Вільногірський психологічний ХАБ: як його робота допомогла ВПО покращити життя

Семаковська Тетяна 13:34, 4 Серпня 2023
БАХМУТ 85 7e7be
Психологічний ХАБ / ілюстрація Бахмут IN.UA

Діти та підлітки йдуть сюди за новими знайомствами та вивченням власних емоцій в ігровій формі. Батьки ходять сюди, щоб опановувати психологічну самодопомогу та розвантажувати тіло фізичною релаксацією. Це все психологічний ХАБ “Щасливі діти — щасливі батьки”, який працює на території Вільногірської громади Дніпропетровської області.

Детальніше про те, як працює унікальна установа, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Психологічний хаб, як друга домівка для місцевих та ВПО

photo 2023 08 03 23 04 38 3 42821
Підлітки в психологічному хабі / Фото Бахмут IN.UA

Відпочатку зими 2023 року, психологічний ХАБ відвідують як місцеві мешканці громади, так і вимушені переселенці. Для багатьох людей він навіть став другою домівкою.

Громада дуже позитивно віднеслася до створення такого осередку в місті. Це один з перших таких проєктів. Батьки, приводячи своїх дітей на заняття, були приємно здивовані результатами, адже тут маленька особистість вчиться розкривати свій потенціал та вміти висловлювати свої емоції. 

Далі в справу пішло сарафанне радіо. Мешканці ділилися позитивним досвідом із друзями та знайомими, тому психологічний хаб поповнювався новими гостями. Психологу проєкту Олександру Зинченко та його помічниці Світлані Горб вдалося створити затишну, комфортну, безпечну атмосферу.

Тетяна Кравченко відвідує заняття для жінок та приводить доньку Кіру в середню психологічну групу. Вона помічає зміни не тільки в собі, але й у своїй дитині.

На психологічних заняттях я навчилася працювати зі своїми емоціями, відстежую їх та по іншому реагую. Заняття допомагають мені розібратися в собі та міняти свої звички. Арттерапія та нейрографіка допомогла зрозуміти мій стан тривожності та поступово його опановувати. На протести або істерики доньки, я спочатку стримую себе, а потім питаю: “Чому і що вона цим хоче сказати?”, а потім вирішуємо разом цю ситуацію. На роботі менше реагую та дивлюся зі сторони на себе та свої вчинки. Відмітила для себе три звички, які хочу в собі змінити, і відмічаю кожен день — вдалося чи ні,

Тетяна Кравченко // постійна гостя ХАБу

Більше дізнатися про результати втілення проєкту “Нова громада — нове щасливе життя” можна у відеосюжеті:

Відвідувачі психологічного ХАБу за 6 місяці знизили тривожність та покращили якість життя

Щоб краще зрозуміти та проаналізувати результати роботи психологічного ХАБу, Олександр Зинченко проводив тестування серед дітей, підлітків та їх батьків. Майже у всіх вікових категорій на початку був підвищений рівень особистої та ситуативної тривожності, а от вкінці — результати приємно дивують, адже тривожність знизилася, а діти стали більш комунікабельні.

На фоні війни у дітей та дорослих присутня психологічна травма. Профіль нашої роботи зосереджений навколо зниження тривожності, підвищення комунікації, соціалізації та просвітньої діяльності. Діти та батьки відмічають, що після відвідування занять помітили покращення відносин у сім’ї, збільшилася довіра до однолітків, легше відбувається комунікація. Для вимушених переселенців це дуже важливо, бо окрім стресу від покинутої домівки, війни, вони ще мають страх інтеграції в нову громаду. Через наш ХАБ місцеві та переселенці, а особливо підлітки, легше та швидше заводять нові відносини, знаходять нових друзів, пристосовуються до правил життя в новій громаді,

Олександр Зинченко // психолог ХАБу

Хаб у Вільногірську налагоджує стосунки між батьками та дітьми

photo 2023 08 03 23 04 38 fade9
Діти мають змогу краще розуміти свої батьків й навпаки / Фото Бахмут IN.UA

Часто батькам відверто складно усвідомити, що їхня дитина вже більше не маленька й безпомічна. Відтак, можна спостерігати занадто сильну опіку, конфлікти та дорікання. Ці негативні стани розвивають недовіру між батьками та дітьми. 

Щоб розвинути в підлітках відповідальність та самостійність, психолог поступово залучав їх у свою роботу. Це допомога в організації заходів, проведення психологічних вправ з молодшими групами. Завдяки цьому батьки помітили приємні зміни в дітях, усвідомили, що вони стали дорослими. Як зазначає Олексій Гейченко, один з батьків дітей-гостей ХАБу, його син дуже змінився. Він став дуже самостійним, через що в будинку стало менше контролю та більше гармонії.

Окрім психологічних групових занять проводилися й пізнавальні зустрічі для підлітків “Тепер я знаю, що…”, куди запрошували або відомих громадських діячів громади або пояснювали важливість певної суспільної теми. Так, після зустрічі підлітків з депутатом місцевої ради Вільногірська, на запит від підлітків, організатори проєкту проводили такі зустрічі декілька разів, бо тема участі молоді в житті громади виявилася дуже популярною. 

Підлітки з задоволенням відвідували щосуботи психологічний театр, де ділилися досвідом, “програвали” життєві ситуації своїх одноліток, завдяки чому знаходили шляхи розв’язання проблем в школі, особистому житті. До того ж активно використовувалась нейрографіка (практика, де за допомогою творчого малювання стимулюється формування нових нейронних зв’язків у мозку), яка дозволила опанувати навички швидкого емоційного заспокоєння   

Як вільногірські жінки опанували методи вирішення особистих проблем

photo 2023 08 03 23 04 38 2 b3694
Діти за заняттям. Фото Бахмут.IN.UA

Також у ХАБі щосереди проводили заняття для жінок, де вчили долати важкі емоційні стани.

За запитом учасниць ми почали додавати більш серйозні вправи, призначені на самопізнання та розв’язання внутрішніх проблем. Це є ознакою психоемоційного відновлення та збільшення внутрішнього ресурсу. Такі вправи, як нейрографіка, мандалотерапія, музикотерапія, розставляння за Хеллінгером, колажетерапія, занурення у минуле та побудова картини майбутнього дозволили жінкам краще пізнати себе та почати вирішувати внутрішньоособистісні потреби,

Олександр Зинченко // психолог ХАБу

Щоб більше зрозуміти потреби вимушених переселенців, під час проєкту було проведено опитування та складені рекомендації для органів місцевого самоврядування громади. Повний звіт тут.

Як психологічний ХАБ у Вільногірську об’єднав українців?

За весь час дії проєкту “Нова громада — нове щасливе життя”, який втілюється ГО «Бахмутська Фортеця» за підтримки проєкту USAID “Демократичне врядування у Східній Україні”, до ХАБу завітали понад 300 відвідувачів, серед яких були місцеві та переселенці. Жоден з них не обмежувався одним візитом. 

Дорослі, діти та підлітки змогли налаштуватися на позитивний лад, справитися зі стресом та розібратися у власних емоціях. Вимушеним переселенцям відвідування ХАБу також допомогло інтегруватися в нову громаду через спілкування та нові знайомства. 

Двері ХАБу “Щасливі діти — щасливі батьки” завжди відкриті для відвідувачів. Це важливо, адже його робота допомагає об’єднатися громаді з вимушеними переселенцями та адаптувати їх до нових мешканців. Завдяки психологічному осередку люди відзначають покращення емоційного стану, який напряму корелюється з якістю життя громади.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Микола Ситник 12:30, 14 Квітня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

У середу, 17 квітня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

 • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
 • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
 • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
 • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
 • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу у прийомі заяв до КП “Бахмутське БТІ” щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом?

Прийом громадян відбудеться в середу, 17 квітня, в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть на прийом з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

 • +38 (099) 667 9206;
 • +38 (098) 850 0561;
 • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Також у понеділок, 15 квітня, з 09:00 до 16:00 адміністратор ЦНАПу надасть консультації за всіма видами послуг (без прийому документів).

Нагадаємо, громадяни можуть подавати заяви на отримання грошової компенсації за програмою єВідновлення через будь-який ЦНАП в Україні та нотаріусів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як планувати бюджет: ВПО у Чернівцях запрошують на навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 23 Січня 2024
Накопичення грошей / фото ілюстративне

В Чернівцях пройде інтерактивний тренінг, де усі охочі зможуть ознайомитись з фінансовою грамотністю та її аспектами. Участь безкоштовна, а кількість місць обмежена.

Про це повідомили представники гуманітарного хабу “Єднання” Покровської МВА.

Навчання ВПО в Чернівцях

Переселенці у Чернівцях, які хочуть опанувати ази фінансової грамотності, мають шанс опанувати ці знання на безоплатній основі. Досвідчена експертка Юлія Пенюк з платформи трансформації Graham Bell розповість про фінанси та методи їх раціонального використання на практиці. Своєю чергою, ця інформація допоможе потенційним слухачам у:

 • плануванні сімейного бюджету;
 • управлінні витратами;
 • заощадженні, накопиченні капіталу;
 • правильному інвестуванню;
 • управлінню власними ресурсами;
 • створенню джерел пасивного доходу;
 • вибору джерел фінансування, кредитування;
 • грамотному користуванню банківськими послугами.

Коли та де пройде тренінг

Лекція пройде у місті Чернівці, Проспект Незалежності 131, Торговий центр “Проспект”, 3 поверх, 305 кабінет. Дата проведення — 25 січня, початок об 11:00.

Для участі в тренінгу необхідно пройти реєстрацію за посиланням.

Навіщо потрібна фінансова грамотність

Фінансова грамотність — це спеціальний комплекс знань, завдяки яким людина може правильно розпоряджатися власними фінансовими ресурсами та збільшувати їх за допомогою різних інструментів. Засвоєння цього аспекту допоможе на початку допоможе знизити витрати та почати заощаджувати, а далі й збільшити власний гаманець.

За словами менеджера проєкту “Розвиток практичних навичок та підвищення економічної включеності молоді ВПО Дніпропетровської області” Павла Казидуба, бути фінансово грамотною людиною особливо важливо для ВПО, адже саме ця категорія вимушена жити у стані невизначеності при великих витратах на їжу, оренду житла тощо

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відпочинок на Закарпатті

Українським дітям пропонують безоплатно відпочити на Закарпатті: реєстрація

Благодійна організація “СОС Дитячі Містечка Україна” розпочала реєстрацію у Дитячий кемп психологічної підтримки “Маячки” на весняний та літній сезони 2024 року. Протягом травня-серпня безоплатно відпочити […]

15:30, 14.04.2024 Микола Ситник
ТОТ Донеччини

Донеччина в окупації: які міста та селища захопила росія

У 2014 році російська федерація розпочала неоголошену війну проти України. Здійснивши незаконну окупацію і спробу анексії Кримського півострова, рф перейшла до збройної агресії на українському […]

13:30, 14.04.2024 Микола Ситник
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У середу, 17 квітня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

12:30, 14.04.2024 Микола Ситник
Евакуаційний потяг

Жителів Торецької громади закликають евакуюватися автобусом і поїздом

У Донецькій області триває обов’язкова евакуація цивільних із населених пунктів, де безпекова ситуація залишається критичною. У вівторок, 16 квітня, мешканці Торецької громади Бахмутського району мають […]

09:30, 14.04.2024 Микола Ситник
Евакуація на Донеччині

Скільки дітей залишається в Бахмутському районі

З початку оголошення примусової евакуації на Донеччині у примусовий спосіб евакуювали 1016 дітей з їхніми родинами. Наразі в населених пунктах Бахмутського району залишається 13 дітей. […]

13:00, 13.04.2024 Микола Ситник