Масштаби руйнувань в Бахмуті: що довелось пережити місту за 2022 рік?

Семаковська Тетяна 13:55, 3 Січня 2023

Screenshot 266 ae9052022 рік для Бахмуту став роком потрясінь та викликів через повномасштабне вторгнення росії. Місто не дивлячись на постійні обстріли та руйнування, продовжувало життя й працювало на благо містян. Міська Рада підводить підсумки року та оприлюднює наслідки обстрілів міста ворогом.

Росія руйнує 

Через постійні обстріли ворога понад чотири місяці наша громада потерпає від руйнувань та пожеж. Станом на 31 січня, 2022 року багатоквартирний житловий фонд по Бахмутські міській територіальній громаді складав 11 гуртожитків та 674 багатоквартирних будинків. В самому Бахмуті 614 будинків. 

Внаслідок постійних обстрілів пошкоджено 4101 житловий будинок з них: 355 багатоквартирних та 3746 приватних.

Магазини, бази, торговельні павільйони, склади будівельних матеріалів та інші об’єкти послуг окупанти щодня  знищують пострілами.

Наразі, повністю зруйновані наступні об’єкти:

  • Магазини та торговельні павільйони розташовані на території ПП «Торгово промисловий комплекс» по вул.Торговій,18.
  • Магазини «Фокстрот» та «Меблі» по вул. Незалежності, 81.
  • Магазин «Калач» по вул. Захисників України,1.
  • Торговельні павільйони по вул. Космонавтів, 5.
  • Торгова база «Реал строй» по вул. Леваневського, 16 б.
  • Торгова база  по вул. Садовій, 66.
  • Станція технічного обслуговування авто по вул. Горбатова, 69.
  • Автозаправки «Гефест» по вул. Горбатова, 80 та вул. Незалежності, 220.
  • Торговий комплекс «Україна» по вул. Горбатова, 27.
  • Магазин  розливу води по вул. Горбатова, 4.
  • Цех із переробки риби та магазин «Азов» по вул. Ростовській, 1.
  • Кафе «Хуторок» по вул. Садовій, 141.
  • Готель «Атлантик» по вул. Свободи, 20 а.
  • Готель «Україна» по вул. Миру, 54.

Загалом, різної міри пошкодження мають близько 300 об’єктів. Відбудова міста для його початкового вигляду (мова йде про вигляд до 24 лютого) може тривати не один рік, зауважують в міськраді.

Зима в Бахмуті 

Ця зима є найважчою в історії нашої незалежності. На сьогодні у громаді повністю відсутнє газо- та водопостачання, немає світла, майже не працює зв’язок, відсутній інтернет. Значних руйнувань зазнала дорожньо-транспортна інфраструктура: дороги, мости, зупинки, парки, вулична мережа.

Водопостачання та водовідведення

Screenshot 262 c98ca

Понівечений Бахмут. Фото: Роман Потапенко для Бахмут.IN.UA

Пошкодження водопровідних мереж у наслідок ворожих обстрілів складає 30 %, на 25 % знищено каналізаційні мережі, є руйнації  будівель на  водозаборах питної води у с. Кліщіївка та  с. Іванівське, на конструктивах резервуарів «Західний» та «Східний», пошкоджено 6 каналізаційних  насосних станцій, від уламків снарядів пошкоджені огорожа, будівлі очисних споруд м. Бахмут. 

Значних ушкоджень зазнала база підприємства: адмінбудівля, двоповерхова будівля служби реалізації, комплекс АЗС, ремонтні  майстерні, котельня, знищено і пошкоджено автомобілі підприємства.

Транспорт

Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджено 12 та зруйновано вщент 12 тролейбусів, 3 тягові підстанції, знищена контактна мережа, на території підприємства пошкоджена адмінбудівля, виробничі корпуси. Загалом, спалено 12 одиниць автотранспорту

Медицина 

За  час російської агресії всі будівлі та приміщення комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я мають пошкодження або повністю зруйновані.

Через активні бойові дії неможливо визначити ступінь руйнувань медичних закладів у населених пунктах: Зайцеве, Клинове, Кліщіївка та Зеленопілля.

В КНП «БЛІЛ м. Бахмут» пошкоджено лікувальні корпуси №1, 2, 3, 4, діагностичний корпус, будівлю пологового відділення, пральні, гараж, харчоблок, що становить 70% від загальної забудови КНП «БЛІЛ м. Бахмут».

Заклади освіти 

Від бомбардувань та обстрілів наявні пошкодження різного ступеня всіх 46 закладів шкільної та дошкільної освіти, а також будівлі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр м. Бахмут» та Управління освіти. Значних пошкоджень та руйнувань зазнали заклади дошкільної освіти –  «Малятко» (с. Опитне), «Берізка» (с. Зеленопілля), «Івушка» (с. Зайцеве),  «Калинонька» (с. Клинове). У Бахмуті – сім садочків,  п’ять шкіл, НВК №11, а також Зайцівський, Клинівський, Опитненський заклади загальної середньої освіти, Покровський НВК та вщент вигорів Бахмутський міський центр дітей та юнацтва.

Внаслідок активних бойових дій навчальні корпуси та гуртожитки закладів вищої, фахової передвищої та професійно технічної освіти зруйновані або значно пошкоджені. 

Заклади культури

Screenshot 270 55cc2

Бахмутський міський народний дім. Фото: Роман Потапенко для Бахмут.IN.UA

До повномасштабної російської агресії на території Бахмутської громади працювали 28 закладів культури. Через ворожі обстріли зруйновано повністю – 17 (61%) закладів культури, зруйновано частково – 11 (39%), не має жодного вцілілого закладу.

Спорт 

Спортивна інфраструктура міста зазнала значних руйнувань, пошкодження деяких об’єктів сягають 100%.  Внаслідок ворожих обстрілів постраждали спортивні та адміністративні споруди, гордість нашого міста база олімпійської та паралімпійської підготовки спортсменів легкоатлетичного комплексу СК «Металург». Також є незначні ушкодження спортивного майданчика по вул. Ювілейна, 81А.

Фото: Роман Потапенко для Бахмут.IN.UA

Читайте також: Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Українська компанія зводить екологічні будинки із “зеленими” дахами

Валентина Твердохліб 11:10, 9 Листопада 2024
Будинок із зеленим дахом / фото Scandi

Український виробник модульних будинків Scandi створює енергоефективні та екологічні оселі. Компанія зводить будинки із “зеленими” дахами, які допомагають скорочувати викиди вуглецю в повітря.

Про це виданню “Віледж” розповів засновник компанії Scandi Сергій Лоцман.

Екологічні будинки в Україні

Екологічні модульні будинки Scandi поєднують у собі простий дизайн та екологічну відповідальність. Філософія цих будинків базується на скандинавському принципі lagom — життя в міру, з фокусом на те, що дійсно важливо. Житло спроєктовано так, щоб бути достатньо просторим для комфортного життя, але водночас не надто великими, що дає змогу зменшити споживання ресурсів.

Модульний будинок Scandi / фото Scandi

Модульні будинки Scandi виготовляють з мінімальним споживанням ресурсів. Їх збирають у майстерні, а потім транспортують у модулях до місця розташування. Це рішення дає мінімальні будівельні відходи на ділянці.

Транспортування модулів будинку / фото Scandi

Для виробництва будинків використовують натуральні матеріали — інтер’єр складається з дерев’яних балок, а ізоляція виготовлена з базальтової та мінеральної вати.

Інтер’єр модульного будинку / фото Scandi

Одна з екологічних інновацій будинків — це “зелений” дах. Він складається з шару рослинності, висадженого прямо на даху будівлі. Для цього використовують спеціально підібрані рослини з Нідерландів, які мають високу стійкість до висушування й можуть рости в умовах обмеженого ґрунту.

Будинок із зеленим дахом / фото “Віледж”

“Зелені” дахи покращують теплоізоляцію будинку, що дає змогу зменшити витрати на опалення взимку та кондиціонування влітку. Також рослини поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, що сприяє покращенню якості повітря навколо будинку. Вони також здатні затримувати пил та інші шкідливі частинки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Житло для бахмутян хочуть звести на Київщині: що відомо про проєкт “Сталева Мрія Бахмут-Баришівка”

Валентина Твердохліб 18:00, 4 Листопада 2024
житло
Візуалізація проєкту “Сталева Мрія Бахмут-Баришівка” / скриншот

23 жовтня 2024 року редакція опублікувала новину “Для ВПО з Бахмута планують будувати нове житло: проєкт на стадії пошуку донорів”. Тоді ми повідомили бахмутянам, що для них збираються звести житло, проєкт якого презентуватимуть у Варшаві. 13-14 листопада у столиці Польщі заплановий захід Rebuild Ukraine. У коментарі на питання редакції, у яких саме громадах буде реалізовано проєкт нам повідомили, що це ще невизначено.

Однак, 25 жовтня на сторінці Rebuild Ukraine опублікували допис із вказанням громади. Стало відомо, що проєкт “Сталева Мрія Бахмут Баришівка” буде зведений у Баришівській громаді Київської області. На сторінці Баришівської селищної ради 29 липня 2024 року опублікували новину про налагодження співпраці між Баришівкою та Бахмутом, там також представили концепцію “Сталева Мрія Баришівка” спільно Метінвест-СМЦ для ВПО з Бахмутської громади.

Новина про налагодження співпраці на сайті Баришівської ради / скриншот

Згодом на сайті громади опублікували опитування для жителів Баришівки, зараз воно закрите, а також надали презентацію того самого проєкту житлового кварталу для бахмутян.

Громада в Баришівці проходила опитування щодо проєкту житла для ВПО / скриншот

Водночас для жителів Бахмута жодного опитування не проводили, їх думки щодо місця побудови житла не питали. Тим часом на сайті організації “Partnership for Sustainability Award” вказано, що “Сталева Мрія” вже безкоштовно розроблена для Маріуполя (35 га для 10 000 мешканців), Бахмута (85 га для 18 000 мешканців) та селища Баришівка (12 га для 3 000 ВПО).

Також пишуть, що концепції вже пройшли громадські обговорення, наразі ведуться роботи із залучення партнерів для майбутньої реалізації. Які це були обговорення з бахмутянами — не відомо. Ми знайшли проєкт “Сталева Мрія Бахмут Баришівка” у вільному доступі на сайті Баришівської ради та публікуємо його нижче.

Бахмут. Проєкт у Баришівці

Проєкт “Сталева Мрія Бахмут-Баришівка” передбачає створення першого в Україні кварталу для ВПО зі збереженням культурних цінностей. Його планують реалізувати в селищі Баришівка. Воно знаходиться за 25 кілометрів від Борисполя і за 60 кілометрів від Києва.

Такий вигляд матиме квартал для ВПО з Бахмута / візуалізація проєкту “Сталева Мрія Бахмут Баришівка”

Житло для бахмутян, згідно з проєктом, збудують на околиці селища, загальна площа ділянки — 12 гектарів. До неї прилягатиме магістральна дорога, яка веде до центру селища.

Ділянка, на якій планують збудувати житло для ВПО з Бахмута / скриншот із проєкту “Сталева Мрія Бахмут-Баришівка”

Пішохідна зона-променад буде умовно розподіляти квартал на райони, що дозволить їх будувати і вводити в експлуатацію чергами. Головну дорогу променаду виконають в образі річки Бахмутка. Для цього її обладнають люмінофорами — спеціальними синтетичними речовинами, які “заряджаються” денним світлом, а потім випромінюють накопичену енергію вночі. Синє світло символізуватиме воду річки, пишуть у презентації проєкту.

Такий вигляд матимуть пішохідні зони / скриншот із проєкту “Сталева Мрія Бахмут-Баришівка”

Також у кварталі облаштують алею троянд, подібну до тої, яка була в Бахмуті.

Будинки у кварталі ВПО будуть різної поверховості. Тут зведуть одно-, дво- та чотириповерхові будинки. Також проєктом передбачена зелена зона та зона школи/дитячого садочку.

Одноповерховий індивідуальний будинок / скриншот із проєкту “Сталева Мрія Бахмут-Баришівка”
Двоповерхові будинки / скриншот із проєкту “Сталева Мрія Бахмут-Баришівка”
Чотириповерхові будинки / скриншот із проєкту “Сталева Мрія Бахмут-Баришівка”

Окрім цього, у кварталі передбачене обладнання всіх необхідних комунікацій. Зокрема, тут планується централізований водопровід, централізовані системи водовідведення та опалення.

Детальніше ознайомитися з проєктом можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

будинки

Українська компанія зводить екологічні будинки із “зеленими” дахами

Український виробник модульних будинків Scandi створює енергоефективні та екологічні оселі. Компанія зводить будинки із “зеленими” дахами, які допомагають скорочувати викиди вуглецю в повітря. Про це виданню “Віледж” […]

житло

Житло для бахмутян хочуть звести на Київщині: що відомо про проєкт “Сталева Мрія Бахмут-Баришівка”

23 жовтня 2024 року редакція опублікувала новину “Для ВПО з Бахмута планують будувати нове житло: проєкт на стадії пошуку донорів”. Тоді ми повідомили бахмутянам, що […]

Офіси відновлення в Україні: справжня робота чи лише звіти на папері? Редакція перевірила

Міжнародні партнери надали місцевим та обласним організаціям мільйони гривень (у вигляді майна) на облаштування Офісів відновлення та розвитку у різних частинах України. Ці гроші пішли […]

“У нас різне минуле, але точно спільне майбутнє”: що спільного у Нарви та Бахмута

Нарва — невелике прикордонне місто в Естонії з населенням близько 50 тисяч людей. Нарва, як виявилося, має чимало спільного з Бахмутом. Це місто межує з […]

У Тайвані збудували сучасний житловий комплекс навколо міської ферми

У Тайвані звели сучасний житловий комплекс з міською фермою, екоставком та зоною поводження з відходами. Це перший житловий проєкт у Тайвані, розроблений навколо ідеї циклічної […]