Пончики та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

Семаковська Тетяна 11:00, 3 Грудня 2023
Ілюстрація Бахмут IN.UA

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до нового міста та відвідують місцеві театри, артпростори, музеї та кафе.

Редакція зібрала перелік бюджетних закладів у місті Дніпро, де кожен знайде щось на свій гаманець та смак.

Plov Bar

Для любителів смачного плову у центрі Дніпра працює автентичний заклад Plov Bar. Після того, як ви хоч раз тут побуваєте, вам не доведеться ставити собі питання: де поїсти у Дніпрі? Заклад готує різні плови, супи та десерти. Найдешевший плов з куркою обійдеться у 230 гривень, а велику тарілку традиційної шурпи (наваристий суп з телятини) можна придбати за 185 гривень.

Втім сюди краще йти компанією, адже за 350 гривень пропонують дегустаційний сет вагою майже пів кілограма, де представлені усі види плову. Це плов з яловичиною, куркою, мідіями та червоною ікрою. Також у цю суму входить салат та піта. Заклад працює на вулиці Челюскіна, 10.

Стридфуд Пако

Меню стридфуду / скриншот

Поїсти дешево у Дніпрі точно вдасться, якщо ви любите вуличну їжу. Великий вибір пропонує заклад Пако — це сучасна українська вулична їжа. В асортименті багато салатів, середня ціна 150 гривень, також є тарілки з картоплею-фрі та м’ясом від 160 гривень чи лаваші з начинкою, як на фото вище за 169 гривень. Заклад працює на вулиці Харківській, 3.

Miao Ramen

Рамен / скриншот

Miao Ramen — бюджетне кафе у Дніпрі, де подають наваристий суп японської кухні з локшиною, свининою, яйцями та фрикаделькою. Велика тарілка рамену коштує від 109 гривень до 169 гривень, сендвіч з курячими нагетсами вартує 129 гривень. Заклад працює на вулиці Барикадна, 7.

Ponchyk Boy

Ponchyk Boy у Дніпрі підійде тим, хто любить солодке, крім того, тут можна поїсти десерт з кавою до 110 гривень. Найдешевший пончик коштує 65 гривень — це шоколадний та ягідний смаки. Заклад працює на вулиці Січових Стрільців, а ще тут можна “підвісити” випічку для наших військових, яку передають захисникам.

Пончики в закладі / скриншот

Каструлька

Кафе у Дніпрі з азійською кухнею, розташоване на вулиці Магдебурзького права. У закладі є різні страви: від бургера, який важить 600 грамів за 320 гривень, до плову зі свининою за 140 гривень. Каструлька допомагає армії, має затишну атмосферу та бюджетні ціни на страви.

Alfama

Ресторан португальської кухні / Інстаграм

Португальська їжа у Дніпрі доступна за адресою проспект Дмитра Яворницького, 25. Саме тут можна знайти ресторан Alfama. У закладі подають сирники, вівсянку, салати та сендвічі. Це дещо дорожчий заклад, але тут є свої особливості, адже можна окремо придбати курячу ковбасу за 80 гривень та картоплю за 70, а на десерт можна взяти капучино за 60 гривень разом з паштейтом за 50 гривень.

Asvik Streetfood

Круасан із закладу / фото Bolt

Переселенець з Краматорська відкрив кафе з вуличною їжею у Дніпрі. Тут можна купити піцу, гірос, млинці та круасани. Все бюджетно, наприклад, порція картоплі-фрі, круасан та кола вартують приблизно 200 гривень. Кафе працює на вулиці Академіка Образцова, 1,

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Тампонувати рани та зупиняти кровотечі: де навчитися цивільним

Марія Лященко 11:35, 3 Травня 2024
Домедична допомога / фото ілюстративне

В умовах повномасштабної війни, в якій Україна перебуває вже понад два роки, цивільним людям необхідно мати навички домедичної допомоги та вміти їх застосовувати в умовах бойових дій. 

Ділимося підбіркою кількох організацій та батальйонів, які проводять тренінги для цивільних в різних містах України.

Накладання турнікетів, прохідність дихальних шляхів, непрямий масаж серця та аптечка цивільного в умовах війни — знання та практика, які рятують життя.

Навчально-тренувальний центр тактичної медицини “КоЛеСо”

Навчально-тренувальний центр тактичної медичини / фото з відкритих джерел

Тут навчають домедичної допомоги в умовах бойових дій як цивільних, так і військовослужбовців, поліціянтів, ДСНС. 

Заняття проводяться за алгоритмом КоЛеСо — це українська адаптація міжнародного протоколу тактичної бойової допомоги потерпілим TCCC ASM. 

Тривалість тренінгу — близько 5 годин, за цей час інструктори дають теоретичні та практичні знання з домедичної допомоги: виявлення та зупинка масивних кровотеч, прохідність дихальних шляхів, контроль поранень та інші необхідні навички. 

Заняття безоплатні, за бажанням можна підтримати центри довільними донатами, по завершенні — сертифікат про проходження тренінгу. 

Пройти тренінги можна після онлайн-реєстрації на сторінках соцмереж центрів КоЛеСо у таких містах України: 

Медико-евакуаційний підрозділ “ПУЛЬС”

Накладання бинту на рану / фото ілюстративне

Тренінг від “ПУЛЬСУ” триває близько 4,5 годин та передбачає теорію та її практичне відпрацювання: оцінка власної безпеки, алгоритм надання домедичної допомоги, аналіз стану пораненого, допомога при пораненнях та травмах, накладання турнікетів, тампонування ран. 

По завершенні тренінгу отримаєте сертифікат міжнародного зразка. Тренінг платний, вартість складає 1000 гривень. Кожен внесок йде на забезпечення тренінгів з тактичної медицини для військових. 

Реєстраційна форма з вибором свого міста і дати проведення тут.

Добровольчий медичний батальйон “Госпітальєри

Госпітальєри проводять курси у Києві та Дніпрі: 

  •  “Базова підтримка життя“, ви навчитесь правильно діяти та надавати допомогу людям при невідкладних станах: непритомність, судоми, зупинка серця. 
  •  “Перша допомога при травмі“, на якому вчать: зупиняти критичну кровотечу, відновлювати прохідність дихальних шляхів, дізнаєтесь, що робити з переломами, опіками і як запобігти переохолодженню.
  •  “Перша допомога при травмі хребта“, розрахований на тих, хто вже пройшов курс, зазначений вище і хоче вміти надавати постраждалому з травмою хребта.

Тривалість таких курсів — 8 годин, вартість від 1600 гривень, всі кошти йдуть на забезпечення добровольчого батальйону “Госпітальєри”, який займається евакуацією та наданням допомоги пораненим на фронті. 

Крім цих одноденних курсів є можливість отримати більш поглиблені знання з тактичної медицини як для цивільних, так і для тих, хто готується до участі в бойових діях. 

 Деталі, перелік курсів та реєстрація за посиланням.

Центри готовності цивільних від фонду Сергія Притули 

У центрах готовності можна отримати підготовку цивільних за різними напрямками у таких містах:

  • Луцьк;
  • Київ;
  • Рівне;
  • Житомир;
  • Полтава;
  • Чернігів;
  • Тернопіль;
  • Харків;
  • Хмельницький;
  • Одеса;
  • Кривий Ріг;
  • Умань;
  • Чернівці;
  • Івано-Франківськ;
  • Львів;
  • Дніпро;
  • Вінниця;
  • Черкаси та інших.

Тут проводять зокрема і тренінги з домедичної допомоги.

“Домедична допомога. Алгоритм M.A.R.C.H. для цивільних

У програмі тренінгу: принципи домедичної допомоги, власна безпека, алгоритм надання допомоги, зупинка кровотеч, прохідність дихальних шляхів, травми, склад аптечки цивільного, а також відпрацювання теорії на практиці. 

Тренінг проводять за донат у будь-яку суму. 

 Крім домедичної допомоги можна пройти також тренінги: “Основи поводження зі зброєю”, “Психологічна самодопомога”, “Квадрокоптери”, “Основи поводження з гранатометами та ПТРК”, “Комунікація з ветеранами під час повернення до цивільного життя” та багато інших. 

Деталі, реєстрація на тренінги у ваших містах у соцмережах центрів готовності цивільних за посиланням

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окуповане Покровське: уральські танкісти та волонтери — “захисники мирного неба росії”

Марія Лященко 18:07, 2 Травня 2024
В’їзд у Покровське / фото з відкритих джерел

Від Бахмута до села Покровське 10 кілометрів у бік Попасної. До повномасштабної війни село налічувало понад тисячу жителів. Після руйнувань та окупації росіянами влітку 2022 року інформації  про те, як нині виглядає Покровське, чи про жителів, що там перебували, майже не було. 

Нещодавно у російських соцмережах журналісти Бахмут IN.UA натрапили на фото російського військового з мешканкою Покровського, яка, за словами місцевих, одна з небагатьох жителів, які попри все залишилися у селі під час бойових дій та подальшої окупації.

Завдяки російським соцмережам нам вдалося трохи більше дізнатися про стан села після приходу росіян. Детальніше про це у матеріалі. 

“Волонтер” і уральські танкісти

“Військовий” рф з жителькою Покровського, жовтень 2023 / фото росджерела

Чоловік у військовій формі виявився не військовослужбовцем. Це —  максим сотніченко, підприємець та за сумісництвом волонтер із російського єманжелінська, челябінської області. Разом з дружиною вони мають бізнес вдома — ставлять вікна у рідному місті та завдяки підтримці земляків збирають все необхідне для фронту, де російські військові продовжують нищити наші міста й села та вбивати українців.

На окупованих територіях Донеччини та Луганщини сотніченко частий гість. Зокрема й у селі Покровське. Періодично “волонтер” долає майже 2,5 тисячі кілометрів у дорозі аби привезти російським військовим-землякам гуманітарну допомогу та автівки у їхні місця дислокації.

Шлях “волонтера” окупованою Луганщиною / фото росджерела

 Як ось до військових 239 гвардійського танкового полку, які облаштувалися у цій будівлі. Її жителі села вже можуть з першого погляду і не впізнати. Проте це сільський магазин, поруч зупинка та фермерське господарство.

Військові рф у сільському магазині Покровського / фото росджерела
Магазин біля його військові рф / фото росджерела
Вигляд на вулицю та фермерські господарства / фото росджерела
Окупанти показують свої будні / фото росджерела
Зруйноване селище / фото росджерела
 Російський танк т-80 у Покровському та єманжелінський “волонтер” / росджерела

Це фото зроблене навпроти вже згаданого магазину, дорога направо — це колишня вулиця Чапаєва — виїзд із Покровського.

Ймовірно, це вулиця Садова, радше те, що від неї лишилося.
Ймовірно, це вулиця Садова, радше те, що від неї лишилося / фото росджерела
 тут росіяни, що нині перебувають у селі разом з “волонтером” йдуть вулицею Садова, поблизу “Артеміди” і вказують на наслідки своїх руйнувань.
 Окупанти йдуть вулицею Садова, поблизу “Артеміди” і вказують на наслідки своїх руйнувань / фото росджерела
Це — траса в бік Світлодарська.
Це — траса в бік Світлодарська / фото росджерела
Траса в бік Бахмута
Траса в бік Бахмута / фото росджерела
Виїзд у бік Попасної
Виїзд у бік Попасної / фото росджерела
Виїзд у бік Попасної
Знак “Покровське” / фото росджерела

Стара зупинка на цьому фото була на шляху у бік Бахмута. Знак знаходився на самій зупинці, проте, ймовірно під час обстрілів зупинку зруйнували, як і більшість будинків, а знак впав. Його почепили на руїни.

Кілька слів про “жертв путінського режиму”

Тези про “захист” жителів Донбасу, якими росіяни виправдовували початок повномасштабної війни, звучать все рідше. Їм на зміну приходять: “оберігати мирне небо росії”. 

Вже згаданий нами волонтер, до прикладу, привозить на Донбас не лише автівки.

Збір гуманітарної допомоги для військових рф
Збір гуманітарної допомоги для військових рф / росджерела

На заклик “волонтера” про допомогу військовим-єманжелінцям охоче приходять небайдужі до війни проти України пересічні росіяни — жителі міста й області, які збирають все необхідне, підтримуючи таку важливу, на їхню думку, ініціативу. 

Коментарі під зборами та звітами про поїздку на окуповані території України отримують підтримку й схвалення від жителів регіону: 

Коментарі “жертв режиму” / скриншот
Коментарі жертв режиму / скриншот

Крім потреб у тушонці й окопних свічках, не забувають “заручники диктатури” й про ідеологічну складову: мотивацію російських військових продовжувати вбивати українців та нищити наші території. Листи від дітей із закликами здобувати побєду, захищати мирне небо — що може бути потужніше: 

Окупант читає лист
Окупант читає лист / фото росджерела

 Небо того ж єманжелінська знаходиться за кілька тисяч кілометрів від Покровського, Донбасу загалом чи й всієї території України, проте уявна загроза, що висить десь “за лєнточкой”, куди росіяни охоче шлють своїх військових, а за ними їдуть і самі, аби допомогти, “помоліться за мальчіков” чи привезти “письмо ребьонка” на фронт бойцу, ох як манить. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Поїзд-кухня зсередини

«Укрзалізниця» створила перший у світі автономний поїзд-кухню: де він курсуватиме

«Укрзалізниця» створила потяг, який за будь-яких умов здатен виробляти понад 10 тисяч порцій їжі на добу. Поїзд-кухня найближчим часом заступить на постійне чергування в найскладніших […]

16:55, 27.09.2023 Микола Ситник
194204413 4355128037853848 7548260704971527872 n d89e4

“Ізоляція” — як живе та чим зараз займається культурна платформа, заснована на Донеччині

Культурна платформа “Ізоляція” була заснована ще в 2010 році в Донецьку на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів, якому фонд, власне, й завдячує своїм ім’ям. Вперше […]

315188454 1153885535524668 1768837959004587893 n 9eed8

«В штабі плетуть сітки, а вдома печуть смаколики»: волонтер про те, як працює штаб в Першотравенську

Руслан Макарович, депутат та волонтер з Часів Яру, розказав нашій редакції, як в Першотравенську він разом з переселенцями з Луганської області організували волонтерський штаб.