ISW прогнозує Херсонський сценарій для окупантів в Бахмуті

Семаковська Тетяна 11:10, 28 Грудня 2022

1661607877 5611 74e6fРосійські джерела стверджують, що їхні війська збільшили темпи наступальних операцій з метою захоплення Соледара. Російські джерела повідомили 27 грудня, що підрозділи групи Вагнера активізували наступальні операції з метою захоплення Соледара і витіснили ЗСУ з більшої частини Бахмутського. Водночас ISW в діях окупантів вбачає Херсонський сценарій.

Про це у своєму звіті повідомляє американський Інститут дослідження війни.

«Російські війська в Бахмуті, можливо, наближаються до кульмінації, як це зробили російські війська в Херсоні в серпні 2022 року. Бойові втрати росіян, ймовірно, змушують російських військових у районі Бахмута використовувати штурмові групи розміром у одиницю», — йдеться в повідомленні.

Речник української Східної групи військ полковник Сергій Череватий повідомив 27 грудня, що російські сили в районі Бахмута більше не діють як ротні та батальйонні тактичні групи, а натомість діють меншими групами по десять-п’ятнадцять військовослужбовців, як це було в Херсоні.

За оцінками ISW на той час, використання російськими військовими ескадронних груп у Херсонській області вказувало на те, що їхній наступ досягнув кульмінації, оскільки сухопутні війська рф були настільки деградовані, що вони більше не могли керувати елементами в ешелонах. 

Темпи просування російських військових в районі Бахмута останнім часом сповільнилися на тлі зростаючої нестачі особового складу та боєприпасів. Це не дозволить їм підтримувати високий темп наступальних операцій в цьому районі в найближчій перспективі. 

Повідомлення про використання російськими військовими груп розміром з роту, ймовірно, є результатом тривалої війни на виснаження і вказує на деградацію більших доктринальних формувань. Швидкість просування російських військ у районі Бахмута, ймовірно, зменшиться, якщо російські війська взагалі продовжать просування, якщо найближчим часом не прибуде значне нове підкріплення та постачання артилерійських боєприпасів.

Фото: ГУР МО

Читайте також: Зеленський провів Ставку Головнокомандувача: обговорювали Бахмут

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Битва за Бахмут: хроніка подій (оновлюється щодня) доба 533 (2)

507 доба російського вторгнення. 15 липня 2023 Минулої доби Сили оборони України відбили 32 ворожі атаки та ліквідували 590 росіян. Українська армія продовжує контратаки під […]

БАХМУТ 13 8a619

Битва за Бахмут: хроніка подій за зиму та весну 2022-2023 роки

Бахмут вже вісім місяців тримає оборону. Українські військові захищають місто від російських окупантів. Про ситуацію в місті та на фронті щодня збираємо загальне зведення в […]

Screenshot 304 e9aed

У владних колах рф сперечаються через тактичні успіхи росіян в Соледарі

ЗМІ та блогери, пов’язані з групою Вагнера та Збройними силами рф, роблять суперечливі спроби приписати собі тактичні успіхи росіян. За оцінками ISW, фінансист групи “Вагнера” […]

photo 2023 01 11 13 21 37 39436

У Соледарі, де йдуть пекельні бої, залишилося близько 15 дітей — Кириленко

У Соледарі досі залишаються понад 500 цивільних, серед цього числа є 15 дітей. Зараз евакуація з міста неможлива.

1673482243 3428 7c7fd

Окупанти мріють про крах лінії оборони ЗСУ, опираючись на свої успіхи в Соледарі

Загарбники ще не повністю захопили Соледар, незважаючи на нещодавнє просування російських військ. Крім того, навіть можливе захоплення Соледару навряд чи дозволить російським військам захопити Бахмут.