Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні

Семаковська Тетяна 18:08, 3 Квітня 2023

339483709 923291838876579 5901588776248601492 n 30eedСьогодні через війну бахмутяни розкидані по різних областях України, попри те людям намагаються надавати необхідну підтримку. Для цього організували центри та осередки для ВПО, де люди можуть отримати гумдопомогу та консультації від фахівців.

Про те де та як працюють Центри підтримки та осередки для бахмутян редакції повідомили у пресслужбі Бахмутської міськради.

Центр підтримки бахмутян у м. Київ та Київській області «#Яповернусь_Бахмут» 

Адреса: м. Київ, вул. Левка Лук’яненка, 14б.

Центр працює з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 15.00 години. У вихідні дні (субота та неділя) для юних бахмутян проводяться дитячі розважальні та спортивні заходи. Зазначимо, що гумдопомога видається на наявності.

Слідкувати за анонсами подій можна у Telegram-спільноті: https://t.me/bakhmut_in_kiev.

«Центр співпрацює з багатьма благодійними фондами, громадськими організаціями щодо підтримки жителів громади. Мешканцям надаються як продукти харчування, так і непродовольчі товари (матраци, ковдри, пледи, подушки, постільну білизну, рушники, термоси, ліхтарі, набори посуду, засоби гігієни). Також наявне дитяче харчування та речі», — наголошує начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради Наталя Кисиличина.

Центр веде реєстр ВПО з Бахмутської громади. При заповненні гугл-форми громадяни вказують свої потреби.

Центр підтримки бахмутян у м. Дніпро та Дніпропетровській області «З Бахмутом у серці»

Адреса: м. Дніпро, Чечелівський район, вул. Макарова 1-Б.

Центр підтримки бахмутян у Дніпрі  працює з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 16.00 години, у суботу з 10.00 до 14.00 години. У вихідні дні (субота та неділя) для бахмутян проводяться різноманітні розважальні заходи.

«Мешканців громади запрошують на видачу допомоги у порядку черговості заповнених заявок за контактним номером телефону, зазначеному у заявці. У разі видачі допомоги за живою чергою – сповіщення відбувається через Telegram», — повідомляють у пресслужбі.

Слідкувати за анонсами подій можна у https://t.me/bakhmut_u_sertsi

Зауважимо, що видача допомоги відбувається у середньому 1 раз на місяць, в залежності від категорій вразливості до якої належить людина. Також у міськраді додали, що допомога формується безпосередньо донором. Одна, у разі гострої потреби, вона формується також виходячи з наявної продукції, що надходить до Центру та потреб відвідувачів. 

Бахмутяни можуть отримати продукти харчування, засоби гігієни, засоби першої необхідності, дитяче харчування, засоби особистої гігієни (пелюшки, підгузки, інвалідні візки, ходунки).

Про потребу відвідувачі можуть повідомити безпосередньо у Центрі або, звернувшись до адміністратора у Telegram.

Осередок підтримки бахмутян у м. Полтава та Полтавській області «З Бахмутом у серці»

Screenshot 591 e2e2fБахмутяни в Полтаві відвідали музей. Фото: скріншот

В Полтаві наразі немає точної постійної адреси, але наразі погоджено тимчасове місце, де видають допомогу. Зараз її можна отримати на базі Полтавського національного педагогічного університету. Робота щодо пошуку постійного місця дислокації для осередку триває, наголошують у Бахмутській міськраді.

Слідкувати за анонсами можна через Telegram-спільноту: t.me/BakhmutPoltava.

«Допомога видається за наявності. Так, на базі осередку було здійснено протягом березня 2023 року дві видачі гуманітарної допомоги. Комплектація набору допомоги, її кількість на родину/особу та коло отримувачів допомоги (всі зареєстровані особи, або окремі вразливі категорії) визначаються донором», — пояснює Наталя Кисиличина.

Крім того, в осередку ведуть реєстр ВПО з Бахмутської громади. При заповненні гугл-форми у Telegram бахмутяни вказують свої потреби.

В осередку також проводять культурні заходи для бахмутян. 

Осередок підтримки бахмутян у м. Харків та Харківській області «З Бахмутом у серці»

Адреса: м.Харків, вул. Лермонтовська, 9.

У Харкові осередок підтримки працює з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 16.00 години.

Слідкувати за анонсами можна Telegram-спільноті https://t.me/bakhmut_u_serdci_kharkiv

«Осередок підтримки повноцінно працює другий тиждень, тому регулярність видачі допомоги ще не виявлена. Але робота триває і жителі Бахмутської громади, які тимчасово перебувають на території міста Харків та Харківської області вже отримали першу допомогу», — пояснюють у міськраді.

Запит на потреби бахмутяни можуть надати особисто в осередок підтримки, або при заповненні гугл-форми у Telegram.

Осередок підтримки бахмутян у м. Жовті Води Дніпропетровської області «З Бахмутом у серці»

Адреса: Дніпропетровська область, Кам’янський район, м. Жовті Води, бул. Свободи, 56.  

Осередок підтримки працює з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 14.00 години.

Слідкувати за анонсами подій у Telegram-спільноті   – https://t.me/mistoBahmut.

Гуманітарна допомога надається жителям 2 рази на місяць.  

Гуманітарна допомога формується від потреб мешканців, які пройшли реєстрацію в осередку підтримки та від можливостей міжнародних організацій, волонтерів, які надають допомогу. Крім видачі гумдопомоги, представниками осередку здійснюється організація творчих заходів для бахмутян, які тимчасово проживають на території міста.

Осередок підтримки бахмутян у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області «З Бахмутом у серці»

Бахмутяни в Кривому Розі

Юні бахмутяни в Кривому Розі. Фото: скріншот

Адреса: Дніпропетровська область, Саксаганський район, м. Кривий Ріг, вул. Космонавтів,3.

Осередок працює з 10:00 до 16:00 години. У вихідні дні, суботу та неділю для юних бахмутян проводяться дитячі розважальні та освітні заходи.

Слідкувати за анонсами можна через Telegram-спільноту: https://t.me/bakhmut_help_kr.

«Видача гумдопомоги здійснюється по мірі надходження гуманітарної допомоги від донорів. До гуманітарної допомоги для бахмутян входять: продуктові набори, гігієнічні набори, непродовольчі товари, речі першої необхідності», — розповідає начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради

Запит на потреби бахмутяни можуть надати особисто в осередок підтримки, за номером телефону або ж під час заповнення реєстраційної гугл-форми у Telegram.

Осередок підтримки бахмутян у м. Одеса та Одеській області «З Бахмутом у серці»

339443473 2315883048584801 7914531665997668787 n 3e199

Бахмутяни в Одесі. Фото: Фейсбук, Бахмутська міська рада

Адреса: м. Одеса, вул. Канатна, 71. Наразі це тимчасове місце для організації роботи осередку, яке використовується для видачі гуманітарної допомоги, пояснюють у міськраді.

Осередок підтримки нещодавно розпочав свою роботу, тому регулярність видачі допомоги ще не виявлена. Зараз базі осередка відбувається видача перших пакунків гуманітарної допомоги. Мешканців громади запрошують на видачу допомоги у порядку черговості заповнених заявок за контактним номером телефону, який зазначено під час заповнення реєстраційної гугл-форми у Telegram.

Інформування жителів відбувається через Telegram-спільноту – https://t.me/bakhmut_in_Odessa.

У вихідні дні (субота та неділя) представниками осередку здійснюється організація культурних заходів для бахмутян, які тимчасово проживають на території м. Одеса та Одеській області.

Осередок підтримки бахмутян у м. Костянтинівка «З Бахмутом у серці»

330781710 1333173880584005 2131825940812413682 n 8b6e6

Бахмутяни в Костянтинівці. Фото: Бахмутська міська рада

Адреса: м. Костянтинівка, вул. О. Невського, 84

Осередок працює з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 12:00 години.

Слідкувати за анонсами можна через Telegram-спільноту – https://t.me/zbahmutomuserci. Видача здійснюється по мірі надходження гуманітарної допомоги.  Бахмутяни можуть отримати продуктові набори, гігієнічні набори та непродовольчі товари. Запит на потреби жителі можуть надати особисто в осередок підтримки, або ж під час заповнення реєстраційної гугл-форми у Telegram.

Фото: Фейсбук, Бахмутська міська рада

Читайте також: НМТ 2023: графік та предмети, які складатимуть українські вступники

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Волонтери

“Волонтер — не професія, а стан душі”: як бахмутяни наближають Перемогу

Сьогодні, 5 грудня, відзначається Міжнародний день волонтера. Для України — це особливий день. Саме завдяки нашим волонтерам щодня Україна стає на крок ближчою до перемоги. […]

13:59, 05.12.2023 Микола Ситник
ВР проголосувала за законопроєкт Дмітрієнко

Кріобанк для ЗСУ стане безплатним: деталі

Українські військові можуть безплатно користуватися послугами кріобанку, аби зберігати свої репродуктивні клітини. Верховна Рада підтримала ініціативу, “за” проголосували 271 депутат. Про це повідомляє нардеп Ярослав […]

хаб для ветеранів

Простір для ветеранів: у Хмельницькому запрацював новий хаб

У Хмельницькому запрацював перший хаб для ветеранів “Захист 4.5.0”. У просторі будуть допомагати військовим, пораненим захисникам, родичам загиблих. Про це повідомляє Хмельницька міська рада. Простір […]

Кафе в Дніпрі

Пончики та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Пральня для пільгових осіб

Безплатна пральня: хто може скористатися послугою та де

Центри “ЯМаріуполь” працюють по всій Україні, тут можна отримати різнопланову допомогу: юридичну, психологічну, а також й скористатися побутовими послугами. Зокрема, безплатною пральною, вона доступна для […]