнована будівля в центрі Бахмута. Фото: росЗМІ

Читайте також: росіяни стурбовані можливим контрнаступом України в районі Бахмута

Місто, за його словами, на 80% контролюють найманці ПВК «вагнер». Військкор показав знищену будівлю Бахмутської міськради. Окупанти встановили на руїнах прапор росії та ПВК «вагнер», оформивши, за їх словами, юридичне взяття міста.

Міськрада 7e287

Окупанти встановили на руїнах прапор росії та ПВК «вагнер». Фото: росЗМІ

Хто знищує Бахмут і його околиці? 

Розбиті дороги, спалені багатоповерхівки, знищені будинки і будівлі справили на росіянина гнітюче враження. Однак, в усіх руйнуваннях у Бахмуті пропагандист звинувачує ЗСУ та Сили оборони, а не війська рф. Про те, що саме росіяни цілодобово завдають артилерійських та авіаційних ударів по місту, рівняючи його з землею, олександ коц чомусь змовчав. Водночас пропагандисти, побувавши в Бахмуті, засмучуються, що від нього лишилися одні руїни.

Військкор 74887Пропагандист у центрі Бахмута. Фото: скріншот із відеосюжету кореспондета

росіяни згадують про важкі бої на підході до Бахмута, зокрема Опитне і Іванград штурмували декілька місяців. Наразі вони поширюють наратив, що в інженерному плані оборону Бахмута всерйоз не готували. Пропагандисти намагаються підтвердити це нещодавніми так званими «перемогами» окупаційної армії. Утім, той факт, що Сили оборони України вже понад вісім місяців утримують Бахмут свідчить про протилежне. Крім того, коц сам зазначає, що українські військові використовували багатоповерхівки як вогневі точки. Тож зрозуміло, що наявність такої висоти в роботі з противником є значною перевагою у порівнянні з окопами. У своїх репортажах пропагандист, доречі, неодноразово демонструє, що«вагнерівці» використовують саме житлові будинки і ведуть вогонь із квартир бахмутян.

Фото: росЗМІ

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

  • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
  • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
  • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
  • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
  • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
  • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
  • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
  • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

  • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
  • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
  • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
  • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
    віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
  • вагітні жінки;
  • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
  • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
    наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
  • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
  • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
  • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

  • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
  • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
  • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
  • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!