Діти та підлітки йдуть сюди за новими знайомствами та вивченням власних емоцій в ігровій формі. Батьки ходять сюди, щоб опановувати психологічну самодопомогу та розвантажувати тіло фізичною релаксацією. Це все психологічний ХАБ “Щасливі діти — щасливі батьки”, який працює на території Вільногірської громади Дніпропетровської області.
Детальніше про те, як працює унікальна установа, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.
Психологічний хаб, як друга домівка для місцевих та ВПО
Відпочатку зими 2023 року, психологічний ХАБ відвідують як місцеві мешканці громади, так і вимушені переселенці. Для багатьох людей він навіть став другою домівкою.
Громада дуже позитивно віднеслася до створення такого осередку в місті. Це один з перших таких проєктів. Батьки, приводячи своїх дітей на заняття, були приємно здивовані результатами, адже тут маленька особистість вчиться розкривати свій потенціал та вміти висловлювати свої емоції.
Далі в справу пішло сарафанне радіо. Мешканці ділилися позитивним досвідом із друзями та знайомими, тому психологічний хаб поповнювався новими гостями. Психологу проєкту Олександру Зинченко та його помічниці Світлані Горб вдалося створити затишну, комфортну, безпечну атмосферу.
Тетяна Кравченко відвідує заняття для жінок та приводить доньку Кіру в середню психологічну групу. Вона помічає зміни не тільки в собі, але й у своїй дитині.
Більше дізнатися про результати втілення проєкту “Нова громада — нове щасливе життя” можна у відеосюжеті:
Відвідувачі психологічного ХАБу за 6 місяці знизили тривожність та покращили якість життя
Щоб краще зрозуміти та проаналізувати результати роботи психологічного ХАБу, Олександр Зинченко проводив тестування серед дітей, підлітків та їх батьків. Майже у всіх вікових категорій на початку був підвищений рівень особистої та ситуативної тривожності, а от вкінці — результати приємно дивують, адже тривожність знизилася, а діти стали більш комунікабельні.
Хаб у Вільногірську налагоджує стосунки між батьками та дітьми
Часто батькам відверто складно усвідомити, що їхня дитина вже більше не маленька й безпомічна. Відтак, можна спостерігати занадто сильну опіку, конфлікти та дорікання. Ці негативні стани розвивають недовіру між батьками та дітьми.
Щоб розвинути в підлітках відповідальність та самостійність, психолог поступово залучав їх у свою роботу. Це допомога в організації заходів, проведення психологічних вправ з молодшими групами. Завдяки цьому батьки помітили приємні зміни в дітях, усвідомили, що вони стали дорослими. Як зазначає Олексій Гейченко, один з батьків дітей-гостей ХАБу, його син дуже змінився. Він став дуже самостійним, через що в будинку стало менше контролю та більше гармонії.
Окрім психологічних групових занять проводилися й пізнавальні зустрічі для підлітків “Тепер я знаю, що…”, куди запрошували або відомих громадських діячів громади або пояснювали важливість певної суспільної теми. Так, після зустрічі підлітків з депутатом місцевої ради Вільногірська, на запит від підлітків, організатори проєкту проводили такі зустрічі декілька разів, бо тема участі молоді в житті громади виявилася дуже популярною.
Підлітки з задоволенням відвідували щосуботи психологічний театр, де ділилися досвідом, “програвали” життєві ситуації своїх одноліток, завдяки чому знаходили шляхи розв’язання проблем в школі, особистому житті. До того ж активно використовувалась нейрографіка (практика, де за допомогою творчого малювання стимулюється формування нових нейронних зв’язків у мозку), яка дозволила опанувати навички швидкого емоційного заспокоєння
Як вільногірські жінки опанували методи вирішення особистих проблем
Також у ХАБі щосереди проводили заняття для жінок, де вчили долати важкі емоційні стани.
Щоб більше зрозуміти потреби вимушених переселенців, під час проєкту було проведено опитування та складені рекомендації для органів місцевого самоврядування громади. Повний звіт тут.
Як психологічний ХАБ у Вільногірську об’єднав українців?
За весь час дії проєкту “Нова громада — нове щасливе життя”, який втілюється ГО «Бахмутська Фортеця» за підтримки проєкту USAID “Демократичне врядування у Східній Україні”, до ХАБу завітали понад 300 відвідувачів, серед яких були місцеві та переселенці. Жоден з них не обмежувався одним візитом.
Дорослі, діти та підлітки змогли налаштуватися на позитивний лад, справитися зі стресом та розібратися у власних емоціях. Вимушеним переселенцям відвідування ХАБу також допомогло інтегруватися в нову громаду через спілкування та нові знайомства.
Двері ХАБу “Щасливі діти — щасливі батьки” завжди відкриті для відвідувачів. Це важливо, адже його робота допомагає об’єднатися громаді з вимушеними переселенцями та адаптувати їх до нових мешканців. Завдяки психологічному осередку люди відзначають покращення емоційного стану, який напряму корелюється з якістю життя громади.
Читайте також:
- У Дніпрі жінки-ВПО можуть отримати грант на самозайнятість: умови програми;
- ВПО та фермери можуть отримати безплатне насіння овочів;
- Що робити ВПО, якщо затримують виплати.
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!