Пригожин заявив, що вагнерівцям важко захоплювати Бахмут

Семаковська Тетяна 18:32, 3 Січня 2023

Screenshot 267 ae9d7Бахмут вже п’ять місяців тримає оборону. Українські військові захищають місто від російських окупантів. Про ситуацію в місті та на фронті щодня збираємо загальне зведення в цьому матеріалі

314 доба російського вторгнення. 3 січня 2023 року.

Речник Східної групи українських військ полковник Сергій Череватий заявив 2 січня, що російські війська знизили інтенсивність обстрілів з 20-80 тисяч обстрілів на добу до максимум 20 тисяч на добу і шукають радянські склади боєприпасів. Череватий заявив, що російські війська надають перевагу обстрілам на Бахмутському та Авдіївському напрямках.

Джерела в рф підтверджують, що російський наступ на Вугледар на півдні Донецької області “завершився”, підтвердивши нещодавню оцінку ISW про те, що російський наступ уздовж лінії фронту в Донецькій області, ймовірно, наближається до кульмінації.

Британська розвідка вважає, що пік російського наступу на Бахмут минув. Російські наступальні операції в цьому районі зараз, швидше за все, проводяться лише на рівні взводу або відділення. Малоймовірно, що росія досягне значного прориву під Бахмутом протягом найближчих тижнів, вважають в розвідці.

Своєю чергою, пригожин заявив, що його військам складно просуватися на Бахмутському напрямку. За словами євгена пригожина, через сильну оборону ЗСУ просування окупантів у Бахмуті дається нелегко. Фінансист ПВК зазначив, що іноді його найманці можуть тиждень битися за один будинок.

Водночас росіяни не відмовляються від планів, щодо виходу на адміністративний кордон Донецької області. В Генштабі зазначили, що росіяни продовжують тероризувати цивільне населення України.

Нагадаємо, що наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в Бахмуті все ще залишаються близько восьми тисяч людей, тож магазини продовжують працювати. Про те, які магазини ще працюють ми написали тут.

Фото: Роман Потапенко для Бахмут.IN.UA

Читайте також: Масштаби руйнувань в Бахмуті: що довелось пережити місту за 2022 рік?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

1

Битва за Бахмут: хроніка подій (оновлюється щодня) доба 533 (2)

507 доба російського вторгнення. 15 липня 2023 Минулої доби Сили оборони України відбили 32 ворожі атаки та ліквідували 590 росіян. Українська армія продовжує контратаки під […]

БАХМУТ 13 8a619

Битва за Бахмут: хроніка подій за зиму та весну 2022-2023 роки

Бахмут вже вісім місяців тримає оборону. Українські військові захищають місто від російських окупантів. Про ситуацію в місті та на фронті щодня збираємо загальне зведення в […]

Screenshot 304 e9aed

У владних колах рф сперечаються через тактичні успіхи росіян в Соледарі

ЗМІ та блогери, пов’язані з групою Вагнера та Збройними силами рф, роблять суперечливі спроби приписати собі тактичні успіхи росіян. За оцінками ISW, фінансист групи “Вагнера” […]

photo 2023 01 11 13 21 37 39436

У Соледарі, де йдуть пекельні бої, залишилося близько 15 дітей — Кириленко

У Соледарі досі залишаються понад 500 цивільних, серед цього числа є 15 дітей. Зараз евакуація з міста неможлива.

1673482243 3428 7c7fd

Окупанти мріють про крах лінії оборони ЗСУ, опираючись на свої успіхи в Соледарі

Загарбники ще не повністю захопили Соледар, незважаючи на нещодавнє просування російських військ. Крім того, навіть можливе захоплення Соледару навряд чи дозволить російським військам захопити Бахмут.