Кириленко повідомив, що наступальні дії на Бахмут не зменшилися, що суперечить оцінці ISW

Семаковська Тетяна 10:16, 27 Грудня 2022

photo 2022 12 22 17 22 32 958bfГолова Донецької області Павло Кириленко зазначив 26 грудня, що темпи російських наступальних дій на Бахмут не зменшилися, і що війська рф розгортають сили в цьому районі та потенційно підтягують додаткові резерви.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни

Спостереження Кириленка може суперечити оцінці ISW від 24 грудня, що темпи російських наступальних дій на Бахмут сповільнилися в останні дні, хоча воно не обов’язково суперечить прогнозу ISW про те, що російські війська можуть прагнути ініціювати тактичну паузу або сповільнити операції для перегрупування в цьому районі. 

Український Генштаб повідомив 25 та 26 грудня, що російські війська провели марні наземні атаки на сам Бахмут; на північний схід від Бахмута в районі Веселого, Яковлівки, Соледара, Бахмутського та Підгороднього; та на південь від Бахмута в районі Кліщіївки, Курдюмівки, Майорська та Північного. 

Своєю чергою, російські блогери стверджують, що бойовики групи Вагнера розгорнули наступ на північний схід від Бахмута в напрямку Соледара і взяли під контроль школу між Бахмутським і Соледаром, а також зачистили українські опорні пункти на околицях Підгороднього 26 грудня. На відеозаписах, розміщених у соціальних мережах 25 грудня, видно, як українські війська ведуть бої на південь від Бахмута в Опитному.

Колишній командир бойовиків Ігор Гіркін зазначив, що ЗСУ мали вісім років, щоб підготувати оборону на південь від Бахмута, і що російські війська навряд чи просунуться в цьому районі далі, ніж з незначними тактичними перевагами.

Начальник Головного управління військової розвідки Кирило Буданов 26 грудня заявив, що не очікує кардинальних змін ситуації найближчим часом і що російські війська зосереджують сили на північ від Бахмута і на запорізькому напрямку.

Фото: Павло Кириленко, Телеграм

Читайте також: Для захисників Бахмутського напрямку збирають кошти на Starlink

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Битва за Бахмут: хроніка подій (оновлюється щодня) доба 533 (2)

507 доба російського вторгнення. 15 липня 2023 Минулої доби Сили оборони України відбили 32 ворожі атаки та ліквідували 590 росіян. Українська армія продовжує контратаки під […]

БАХМУТ 13 8a619

Битва за Бахмут: хроніка подій за зиму та весну 2022-2023 роки

Бахмут вже вісім місяців тримає оборону. Українські військові захищають місто від російських окупантів. Про ситуацію в місті та на фронті щодня збираємо загальне зведення в […]

Screenshot 304 e9aed

У владних колах рф сперечаються через тактичні успіхи росіян в Соледарі

ЗМІ та блогери, пов’язані з групою Вагнера та Збройними силами рф, роблять суперечливі спроби приписати собі тактичні успіхи росіян. За оцінками ISW, фінансист групи “Вагнера” […]

photo 2023 01 11 13 21 37 39436

У Соледарі, де йдуть пекельні бої, залишилося близько 15 дітей — Кириленко

У Соледарі досі залишаються понад 500 цивільних, серед цього числа є 15 дітей. Зараз евакуація з міста неможлива.

1673482243 3428 7c7fd

Окупанти мріють про крах лінії оборони ЗСУ, опираючись на свої успіхи в Соледарі

Загарбники ще не повністю захопили Соледар, незважаючи на нещодавнє просування російських військ. Крім того, навіть можливе захоплення Соледару навряд чи дозволить російським військам захопити Бахмут.