Main menu

Кириленко повідомив, що наступальні дії на Бахмут не зменшилися, що суперечить оцінці ISW

photo 2022 12 22 17 22 32 958bfГолова Донецької області Павло Кириленко зазначив 26 грудня, що темпи російських наступальних дій на Бахмут не зменшилися, і що війська рф розгортають сили в цьому районі та потенційно підтягують додаткові резерви.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни

Спостереження Кириленка може суперечити оцінці ISW від 24 грудня, що темпи російських наступальних дій на Бахмут сповільнилися в останні дні, хоча воно не обов'язково суперечить прогнозу ISW про те, що російські війська можуть прагнути ініціювати тактичну паузу або сповільнити операції для перегрупування в цьому районі. 

Український Генштаб повідомив 25 та 26 грудня, що російські війська провели марні наземні атаки на сам Бахмут; на північний схід від Бахмута в районі Веселого, Яковлівки, Соледара, Бахмутського та Підгороднього; та на південь від Бахмута в районі Кліщіївки, Курдюмівки, Майорська та Північного. 

Своєю чергою, російські блогери стверджують, що бойовики групи Вагнера розгорнули наступ на північний схід від Бахмута в напрямку Соледара і взяли під контроль школу між Бахмутським і Соледаром, а також зачистили українські опорні пункти на околицях Підгороднього 26 грудня. На відеозаписах, розміщених у соціальних мережах 25 грудня, видно, як українські війська ведуть бої на південь від Бахмута в Опитному.

Колишній командир бойовиків Ігор Гіркін зазначив, що ЗСУ мали вісім років, щоб підготувати оборону на південь від Бахмута, і що російські війська навряд чи просунуться в цьому районі далі, ніж з незначними тактичними перевагами.

Начальник Головного управління військової розвідки Кирило Буданов 26 грудня заявив, що не очікує кардинальних змін ситуації найближчим часом і що російські війська зосереджують сили на північ від Бахмута і на запорізькому напрямку.

Фото: Павло Кириленко, Телеграм

Читайте також: Для захисників Бахмутського напрямку збирають кошти на Starlink

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!