Окупанти посилили штурм Бахмута та обстріли міста

Семаковська Тетяна 11:20, 9 Травня 2023

Постріл із танка 3af7a

Станом на 8 травня російські війська досягли незначного прогресу в західній частині Бахмута. Це відбулося на тлі повідомлень про активізацію наступальних операцій сил «вагнера» у місті.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Геолокаційні кадри, опубліковані 7 травня, показують, що російські війська, ймовірно, досягли успіхів у західному Бахмуті. 7 і 8 травня російські джерела стверджували, що бойовики «вагнера» посилили штурм українських позицій у західному Бахмуті та обстріли цього району.

Фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин заявив, що найманці просунулися в Бахмуті на 280 метрів. За його словами, наразі українські сили контролюють 2,37 квадратних кілометрів міста.

Відомий блогер спростував заяви про те, що деякі чеченські підрозділи «ахмат» дислокувалися в Бахмуті станом на 7 травня. До того ж, ISW не бачив жодного візуального підтвердження того, що підрозділи «ахмат» діють у цьому районі.

Ворожі джерела заявили, що російські війська також посилили наступ на українські позиції поблизу Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута), Часів Яру (13 км на захід) та Оріхово-Василівки (14 км на північний захід). За їх повідомленнями, 8 травня окупанти проводили штурми поблизу Богданівки, Предтечиного (14 км на південний захід) та Іванівського (6 км на захід).

Читайте також: Командир 127 бригади ЗСУ розповів про ситуацію в Бахмуті

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий 8 травня повідомив, що російські війська здійснили 29 штурмів на бахмутському напрямку. На думку полковника, посилення артилерійської активності вказує на те, що російські сили в цьому районі не відчувають суттєвої нестачі боєприпасів, незважаючи на нещодавні заяви пригожина. Сергій Череватий додав, що російські війська продовжують наносити наземні удари як основну тактику в районі Бахмута.

Bakhmut Battle Map Draft May 82023 e96feАктуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Напередодні Командир 127 бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Роман Грищенко повідомив, що в Бахмут прибула додаткова частина ПВК «вагнер», що призвело до посилення інтенсивності штурмів. Він заявив, що Сили оборони не помітили жодних ознак того, що бойовики мають намір залишити місто. Посилення обстрілів, ймовірно, свідчить про те, що ПВК «вагнер» отримав більше боєприпасів.

Генштаб України 8 травня повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута), Іванівського, Часів Яру, Ступочок (14 км на південний захід).

Нагадаємо, командир роти ударних БпЛА 92-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Юрій Федоренко пояснив, що російська армія застосовує заборонені міжнародними конвенціями фосфорні боєприпаси, бо не має успіхів в Бахмуті.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!