Нові пункти гумдопомоги для бахмутян: у яких містах планують відкрити

Семаковська Тетяна 12:45, 12 Лютого 2024
Вільногірськ Бахмут допомога
Бахмутська делегація у Вільногірську / фото Вільногірська міська рада

Днями представники Бахмутської міської ради відвідали Вільногірську громаду, що на Дніпропетровщині. Тут, на базі приміщення ГО “Ми масштабуємо добро”, будуть видавати гумдопомогу бахмутянам, а згодом, з великою ймовірністю, планують відкрити простір для допомоги ВПО з Бахмута. Також у планах міськради забезпечити гумдопомогою бахмутян у Кам’янському (Дніпропетровська область).

Про це редакції повідомив Павло Федоренко, представник міськради Бахмута.

Бахмут в евакуації

Станом на 12 лютого 2024 року в Україні по різних областях працює кілька хабів чи пунктів видачі гумдопомоги для мешканців Бахмута. На базі цих осередків мешканці міста, які евакуювалася можуть отримати наступну допомогу:

  • гуманітарну;
  • психологічну;
  • юридичну;
  • консультаційну щодо влаштування на роботу;
  • консультаційну з питань пенсійного фонду.

Також у Дніпрі та Києві маленькі бахмутяни можуть безкоштовно брати участь у розважальних заняттях, навчальних програмах тощо.

Детальні адреси та графіки роботи центрів та хабів — за посиланням.

Вільногірськ: допомога переселенцям

У коментарі редакції Павло Федоренко зазначив, що міськрада планує забезпечувати по можливості бахмутян на Дніпропетровщині, першими містами стануть Вільногірськ та Кам’янське. Тут перебуває велика кількість бахмутян, наразі міськрада подала запити до громад, аби знати точну кількість сімей з Бахмута, які зареєстровані як ВПО. Відомо, що на перших етапах у Вільногірську будуть видавати гумдопомогу на базі ГО “Ми масштабуємо добро”.

У них є приміщення, вони співпрацюють з усіма ВПО, а ми будемо на базі їх ГО надавати допомогу бахмутянам, а по можливості й іншим, зокрема дітям. Ми вже завезли памперси, дитячий одяг. Бахмутських дітей у Вільногірську є 47,  їх забезпечили дитячими подарунками, а по можливості забезпечуємо дитячим одягом,

Павло Федоренко // у коментарі

Посадовець зауважує, що у Вільногірську для бахмутян планують зробити власний осередок, його відкриття залежить від кількості ВПО з Бахмута в цій громаді, мер Вільногірська вже запропонував кілька варіантів приміщення.

У новостворений простір будуть запрошувати спеціалістів з Бахмута, людей зможуть консультувати з юридичних питань, адже зараз дуже актуальне питання щодо зруйнованого майна, пояснює Павло Федоренко. Він додає, що осередок не буде працювати щодня, а прийоми фахівців будуть виїзними.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Семаковська Тетяна 12:00, 21 Квітня 2024
Бахмутяни в Дніпрі / ілюстрація Бахмут IN.UA

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки мешканців Бахмута, а також активно розвивається громада на Дніпропетровщині, зокрема у Вільногірську працює психологічний осередок. Саме Дніпро полюбилося бахмутянам. Вони знайшли свої секретні місця та вже точно знають куди сходити в Дніпрі.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з бахмутянами та дізналась у них, що можна подивитись туристу в Дніпрі.

Що подивитись в Дніпрі

Цікаві місця в Дніпрі для наших бахмутян виявилися дуже різними, однак всі зауважують, що місто гарне та привітне.

Катерина Чернова родом з Бахмута. У Дніпро вона евакуювалася разом з сином. Тут же вона продовжує працювати й волонтерить. В Дніпрі, каже Катерина, їй подобається місцева філармонія імені Леоніда Когана та вечірній парк Перемоги. Також бахмутянка любить погуляти у місцевому парку Шевченка. До вподоби дівчині яхт-клуб “Січ”, де можна проводити незвичайні фотосесії.

photo 2021 05 08 09 18 58 c8694
Яхт-клуб “Січ” / фото Наше місто 

Що відвідати у Дніпрі 

8999 800x600 Monastyrskii ostrov 1 df4de
Монастирський острів у Дніпрі / фото з відкритих джерел

Бахмутянин Андрій Парахін — фотомитець. В Дніпро він евакуювався минулого року. Тут чоловік проводить заняття з дітями й популяризує фотографію серед молодого покоління. Він також поділився своїми улюбленими місцями.

Урочище Тунельна балка

Вид на Тунельну балку / фото з відкритих джерел

Балка у південно-східній частині Соборного району міста Дніпро — це одне з найбільш незвичайних місць. Вона являє собою незвичайну паркову майже в самому центрі мегаполіса, яка відтворює степову та лісисту місцевість Придніпров’я.

Сама назва виникла у 1930-ті роки, коли був відкритий залізничний тунель у вищій, західній частині балки.

Мистецький провулок

Мистецький провулок / фото Відкритий

Він розташований на площі Троїцькій. Тут є  артоб’єкти, які присвячені українським митцям різних епох та напрямків творчості.

Наразі мистецький куточок не має велику популярність, адже більшість містян та гостей проходять повз, не помічаючи всієї краси незвичайної локації

Монастирський острів

Монастирський острів / фото з відкритих джерел

Його називають романтичною візитівкою Дніпра, а ще звідси відкривається неймовірний краєвид на місто

У цих локаціях пану Андрію подобається візуальна складова, але місць куди сходити в Дніпрі вистачає, каже бахмутянин. На думку героя, тут дуже схожа на бахмутську архітектура, що тішить око й душу.

Куди сходити в Дніпрі з дітьми

Бахмутянка Галина Лук’янова разом з донькою зараз живуть в Дніпрі. Тут вони відвідують заходи, які організовує Центр Підтримки бахмутян, але крім цього ходять й у туристичні місця Дніпра.

Пані Галина радить, сходити на циркову виставу на льоду під назвою “Незламні”. Також цікаві  вистави для дітей та дорослих показують в театрах Дніпра, каже бахмутянка. Героїня також радить сходити з дітьми  до наступних місць:

Парк Шевченка

Він має оглядовий майданчик, атракціони та просто затишний

Парк імені Глоби

Тут є атракціони для малечі, й контактний зоопарк, нещодавно тут відкрили Дитячу залізницю

Парк Гагаріна

Він розташований при біофаці універу, там же є Ботанічний сад

Набережна

Красиве місце, яке варто відвідати, щоб насолодитися величним Дніпром.

Парк “Зелений гай”

Популярна локація для прогулянок з дітьми. Тут є “Dino-парк” — це парк динозаврів, й розваг для дітей

Парк “Сагайдак”

Парк, що розташований  на лівому березі міста

Бахмутянка також радить проїхатися ретро-трамваєм, який курсує вихідними днями від Центру до Вокзалу.

Кращі місця де варто погуляти в Дніпрі

1 600 ca515
Дніпровський планетарій / фото з відкритих джерел

Якщо в Дніпро ви приїхали тільки на вихідні й вперше — варто детально спланувати маршрут, щоб пізнати Дніпро за 2 дні. До основних туристичних пам’яток, які потрібно побачити в Дніпрі належать:

Центр “Менора”

Центр “Менора” / фото з відкритих джерел

Культурно-діловий центр у Дніпрі вважається найбільшим єврейським комплексом у світі. Тут панує атмосфера багатокультурності. Також в центрі проводять багато різних подій такі, як, наприклад, кінопокази.

Будинок органної музики

Будинок органної музики / фото з відкритих джерел

Тут проводять концерти метри музики та молоді виконавці, особливої краси надає те, що заклад розташований в приміщенні Свято-Миколаївського собору.

Художній музей

Експонати музею / фото з відкритих джерел

В колекції музею майже 9 тисяч творів. Триповерхова будівля зібрала найкращі колекції митців, серед них обов’язково варто побачити роботи майстрів петриківського декоративного розпису.

Театр “Крик”

Виступ Михайла Мельника / фото Театра “Крик”

Особливий театр, який варто відвідати у Дніпрі, хоча б тому, що це єдиний в Україні та в Європі заклад, у якому ролі режисера, сценариста, сценографа, художника, музредактора і гримера та костюмера виконує всього одна людина — це народний артист України Михайло Мельник.

Дніпровський планетарій

Дніпровський планетарій / фото Дніпропетровська обласна військова адміністрація

Ідеальне місце прогулянки для любителів космічних саг. У 2021 році це місце оновили й зараз планетарій в Дніпрі виглядає сучасно та стильно.

Дніпро — особливе місто, воно поєднало в собі безліч контрастів, й під час війни стало прихистком для бахмутян. Щоб провести вихідні в Дніпрі з користю дотримуйтеся нашого маршруту, не забувайте заглядати до місцевих парків й просто насолоджуватися подорожжю.

Читайте також: 

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Схід та Захід разом: як франківчанин Григорій Березовський допомагає Бахмуту

Семаковська Тетяна 18:04, 16 Березня 2023

Screenshot 564 b7fb1Григорій Березовський родом з Івано-Франківська, коли почалася повномасштабна війна чоловік вирішив бути корисним – став волонтером. Герой має імпровізований штаб благодійників не тільки в Україні, але й закордоном. Як працює дистанційне волонтерство, що доставляють оборонцям Бахмута та як пасіка стала розрадою під час війни — Григорій розповів редакції в матеріалі.

Почалося все з коктейлів Молотова

До повномасштабного вторгнення Григорій займався власним бізнесом, він мав дитячі магазини та возив спортивне обладнання з Європи. З Бахмута Григорій ж возив саджанці дерев, раніше тут був одним із найбільших розсадників, крім того, чоловік має власну пасіку з бджолами. Проте, зараз підкреслює волонтер, ці справи не є в пріоритеті, адже є нагальніші потреби.

“Пасіка та сад — це речі, які в мене залишились для душі. Так я відчуваю зв’язок із землею”, — говорить українець 

Коли почалася повномасштабна війна чоловік почав шукати способи допомагати армії, у мирному житті він мав декілька підприємств, тож добре знався на налагодженні логістики, а ще мав багато друзів, які живуть за кордоном.

У соцмережі він опублікував оголошення, чоловік написав, що залишається в Україні й буде допомагати всім чим може, друзі також захотіли доєднатися. Починалося все з коктейлів Молотова, каже Григорій, друзі разом робили сотні “бандерівських смузі”, їх потім тоннами відправляли у інші міста.

335609088 658766766055619 6368339840082737051 n 996f4

На фото волонтер Григорій у подарованій шапці, а куртку чоловік придбав на секонд-хенді. Ця позитивна світлина у яскравому образі, з посмішкою каже герой, сподобалося багатьом підписникам в Фейсбуці. 

До слова, у Бахмуті та Часів Ярі чоловік має добрих друзів, потім родини бахмутян евакуювалися до Франківщини.

“В мене раніше не було досвіду волонтерства, але я себе вважаю небайдужим. Ми створили таку собі організацію, яка зараз діє в декількох країнах, зокрема в Англії, Франції, Німеччини та Канаді. Останнім часом ми більше займалися госпіталями, починаючи від медикаментів й закінчуючи необхідним обладнанням. Завжди потрібні перев’язочні матеріали, зараз із забезпеченням трішки кращі справи. Наразі ми сфокусувалися на допомозі парамедикам. В основному надаємо турнікети, транспортувальні шини, протиопікові різні спреї, також пов’язки протиопікові”, — пояснює тонкощі волонтерства Григорій Березовський.

Запити надходять напряму від госпіталів, передають речі й через відомого на Донеччині волонтера Анатолія Тарана, також допомагає багато волонтерка та громадська діячка Альона Щекодіна. Нагадаємо, що ми розповідали історію героя — ознайомитися можна за посиланням. Як каже, Григорій, з паном Анатолієм він ні разу не бачився особисто, але чоловіки згуртувалися. 

Волонтери, які допомагають адресно

335330042 918691739319628 7214213566962729094 n b7c84

Турнікети, які волонтери передали військовим. Фото: Фейсбук

Григорій наголошує, що у нього немає спеціальних реквізитів фонду для допомоги, але натомість діє адресна допомога. Це відбувається наступним чином: людина може обрати, як саме вона хоче допомогти, тваринам, дітям, госпіталям, військовим, далі зв’язується із координатором, їй пояснюють, що й де можна придбати, вона самостійно це купляє, а волонтери вже передають допомогу. 

Також можна обрати й другий спосіб, якщо ви не маєте змоги самостійно придбати допомогу, то волонтери зроблять це за вас, докладуть ваші кошти до потрібного. Це роблять й з міркувань економії, бо часто волонтери закупляють великими партіями й отримують вигідніші ціни на товар. Якщо ви хочете допомогти роботі волонтерам – пишіть на особисту сторінку Григорія Березовського.

332904727 752738492954573 6868471119551366513 n d191b

Інвалідні візки придбані волонтерами. Фото: Фейсбук

За рік благодійництва Григорій разом з однодумцями придбав медикаменти, медичне обладнання, інвалідні візки, продукти тривалого зберігання та інше. Зараз чоловік має підприємство, яке займається спортивним обладнанням, частково його безкоштовно передають для реабілітації бійців або біженців, це різні тренажери для відновлення фізичної активності. Такі речі стають помічними після отримання різного виду травм, нагадаємо, що ми розповідали, як працює лікар-реабілітолог на Черкащині.

“У нас є люди, які надсилають одноразово кошти, хтось лайкає пости про допомогу й просуває їх чи робить репост. Для себе я вирішив ще напочатку війни, що ти або в ЗСУ або волонтериш й допомагаєш, інакшого вибору не було. Одна мудра людина мені сказала, що кожен день повинен закінчуватися питанням: “А що ти сьогодні зробив для перемоги”? Це стосується людей, які не в окопі, не на фронті. Я зрозумів, що найбільше допомога йде від тих людей, у яких рідні на фронті”, — наголошує Григорій.

329141731 521569533439696 5836891036753772515 n 93c4fВільногірські киці отримали корм, який передав Григорій. Фото: Фейсбук

Стосовно допомоги, волонтер каже, що все відбувається хвилями, є час коли люди активніше допомагають, а є й простій. На думку волонтера українцям ще є над чим працювати, деякі люди, каже Григорій, немов живуть в іншому світі й не розуміють, що не сповна працюють на перемогу.

ВПО в Франківську

За словами Григорія Івано-Франківськ ще не зовсім добре адаптувався до переселенців. Проблеми є у двох сторін, перша, що недобросовісні власники підіймають ціни на оренду квартир, й відповідно люди не можуть собі дозволити винаймати окреме житло. Волонтер працював й над цим, допомагав заселяти людей на початку війни, виборював їм місця в гуртожитках в окремих кімнатах, а не в школах, куди селили людей.

Друга проблема, що окремі біженці не поважають уклад того чи іншого міста, гострим питанням — є мова. Люди, які відмовляють переходити на українську та намагаються просувати наратив про російську мову важко сприймаються.

“Хочеться, щоб люди старалися говорити українською. Щоб вони розуміли, що це не просто щось неважливе, бо мова — це наша ідентифікація, це має велике значення для народу. Українці завжди були толерантні, можливо навіть занадто, навіть до ворогів. Це велика біда нашого народу, це зросійщення йшло роками й звісно, що за короткий час людині важко перейти, але коли бачиш як людина старається говорити українською — душа радіє. Молодь багато переходить на українську, це тішить й гріє серце”, — каже Григорій.

Волонтер наголошує, що головне зараз Перемога, українець щиро вірить в Збройні Сили й працює разом з однодумцями, щоб пришвидшити цю подію. Доєднатися до допомоги можете кожен, головне бажання, запевняє волонтер.

Фото: Фейсбук

Читайте також: Бахмутяни в евакуації: історія Олега Романенко

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

БАХМУТ 85 7e7be

Вільногірський психологічний ХАБ: як його робота допомогла ВПО покращити життя

Діти та підлітки йдуть сюди за новими знайомствами та вивченням власних емоцій в ігровій формі. Батьки ходять сюди, щоб опановувати психологічну самодопомогу та розвантажувати тіло […]

зображення viber 2023 04 13 20 07 30 093 24734

Громадська організація «Бахмутська Фортеця» у Вільногірську — як активісти вчать дітей робити власні громади кращими

Хто такий депутат міської ради, що він робить, як до нього можна звернутися? Звідки беруться гроші в місцевому бюджеті й куди їх можна витрачати? Та […]

Приміряти чужі проблеми на себе: як у Вільногірську допомагають позбутися стресу завдяки театру

Вже близько півроку у Вільногірську, що на Дніпропетровщині, працює психологічний ХАБ «Щасливі діти – щасливі батьки». Сприяє його активному розвитку релокована в цю громаду бахмутська […]