Main menu

«Речі приходять в крові, їх потрібно відпирати»: волонтер Анатолій Таран про роботу у шпиталях

photo 2022 12 19 14 36 22 89983Анатолій Таран волонтерить ще з 2014 року, чоловік забезпечує медичні шпиталі  гуманітарною допомогою, зокрема працює в Павлограді. Ранок волонтера починається з дзвінка з медустанови, за роки праці чоловік був нагороджений почесною грамотою. Зараз каже, пан Анатолій багато, допомагає діаспора, проте все одно є брак необхідних речей та медикаментів. Про те, що потрібно захисникам — читайте в матеріалі.

Волонтер повідомляє, що наразі захисникам у шпиталях дуже необхідні просто стерильні речі — це хірургічні простирадла. Також є запит на бетадин. Не вистачає й одягу, зокрема спортивних штанів та капців.

«Його (ред. пораненого військового) привозять й одежу ріжуть хірурги. Він практично голий, його треба одягнути. Коли людина потрапляє у цивільну лікарню — там ж нічого такого немає, лікарі й медсестри самі це шукають і звісно волонтери. Ми купляли навіть крокси, бо йде зима, й щоб трохи тепліше військовому було вдягати взуття на шкарпетки — ми купляли крокси у фірми з Хмельницьку, вони нам дешевше відпускали», — каже волонтер.

Павлоград, Дружківка та Олександрівка – у цих районних лікарнях не вистачає хірургічного інструментарію, каже волонтер. У медзакладах також бракує побутової хімії, порошків, щоб прати речі.

photo 2022 12 19 14 35 43 f5dbe

Пан Анатолій привіз допомогу. Фото: особистий архів героя

«Речі приходять у крові, їх потрібно відпирати. Для пральних автоматів потрібні порошки, гелі для прання. Це те, що питають насамперед», — каже волонтер.

Закупити ці товари чоловіку вдається завдяки небайдужим українцям, які допомагають коштами. Також час від часу допомагають донори або постачальники, які дозволяють закупляти товар за гуртовими цінами. Таким чином вдається придбати більше допомоги за менші кошти.

photo 2022 12 19 14 35 53 f4fcb

Військові, які отримали допомогу від пана Анатолія. Фото: особистий архів героя

За словами чоловіка, якщо порівнювати зимовий період і весняний, то більше допомоги було саме весною. Попри те, допомога приходить все одно. Волонтер щиро вдячний Григорію Березовському з Івано-Франківська, українкам-волонтерам з Франції - Тетяні Кобилянській, Ольгі Монах, Оксані Кшивняк, українцям з Брюсселя і пані Олені Шостак.

«Допомога ще є. Її привозять, але тієї хвилі, що була раніше її нема…Люди звісно, що допомагають, несуть, наприклад продукти харчування, але є такі речі, які вони не можуть надати», — пояснює чоловік.

Анатолій додає, що важливу роль відіграє й місцева влада, а точніше її комунікація з медиками, адже часто лікарі у військових шпиталях з іншого міста. Тому важливо, аби міське керівництво допомагало лікарям.

photo 2022 12 19 14 35 57 8c0c7

Допомога медустанові. Фото: особистий архів героя

Окрім допомоги шпиталям, пан Анатолій, напередодні Новорічних свят разом з бахмутськими волонтерами хоче подарувати Бахмуту різдвяний настрій. Відтак в місті планують поставити ялинку та прикрасити її патріотичною символікою, а також запросити музикантів. Поки все це в планах, адже кожного дня безпекова ситуація в Бахмуті міняється. Водночас каже волонтер дуже хочеться подарувати дітям, які залишилися в місті, відчуття свята.

Якщо ви хочете допомогти захисникам бути в теплі та швидше проходити реабілітацію і загалом подякувати їм  — надсилайте кошти на карту пана Анатолія. Реквізити для допомоги ЗСУ надаємо нижче: 

ПриватБанк: 4149 6054 7033 4848

Отримувач: Таран Анатолій Леонідович

Фото: особистий архів героя

Читайте також: Як українка повернулася з Чехії, щоб допомагати тваринам в Україні

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!