Main menu

“Кухар путіна” публічно проводить помилування вагнерівців, щоб посилити свій політичний вплив

QGVQZSIEF5ICBP4KULZVOXLJDE bb1c7Очільник ПВК "Вагнер" євген пригожин заявив, що в'язні рф, які були добровольцями групи "Вагнера" в Україні, отримали помилування. Таким чином пригожин хоче збільшити свій вплив і політичну силу.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Російські джерела опублікували кадри, на яких пригожин проводить церемонію для особового складу групи "Вагнера" в реабілітаційному центрі в Анапі, Краснодарський край. пригожин вручив колишнім в'язням державні медалі та документи про помилування.

ISW не бачив жодного офіційного коментаря з боку російських державних органів про те, що бійці групи "Вагнера" справді отримали такі помилування. Згідно з Кримінальним кодексом росії та статтею 89 Конституції росії, тільки президент рф може здійснити помилування особи. 

Водночас, пише ISW,  регіональні комісії з питань помилування та окремі особи можуть подати клопотання для президента рф про помилування конкретних осіб.

Цілком можливо, що пригожин подавав клопотання про помилування колишніх ув'язнених від їхнього імені. Інститут вивчення війни допускає, що в той час, як пригожин стверджує, що колишні ув'язнені отримали помилування — російський суд міг винести їм "звільнення від покарання", тобто пом'якшення тюремного ув'язнення.

ISW не бачив жодних офіційних російських джерел, які б повідомляли про те, що російський суд або Державна Дума вчинили будь-яку з цих юридичних дій. Натомість попередні повідомлення свідчать про те, що ПВК “Вагнера” пообіцяла ув'язненим "повне звільнення від кримінального покарання", і це не обов'язково означає, що ув'язнені отримають помилування.

пригожин, ймовірно, використовує невизначеність правового статусу цих колишніх ув'язнених, щоб створити враження, що він досить впливовий, щоб домогтися помилування для співробітників "Вагнера". Публічно визнаючи помилування цих злочинців, пригожин ризикує виглядати так, ніби він привласнив собі повноваження, якими фактично володіє лише путін, вважає ISW.

Крім того, очільник ПВК, ймовірно, оприлюднив інформацію про помилування, щоб посилити вербування ув'язнених, яке триває, оскільки вагнерівці несуть великі втрати в Україні.

Пригожин, ймовірно, має намір і надалі мотивувати особовий склад групи Вагнера та створювати нові воєнізовані формування, щоб змінити кульмінаційний момент наступу на Бахмут.

Фото: Reuters

Читайте також: Окупанти заявляють про обмежені успіхи, щоб відвернути увагу від повільного наступу на Бахмутському напрямку

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!