пригожин хоче перекласти відповідальність за свої невдачі в Бахмуті на Міноборони росії

Семаковська Тетяна 10:16, 4 Січня 2023

Screenshot 313 9618cФінансист групи “Вагнера” євген пригожин спробував виправдати відсутність прогресу групи “Вагнера” в Бахмуті, частково підтримавши оцінку ISW про те, що російські сили в Бахмуті досягли кульмінації. Російське пропагандистське ЗМІ “РИА Новости” 3 січня поширило інтерв’ю пригожина від 31 грудня, в якому той заявив, що сили групи “Вагнера” в Бахмуті не можуть прорвати українську оборону в Бахмуті.

Такі дані наводить Інститут дослідження війни

пригожин заявив, що наступальні операції групи Вагнера в Бахмуті є дуже виснажливими, тому що кожен будинок в Бахмуті є “фортецею”. Він додав, що українці мають оборонні лінії через кожні 10 метрів, і що російські війська повинні зачищати будівлю за будівлею. 

Як пише ISW — це значний поворот для пригожина і перший раз, коли він представив сили Вагнера в Бахмуті як такі, що фактично не досягли успіху. 

Раніше пригожин заявляв у жовтні 2022 року, що сили Вагнера, які діють в районі Бахмута, просуваються на 100-200 метрів в день. Група Вагнера проводила інформаційні операції, щоб стверджувати, що сили групи Вагнера в грудні досягли успіхів в Бахмуті виключно без допомоги інших російських підрозділів.

пригожин, ймовірно, створює інформаційні умови для того, щоб покласти відповідальність за невдачу групи Вагнера у взятті Бахмута на Міністерство оборони Росії або російську промислову базу. 

Солдати “групи Вагнера” заявили пригожину, що вони не змогли прорвати українські позиції в Бахмуті через недостатню кількість бронетехніки, боєприпасів та 100-мм снарядів. Ця заява має на меті зняти особисту відповідальність з групи Вагнера та пригожина. Водночас пояснюючи їхню неспроможність захопити Бахмут більш масштабними російськими проблемами з розподілом ресурсів, про які російські та українські джерела все частіше говорять з кінця грудня.

Фото: Радіо Свобода

Читайте також: Масштаби руйнувань в Бахмуті: що довелось пережити місту за 2022 рік?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Битва за Бахмут: хроніка подій (оновлюється щодня) доба 533 (2)

507 доба російського вторгнення. 15 липня 2023 Минулої доби Сили оборони України відбили 32 ворожі атаки та ліквідували 590 росіян. Українська армія продовжує контратаки під […]

БАХМУТ 13 8a619

Битва за Бахмут: хроніка подій за зиму та весну 2022-2023 роки

Бахмут вже вісім місяців тримає оборону. Українські військові захищають місто від російських окупантів. Про ситуацію в місті та на фронті щодня збираємо загальне зведення в […]

Screenshot 304 e9aed

У владних колах рф сперечаються через тактичні успіхи росіян в Соледарі

ЗМІ та блогери, пов’язані з групою Вагнера та Збройними силами рф, роблять суперечливі спроби приписати собі тактичні успіхи росіян. За оцінками ISW, фінансист групи “Вагнера” […]

photo 2023 01 11 13 21 37 39436

У Соледарі, де йдуть пекельні бої, залишилося близько 15 дітей — Кириленко

У Соледарі досі залишаються понад 500 цивільних, серед цього числа є 15 дітей. Зараз евакуація з міста неможлива.

1673482243 3428 7c7fd

Окупанти мріють про крах лінії оборони ЗСУ, опираючись на свої успіхи в Соледарі

Загарбники ще не повністю захопили Соледар, незважаючи на нещодавнє просування російських військ. Крім того, навіть можливе захоплення Соледару навряд чи дозволить російським військам захопити Бахмут.